۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » قزوین
  • شناسه : 48630
  • ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹
  • 4 بازدید
  • ارسال توسط :
تقویت اقتصاد عشایر در دولت تدبیر و امید کلید زده شده است
تقویت اقتصاد عشایر در دولت تدبیر و امید کلید زده شده است

تقویت اقتصاد عشایر در دولت تدبیر و امید کلید زده شده است

قزوین – آبرومند: رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تقویت اقتصاد عشایر از طریق پشتیبانی از فعالیت های این قشر در حوزه دامپروری، کشت گیاهان دارویی و گردشگری در دولت تدبیر و امید کلید زده شده است.   به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – شاهپور علائی مقدم روز یکشنبه در نشست با […]

قزوین – آبرومند: رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تقویت اقتصاد عشایر از طریق پشتیبانی از فعالیت های این قشر در حوزه دامپروری، کشت گیاهان دارویی و گردشگری در دولت تدبیر و امید کلید زده شده است.

 

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – شاهپور علائی مقدم روز یکشنبه در نشست با رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین افزود: تسهیلات و خدماتی که در دولت یازدهم و دوازدهم به جامعه عشایر ارایه شده است، قابل مقایسه با دوره های گذشته نیست.

 

وی در ادامه با اشاره به وجود ظرفیت های قانونی مختلف به ویژه در برنامه ششم توسعه برای حمایت از عشایر،اظهار داشت: پیگیر استفاده از این ظرفیت ها برای تقویت معیشت و اقتصاد عشایر هستیم.

 

این مسوول گفت: ۱۷ ظرفیت قانونی در برنامه ششم توسعه برای حمایت از عشایر وجود دارد و همچنین وجود فراکسیون عشایری در مجلس شورای اسلامی نیز یک ظرفیت مهم دیگر برای رسیدگی به نیازها و مطالبات جامعه عشایری است.

 

علائی مقدم ادامه داد: در سال گذشته با استفاده از ظرفیت های قانونی یاد شده خدمات قابل توجهی در حوزه آبرسانی و تامین نهاده به عشایر ارایه شد.

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه عشایر نقش مهمی در تولید و تامین گوشت قرمز در کشور دارند،افزود: این موضوع نقش پررنگ عشایر را در کمک به تامین امنیت غذایی جامعه می رساند و تلاش داریم تا با حمایت های لازم به حفظ و ارتقای تولید محصولات دامی از سوی این قشر کمک کنیم.

 

وی در ادامه گفت: عشایر قزوین با توجه به آب و هوای معتدل این استان ظرفیت مناسبی برای تولید گوشت قرمز و فعالیت در زمینه گیاهان دارویی دارند و در این رابطه آماده حمایت از این قشر هستیم.

 

۲ هزار و ۳۰۰ خانوار عشایری در استان قزوین زندگی می کنند که شغل اصلی آنها دامپروری (دام سبک) است.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*