۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » گرمسار
  • شناسه : 6265
  • ۰۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۵
  • 222 بازدید
  • ارسال توسط :

جلسه بررسی مشکلات کشاورزی- دامداری وعشایری شهرستان گرمسار با حضور مسئولین کشوری

گرمسار – ابتکار ورامین: جلسه بررسی مشکلات کشاورزی-دامداری وعشایری شهرستان گرمسار با حضور رکنی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی- قندالی رئیس سازمان عشایری کشور- رضایی معاون برنامه ریزی استانداری سمنان- کاتب نماینده مردم- طاهری فرماندار شهرستان- مدیران کل استان ومسئولین شهرستان در بخشهای مرتبط – کشاورزان و بهره برداران و تعداد کثیری از مردم […]

گرمسار – ابتکار ورامین: جلسه بررسی مشکلات کشاورزی-دامداری وعشایری شهرستان گرمسار با حضور رکنی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی- قندالی رئیس سازمان عشایری کشور- رضایی معاون برنامه ریزی استانداری سمنان- کاتب نماینده مردم- طاهری فرماندار شهرستان- مدیران کل استان ومسئولین شهرستان در بخشهای مرتبط – کشاورزان و بهره برداران و تعداد کثیری از مردم این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری گرمسار – در ابتدای این جلسه طاهری فرماندار شهرستان ضمن عرض خیر مقدم به مسئولین و حاضرین در جلسه طی سخنانی به اهمیت کشاورزی –دامداری وعشایری در سطح شهرستان پرداختند .ایشان ضمن اشاره به اقتصاد کشاورزی افزودند: درجهان امروز یکی از مشکلات اساسی بشر تأمین نیازهای غذایی است، به گونه‌ای که امنیت غذایی به عنوان یکی از اهداف مهم سرلوحه برنامه‌های دولتها قرار گرفته‌است.

بدون شک به منظور نیل به امنیت غذایی علاوه بر اتخاذ سیاستهای مطلوب و برخورداری از منابع کافی باید تولید کشاورزی به گونه‌ای باشد که تمامی نیازهای جامعه را برآورده کند.

از سوی دیگر تولید کشاورزی خود نیازمند دو گروه عوامل تولیدی می‌باشد: ۱٫ عوامل فیزیکی تولید از قبیل: زمین، بذر، آب، نیروی کار و غیره که وجود آنها از نظر کمی و کیفی شرط لازم تولید است ۲٫ عوامل غیرفیزیکی تولید که ریشه در مدیریت و اقتصاد کشاورزی دارند.

ایشان در ادامه خاطرنشان کردند که با توجه به اهمیت و ضرورت مدیریت و اقتصاد کشاورزی، این عامل به عنوان شرط کافی تولید تلقی می‌گردد. بنابراین به منظور تولید کشاورزی مطلوب و بهینه، وجود عوامل فیزیکی و غیرفیزیکی تولید در کنار یکدیگر لازم و ملزوم هم می‌باشند.

فرماندار شهرستان در پایان در بحث دامپروری و دامداری بیان داشتند که چالش‌های فراروی شهرستان برای آماده کردن شرایط جهت پیوستن به بازارهای کشور، کشاورزی پایدا، رعایت استانداردهای بهداشتی درتولید محصولات دامی، افزایش بهره وری واحدهای دامپروری سنتی و بکارگیری علوم و فنآوریهای جدید است.

در این جلسه مسئولین کشوری حاضر در جلسه نیز با ایراد سخنانی وضعیت کشاورزی . دامداری شهرستان را تشریح نمودند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*