۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » عناوین اصلی
  • شناسه : 2645
  • ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۴
  • 129 بازدید
  • ارسال توسط :

تقویت شوراها نیازمند حمایت دولت است

دماوند-خبرنگار رامین نیوز: رییس شورای اسلامی شهرستان دماوند گفت: شوراها برای دستیابی به جایگاه خود و تقویت در این جایگاه نیازمند حمایت هر چه بیشتر دولت هستند. ˈناصر پیرمردیˈ در نشست مشترک شورای اسلامی شهرستان دماوند که با حضور رییس شورای اسلامی استان تهران، اعضای شورای شهر و شهرستان و شهرداران منطقه برگزار شد، با […]

دماوند-خبرنگار رامین نیوز: رییس شورای اسلامی شهرستان دماوند گفت: شوراها برای دستیابی به جایگاه خود و تقویت در این جایگاه نیازمند حمایت هر چه بیشتر دولت هستند.

ˈناصر پیرمردیˈ در نشست مشترک شورای اسلامی شهرستان دماوند که با حضور رییس شورای اسلامی استان تهران، اعضای شورای شهر و شهرستان و شهرداران منطقه برگزار شد، با گرامیداشت اعیاد شعبانیه، اظهارکرد: یک فرد به هر میزان که از نظر فکری و اندیشه در درجه بالایی قرار داشته باشد برای موفق شدن در اصول کاری خویش نیازمند مشورت و خرد جمعی است تا بتواند در مسیری روشن و هموار حرکت کند.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از اندیشه و تفکر دلسوزانه دیگران گفت: می توان با مشورت، مشارکت و استفاده از اندیشه های دیگران، افق روشنی را پیش روی خود قرار داد.

این مقام مسوول به تاریخچه شورا در کشور پرداخت و بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، به فرمان امام خمینی (ره) در سال ۵۸ قانون شوراها به تصویب مجلس رسید و بعد از آن نیز در تعدادی از شهرهای کشور به صورت آزمایشی انتخابات شوراها برگزار شد که آثار بسیار مثبتی در پی داشت.

رییس شورای اسلامی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: شروع به کار شوراهای اسلامی از ۹ اردیبهشت سال ۱۳۷۸ و همزمان با پیام تاریخی حضرت امام در خصوص شوراها و با صدور پیام ویژه ای از سوی مقام معظم رهبری آغاز شد و این مهم نیز در شهرستان دماوند از سال ۸۱ آغاز شد.

این مقام مسوول شورای شهرستان دماوند را متشکل از نمایندگان پنج شهر و دو بخش عنوان کرد و گفت: شورای شهرستان به دو گروه شوراهای پایه و فرادستی که شوراهای پایه شامل شهر و روستا و فرادست شامل شوراهای بخش، شهرستان، استان و عالی استان ها، تقسیم می شود.

وی به فعالیت کمیسیون های شورای شهرستان و ۳۲ ماده در قوانین شورا اشاره کرد و گفت: تشکیل دادگاه شورایی و ایجاد کمیسیون حقوقی در شورا با حضور اعضای حقوقدان، یکی از مطالبات ما در منطقه است که نیازمند حمایت شورای فرادست هستیم.

این مقام مسوول یکی از مطالبات اعضای شورای شهرستان دماوند را حضور یکی از نمایندگان شورا در جلسه انطباق شهرستان عنوان کرد و افزود: در جلسه کمیته انطباق به موضوعات شوراها و بررسی منطقه پرداخته می شود که لازم است یکی از اعضای شورا به نمایندگی از مجموعه شوراها در این جلسه حضور داشته باشد که در این راستا نیازمند تعامل مسوولان شهرستان هستیم.

پیرمردی به بیان موقعیت منطقه پرداخت و بیان کرد: دماوند به عنوان حلقه اتصال سه استان تهران، سمنان و مازندران به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و داشتن آب و هوایی معتدل و قرار گرفتن آن در دو محور استراتژیک هراز و فیروزکوه دارای ظرفیت های مطلوبی است که می تواند از این ظرفیت برای رشد منطقه بهره ببرد.

وی با بیان اینکه برای حفظ جایگاه شورا و این نهاد مردمی نیازمند همراهی دولت تدبیر و امید هستیم، بیان کرد: امروز همه نهادها و اقشار مختلف جامعه از شورا انتظاراتی دارند و حق هم همین است چون در خط مقدم اقدامات اجرایی هستند ولی این انتظار زمانی تاثیرگذار است که از امتیازاتی برخوردار باشند.

لازم به ذکر است، در ادامه این جلسه شهرداران شهرهای دماوند، آبعلی و کیلان و اعضای شورای شهر آنان به بیان نظراتی در خصوص جایگاه شورا و حفظ این جایگاه به دست خود اعضای آن تاکید کردند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*