۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » اقتصادی » تهران » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 27255
  • ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷
  • 394 بازدید
  • ارسال توسط :
تنها مسیر مواصلاتی جنوبشرق به تهران پاسخگوی نیاز مردم نیست
تنها مسیر مواصلاتی جنوبشرق به تهران پاسخگوی نیاز مردم نیست

تنها مسیر مواصلاتی جنوبشرق به تهران پاسخگوی نیاز مردم نیست

ورامین – آبرومند: نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: روزانه بیش از ۱۲۰ هزار تردد بین شهرستانهای جنوب شرق و تهران انجام می شود و این در حالی است که زیرساخت های تنها محور مواصلاتی این حوزه جوابگوی نیاز مردم نیست. به گزارش خبرنگار ما – سید حسین نقوی حسینی روز چهارشنبه در […]

ورامین – آبرومند: نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: روزانه بیش از ۱۲۰ هزار تردد بین شهرستانهای جنوب شرق و تهران انجام می شود و این در حالی است که زیرساخت های تنها محور مواصلاتی این حوزه جوابگوی نیاز مردم نیست.

به گزارش خبرنگار ما – سید حسین نقوی حسینی روز چهارشنبه در جلسه مشترک معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای. با فرماندار و مسئولان ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: شهرستان های جنوب شرق استان تهران شامل ورامین، قرچک و پیشوا با بیش از یک میلیون نفر جمعیت روزانه مجبورند که از تنها مسیر دسترسی به تهران عزیمت نمایند.

وی گفت : بر اساس آمار اعلام شده، روزانه ۱۲۰ هزار تردد بین شهرستان های جنوب شرق و تهران انجام می شود که در ساعات اولیه و پایانی روز، این تردد به اوج خود می رسد.

وی اظهار داشت: تردد در تنها محور مواصلاتی پایتخت به جنوب شرق تهران باعث فرسودگی هر چه بیشتر این مسیر شده به طوری که در حد فاصل منطقه فیروزآباد تا قلعه نو شهرستان ری، حدود ۱۲ کیلومتر فرسودگی و خرابی آسفالت مشکل بسیار زیادی را برای خودروهای عبوری به وجود آورده است.

نقوی گفت: هر چند که از نظر سیاسی، محور تهران – ورامین در حوزه شهرستان ری قرار دارد ولی بهره برداران این محور، مردم ورامین، قرچک و پیشوا می باشند لذا رسیدگی به این مسیر از درخواست های مکرر مردم این منطقه است.

وی تصریح کرد: عدم وجود دوربین های کنترل سرعت در این مسیر ۲۵ کیلومتری باعث شده تا همواره شاهد بروز حوادث جاده ای منجر به فوت و جرح در آن باشیم، هفته گذشته بر اثر تصادف چند خودرو، دو نفر جان خود را از دست دادند و قفل شدن محور، مردم را ساعت های متمادی در ترافیک قرار داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترافیک منطقه قلعه نو گفت: مشکلات موجود در یک مسیر ۵۰۰ متری گاه مردم را دقایق زیادی در ترافیک قرار می دهد در صورتی که می توان با اقداماتی اساسی، این مشکل را برطرف کرد.

وی افزود: هر چند که مسئولان شهرستان ری و بخشداری قلعه نو اقداماتی را برای رفع مشکل ترافیک این منطقه انجام داده اند و اندکی از حجم ترافیک کاسته شده ولی لازم است تا با اقدامات کارشناسی، این مشکل یک بار برای همیشه برطرف شود.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به لزوم ایجاد دسترسی از بخش جوادآباد به محور قم – گرمسارگفت : ایجاد محور آنتنی از جوادآباد به محور قم – گرمسار سال ها است که نیمه کاره رها شده است که لازم است وزارت راه و شهرسازی با نگاه ویژه به این مسیر نگاه و با تأمین اعتبار نسبت به احداث آن اقدام کند.

وی تأکید کرد: راه محور توسعه است و اگر بتوان مسیر های دسترسی مناسبی برای شهرستان ورامین در نظر گرفت، می توان سرعت پیشرفت و توسعه آن را بیشتر کرد.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*