۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » عناوین اصلی » همدان
  • شناسه : 36602
  • ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
  • 105 بازدید
  • ارسال توسط :
توضیح معاون بهداشتی همدان درباره نقش آنفلوآنزا در تعطیلی مدارس
توضیح معاون بهداشتی همدان درباره نقش آنفلوآنزا در تعطیلی مدارس

توضیح معاون بهداشتی همدان درباره نقش آنفلوآنزا در تعطیلی مدارس

همدان- آبرومند: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: مسئولان استان به دلیل ایجاد رعب و وحشت والدین از شیوع آنفلوآنزا مقطع ابتدایی را در روزی که هوا مساعد بود تعطیل کردند اما تعطیلی روز دوم به خاطر شرایط جوی هوا بود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – منوچهر کرمی روز چهارشنبه […]

همدان- آبرومند: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: مسئولان استان به دلیل ایجاد رعب و وحشت والدین از شیوع آنفلوآنزا مقطع ابتدایی را در روزی که هوا مساعد بود تعطیل کردند اما تعطیلی روز دوم به خاطر شرایط جوی هوا بود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – منوچهر کرمی روز چهارشنبه در حاشیه آیین آغازیین اجرای طرح مکمل‌یاری برای دانش‌آموزان اظهار داشت: به جز ۲ مدرسه شبانه روزی، نیازی به تعطیلی دیگر مدارس در این استان به واسطه نگرانی از شیوع آنفلوآنزا نبود.

 

رییس مرکز بهداشت استان همدان گفت: اطلاع رسانی همانند شمشیر دو لبه است که گاهی مواقع اطلاع رسانی بیش از حد و نامناسب باعث ایجاد رعب و وحشت بین والدین می‌شود.

 

کرمی با بیان اینکه امسال تاکنون ۱۲۰ مورد مثبت ابتلا به آنفلوآنزا شناسایی شدند افزود: آنفلوآنزا امسال به هیج وجه متفاوت با سالهای قبل نیست و  آمار مبتلایان نیز با الگوی سالهای قبلی یکسان است تنها امسال موج آنفلوآنزا در تمام دنیا به ویژه نیم کره شمالی چند هفته زودتر شروع شد.

 

وی ادامه داد: در فصل سرد سال آنفلوآنزا همانند سایر بیماری ها زیاد می شود هر چند سرما خوردگی جز در مواقعی که با تب شدید و شروع ناگهانی همراه است آنفلوآنزا محسوب شده و در صورت همراهی با تنگی نفس، ایجاد کبودی، درد شدید بدن و خلط خونی، نشان دهنده آنفلوآنزا نیست.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان تاکید کرد: حتی در صورت ابتلا به آنفلوآنزا در ۹۸ درصد موارد بدون کوچکترین عارضه ای و دخالت دارویی و درمانی درمان می شود تنها در ۲ درصد افراد، به علت داشتن بیماری زمینه ای و ضعف در سیستم ایمنی بدن، نیاز به بستری وجود دارد.

 

کرمی اضافه کرد: نباید به خاطر ناآگاهی از آنفلوآنزا در جامعه نگرانی ایجاد کرد، چرا که اندک مبتلایان نیز به علت بی توجهی به عوامل خطر و مراجعه دیر هنگام به مراکز درمانی دچار مشکل شدند.

 

وی خواستار نرفتن دانش آموزان به مدرسه در صورت سرما خوردگی، رعایت آداب تنفسی و شستشوی متناوب دست ها شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*