۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » تهران » عناوین اصلی » قرچك
  • شناسه : 52840
  • ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
  • 12 بازدید
  • ارسال توسط :
تلفیق هنر و علم عاملی در راه پیشرفت است
تلفیق هنر و علم عاملی در راه پیشرفت است

تلفیق هنر و علم عاملی در راه پیشرفت است

قرچک – آبرومند : رئیس شورای نظام پزشکی قرچک گفت : موسیقی یکی از مهمترین گرایش های انگیزشی برای بهره بردن از هنر ، جهت آرامش ذهنی و روحی است و این ابزار در راستای نیل به اهداف ، از دیرباز مورد توجه بوده است . به گزارش خبرنگار ما – قریشی گفت : بسیاری […]

قرچک – آبرومند : رئیس شورای نظام پزشکی قرچک گفت : موسیقی یکی از مهمترین گرایش های انگیزشی برای بهره بردن از هنر ، جهت آرامش ذهنی و روحی است و این ابزار در راستای نیل به اهداف ، از دیرباز مورد توجه بوده است .

به گزارش خبرنگار ما – قریشی گفت : بسیاری از افراد مشهور و دارای تخصص های علمی ، پژوهشی برای فراگیری حرفه خود متوسل به هنر می شوند تا بتوانند به نیاز های درونی خود دست یابند ، این امر ملموس گویا با بطن وجودی انسان آمیخته شده ؛ زیرا روایت بسیاری از فرهیختگان عالم از قدیم الایام تا کنون نشان از واقعیتی دارد که به اثبات این بیان رسیده و همچنان دست آویزی برای موفقیت است ؛ با کمی کنکاش درخواهیم یافت در جوار زندگی روزمره نیز افرادی وجود دارند که جریان و شریان زندگیشان با آمیختگی هنر نهادینه شده و موفقیت را تنها در عشق به هنر سرمشق کرده اند .

وی گفت : برای رسیدن به حرفه پزشکی نیاز به سختی ، ممارست و از خودگذشتگی بسیاری است که هنر می تواند با تسکین و آرامش روح و روان پزشک ، زندگی را آرامتر و ساده تر کند .

قریشی در ادامه با بیان اینکه تلفیق هنر و علم عاملی در راه پیشرفت است اظهار کرد :

هنر ابزاری است که می توان از آن برای آرامش روان و ذهن ، پیوند سلامت و درمان و پیشگیری از معضلات اجتماعی بهره برد .

بسیاری از پزشکان کشورمان در طول تاریخ دستی در هنر داشته اند و همین امر عاملی برای موفقیت آنها به شمار می رود .

وی ادامه داد : نظام سلامت بر اساس درمان تنها نیست و پیشگیری از بیماری ها مثل افسردگی که آمار نشان می دهد یکی از معضلات جامعه کنونی است ، نقش برجسته دارد که هنری همچون موسیقی درمانی ، نقاشی درمانی ، فیلم درمانی و موارد دیگر می تواند نقش بسزایی در آن داشته باشد .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*