۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » تهران » عناوین اصلی » قرچك
  • شناسه : 27817
  • ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱
  • 86 بازدید
  • ارسال توسط :
جامعه پزشکی در مضیقه شدیدی قرار گرفته است
جامعه پزشکی در مضیقه شدیدی قرار گرفته است

جامعه پزشکی در مضیقه شدیدی قرار گرفته است

قرچک – آبرومند: دکتر سید هادی قریشی، نایب رئیس نظام پزشکی قرچک طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما اظهار داشت: متأسفانه با شرایط اقتصادی اخیر و تورم غیرقابل باور شاهد این هستیم که تعرفه های بخش خصوصی که این سازمان باید دخالت مستقیم در تعیین آن داشته باشد، بسیار دورتر از حقیقت تورم موجود در […]

قرچک – آبرومند: دکتر سید هادی قریشی، نایب رئیس نظام پزشکی قرچک طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما اظهار داشت: متأسفانه با شرایط اقتصادی اخیر و تورم غیرقابل باور شاهد این هستیم که تعرفه های بخش خصوصی که این سازمان باید دخالت مستقیم در تعیین آن داشته باشد، بسیار دورتر از حقیقت تورم موجود در کشور می باشد.

به گزارش خبرنگار ما – وی افزود: بر خلاف تصور عموم مردم، غالب پزشکان که شامل پزشکان عمومی و متخصصین پزشکان نسخه نویس می باشند و به عبارتی امرار معاش این دسته از پزشکان مستقیماً با مبلغ ویزیت مرتبط می باشد و اختلافات فاحش تعرفه های امسال نسبت به افزایش تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی فشار زیادی به این قشر که حقیقتاً بار بزرگی در جهت خدمت به سلامت جامعه را به دوش می کشند، تحمل کرده است.

رئیس هیأت بدوی نظام پزشکی قرچک در ادامه گفت: سازمان نظام پزشکی یک سازمان صنفی می باشد که هدفش تلاش در جهت پیشبرد و اصلاح امور پزشکی، ارتقای سطح دانش پزشکی، حفظ و حمایت از حقوق بیماران و حقوق صنفی شاغلان حرفه پزشکی، تنظیم روابط شاغلین حرفه پزشکی در جهت حسن اجرای موازین و مقررات و قانون مربوط به امور پزشکی می باشد.

وی اضافه کرد و گفت: یکی از وظایف این سازمان اظهار نظر و مشارکت فعال به هنگام تعیین یا تجدید نظر در تعرفه های خدمات بهداشتی درمانی بخش های دولتی و تعیین تعرفه ها در بخش غیر دولتی بر اساس ضوابط بند۸ ماده۱ قانون بیمه همگانی خدمات درمانی کشور مصوب ۱۳۷۳/۸/۳ از همکاری با مراجع ذیصلاح در اجرای آن می باشد.

وی در ادامه گفت: از جهتی شاهد هستیم که تعرفه ها در بخش مراکز درمانی خیریه نسبت به سال گذشته نه تنها افزایش پیدا نکرده بلکه کاهش هم یافته است. اصولاً مراکز درمانی خیریه مراکزی هستند که بدون هیچ گونه کمک مالی دولت به واسطه افراد خیر بنا نهاده شده اند و خدمات قابل توجه و قابل تقدیری به جامعه ارائه می کنند و با این روند تعیین تعرفه ها بسیاری از آن ها مجبور به تعطیلی خواهند شد.

دکتر قریشی در پایان گفت: سازمان نظام پزشکی در کنار انجام اهداف دیگر خود به این مسئله ورود با هماهنگی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و کمک های وزیر این وزارت خانه تعرفه ها بازنگری و تجدید نظر شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*