۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 28884
  • ۰۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲
  • 199 بازدید
  • ارسال توسط :
تمایل زنان به مصرف مواد مخدر افزایش یافته است
تمایل زنان به مصرف مواد مخدر افزایش یافته است

تمایل زنان به مصرف مواد مخدر افزایش یافته است

شهرکرد- آبرومند: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: تمایل زنان به مصرف مواد مخدر در سال های اخیر افزایش یافته و بر تعداد زنان معتاد در جامعه افزوده شده است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – مرضیه جلیل پور افزود: اگر برای این معضل چاره‌ای اندیشیده نشود به […]

شهرکرد- آبرومند: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: تمایل زنان به مصرف مواد مخدر در سال های اخیر افزایش یافته و بر تعداد زنان معتاد در جامعه افزوده شده است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – مرضیه جلیل پور افزود: اگر برای این معضل چاره‌ای اندیشیده نشود به طور قطع و یقین در آینده شاهد چندین برابر شدن جمعیت معتاد به مواد مخدر در قشر بانوان خواهیم بود.

 

وی ادامه داد: پایین بودن سطح شناخت زنان نسبت به مشخصات مواد مخدر و پیامدهای ناگوار مصرف آن، از جمله عوامل اعتیاد آنهاست و بسیاری از افراد به جهت عدم اطلاعات کافی از عواقب مصرف مواد و زودباوری و ارضای حس کنجکاوی به استعمال مواد مخدر روی می‌آورند.

 

جلیل پور با بیان اینکه اعتیاد زنان نسبت به مردان تبعات جبران ناپذیری بر خانواده دارد، گفت: اعتیاد زنان علاوه بر ایجاد مشکلات فردی بر سرنوشت نسل‌های بعدی نیز تأثیرگذار است.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به نقش تأثیر گذار سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های اجرایی مرتبط در پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، تصریح کرد: آگاه کردن مردم از مضرات و خطرات مصرف مواد مخدر باعث کاهش گرایش به مصرف مواد می‌شود و لازمه تحقق این امر، اجتماعی کردن و مشارکت مردمی است.

 

جلیل پور ادامه داد: رسانه‌های جمعی و مطبوعات نقش مؤثری در این حوزه برعهده دارند و در راستای آسیب شناسی اجتماعی و توسعه فرهنگی می‌توانند راهبر و کارگشای افق‌های روشنی باشند.

 

وی در خصوص گفتمان سازی در مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد بانوان اظهار کرد: گفتمان سازی با مواد مخدر به مفهوم مردمی کردن این مبارزه است.

 

جلیل پور افزود: مبارزه با مواد مخدر در مسیر اجتماعی شدن قرار گرفته اما نیازمند تلاش بیشتر در این حوزه هستیم.

 

به گزارش ایرنا، هفته مبارزه با مواد مخدر از ۳۱ خردادماه تا ۶ تیرماه با شعار “یاری گر هم باشیم ” و شعار جهانی “سلامت همگام با عدالت و عدالت همگام با سلامت نامگذاری شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*