۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » بوشهر » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 40594
  • ۰۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
  • 109 بازدید
  • ارسال توسط :
تهیه سند جامع فرهنگی نیاز این استان است
تهیه سند جامع فرهنگی نیاز این استان است

تهیه سند جامع فرهنگی نیاز این استان است

بوشهر- آبرومند: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: تهیه سند جامع فرهنگی به عنوان یک مرجع از ضرورت‌‎های این استان است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – فاطمه کرمپور روز یکشنبه در نخستین نشست کارگروه تخصصی تدوین سند نقشه جامع فرهنگی استان بوشهر افزود: ظرفیت‌های خوبی در بخش فرهنگی این […]

بوشهر- آبرومند: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: تهیه سند جامع فرهنگی به عنوان یک مرجع از ضرورت‌‎های این استان است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – فاطمه کرمپور روز یکشنبه در نخستین نشست کارگروه تخصصی تدوین سند نقشه جامع فرهنگی استان بوشهر افزود: ظرفیت‌های خوبی در بخش فرهنگی این استان وجود دارد که استفاده از آنها علاوه بر معرفی فرهنگ غنی منطقه، راهکار مناسبی در مقابله با تهاجم‌های فرهنگی است.

 

وی با اشاره به اینکه در گذشته اقداماتی مهم برای تدوین سند جامع فرهنگی استان بوشهر انجام شده‌است، بیان کرد: استفاده و مبنا قرار دادن این سند می‌تواند در آینده راهگشا و زمینه ساز اتفاقات موثری در این زمینه باشد.

 

کرمپور ادامه داد: توجه به اسناد بالادستی و کتاب های مرجع موضوعی مهم در تدوین سند جامع فرهنگی است که به دلیل نقشه راه در آینده باید با حساسیت انجام شود.

 

محمدرضا بحرانی رئیس دانشگاه پیام نور بوشهر گفت: توجه به اسناد بالادستی ملی و استانی در تدوین سند فرهنگی استان الزامی است و مسائل و مشکلات فرهنگ استان موضوعی است که باید در این سند مورد توجه قرار گیرد.

 

مشاور پژوهشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: شناسایی شاخص‌ها و مسائل فرهنگی و اجتماعی باید مهمترین اولویت در تدوین سند جامع فرهنگی این استان باشد.

 

عباس عاشوری نژاد افزود: پرداختن به مسائل بومی فرهنگی استان موضوع دیگر و اولویت دار در این سند است که باید تمرکز ویژه‎ای روی آن معطوف شود.

 

ایجاد و راه اندازی سایت سند نقشه جامع فرهنگی استان، بررسی اسناد بالا دستی ملی و استانی، شناسایی و توجه به نقاط قوت‌، ضعف‌، فرصت‌ها و تهدیدها، تدوین اهداف کلان در حوزه ها و بخش های راهبردی و سیاست های توسعه فرهنگی، تدوین بستر اقدامات اجرایی و ترسیم چارچوب نهادی از مصوبه‌‏های این نشست بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*