۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » از نگاه رسانه ها » اسلایدر » اقتصادی
  • شناسه : 2018
  • ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۹
  • 279 بازدید
  • ارسال توسط :

تکلیف جامانده ها همچنان در ابهام است امکان اصلاح اطلاعات خانوارها از چهارشنبه

ابتکار: سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها اعلام کرد: کلیه سرپرستان خانوار متقاضی دریافت یارانه نقدی می‌توانند از چهارشنبه هفته جاری نسبت به ثبت تغییرات اطلاعات خانوارهای خود اقدام کنند. سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد کلیه هموطنانی که در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها ثبت نام کرده و به دلیل یکی از وقایع چهارگانه تولد، […]

ابتکار: سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها اعلام کرد: کلیه سرپرستان خانوار متقاضی دریافت یارانه نقدی می‌توانند از چهارشنبه هفته جاری نسبت به ثبت تغییرات اطلاعات خانوارهای خود اقدام کنند.

سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد کلیه هموطنانی که در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها ثبت نام کرده و به دلیل یکی از وقایع چهارگانه تولد، فوت، ازدواج و طلاق متقاضی دریافت این تغییرات در سامانه رفاهی بوده می‌رساند که متقاضیان می توانند از روزچهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ضمن در دست داشتن اسناد و مدارک معتبر با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ نسبت به ثبت تغییرات اقدام کنند.
همچنین آن دسته از هموطنانی که به دلایل مختلف از جمله (محجوریت، فقدان سرپرست، عدم صلاحیت سرپرست خانوار و…) متقاضی تغییر سرپرست خانوار خود هستند نیز می توانند پس از مراجعه به فرمانداری محل سکونت خود و طی مراحل قانونی نسبت به تغییر سرپرست خانوار در دفاتر پلیس +۱۰ اقدام کنند.
به گزارش ابتکار، از نظر ضرورت دریافت یارانه، سهم قابل توجهی از افرادی که نتوانسته‌اند به عنوان متقاضیان یارانه نقدی ثبت‌نام کنند، متعلق به قشری است که در آن، فقر اقتصادی موجبات فقر فرهنگی و بی‌سوادی را فراهم کرده و به تبع این امر، هموطنانی که در این طبقه درآمدی زندگی می‌کنند یا از چند و چون ثبت‌نام برای دریافت یارانه بی‌اطلاع بودند و یا از سواد و آگاهی لازم جهت ثبت‌نام دراین سایت بی‌بهره بودند. با توجه به این امر، براساس اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه‌ها، هموطنانی که کمتر کسی، خبر از زندگی دشوار و اندوه بی‌پایانشان دارد برای بار دیگر فراموش شده و برای همیشه از دریافت یارانه محروم می مانند. این درحالی است که هم‌اکنون تیم اقتصادی دولت، درحال غربالگری ثروتمندانی است که پیش از همه در صف دریافت یارانه ایستاده بودند و با توجه به همه مسائلی که در خصوص رصد کردن اطلاعات مالی این قشر برای دولت به وجود آمد و در نبود اطلاعات جامع مالی و درآمدی شهروندان، معلوم نیست چه سهم هنگفتی از ثروت کشور، بار دیگر به جیب افرادی می‌رود که کمترین نیازی به این مبلغ ندارند، محروم ماندن محروم‌ترین قشر جامعه، جای تامل دارد. هم وطنان بی ادعا و تنهایی که گویی هیچ ربطی به برنامه های اقتصادی سیاست‌گذاران ندارند و گویی چترهای حمایتی که دولت ها همواره از آن دم زده اند، هیچگاه سایه‌ای بر سر آنان نخواهد افکند.
مساله دیگر اینکه، در حالی که بنا بود امکان ثبت تغییرات متقاضیان دریافت نقدی از اردیبهشت ماه در سامانه رفاهی فراهم شود سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها اعلام کرد متقاضیان می توانند از چهارشنبه این هفته و با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ نسبت به ثبت تغییرات خود اقدام کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*