۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » اقتصادی » پاكدشت » عناوین اصلی
  • شناسه : 5002
  • ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۸
  • 197 بازدید
  • ارسال توسط :

جلسه ستاد راه و فضای سبز شهرستان پاکدشت با ریاست فرماندار برگزار شد

پاکدشت – ابتکارآنلاین: فرماندارپاکدشت در جلسه ستاد راه و فضای سبز شهرستان پاکدشت بر لزوم ایجاد و توسعه فضای سبز شهرستان تاکید کرد. به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین- جلسه ستاد راه و فضای سبز شهرستان پاکدشت به ریاست مهندس قاسمی فرزاد فرماندار و سایر اعضای ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری پاکدشت برگزار شد. فرماندار پاکدشت ضمن […]

پاکدشت – ابتکارآنلاین: فرماندارپاکدشت در جلسه ستاد راه و فضای سبز شهرستان پاکدشت بر لزوم ایجاد و توسعه فضای سبز شهرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین- جلسه ستاد راه و فضای سبز شهرستان پاکدشت به ریاست مهندس قاسمی فرزاد فرماندار و سایر اعضای ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری پاکدشت برگزار شد.

فرماندار پاکدشت ضمن اشاره به آلودگی های زیست محیطی شهرستان تحت امرش که نتیجه همجواری با پایتخت و فعالیت شهرک های صنعتی شهرستان است، اظهارکرد:علاوه بر این تردد روزانه هشتاد هزار خودرو از شریان اصلی امام رضا(ع) ،باعث شده تا شهرستان ما مدام در معرض آلودگی باشد براین اساس باید برای افزایش توسعه فضای سبز که از شاخص های مهم جذب آلودگی هواست تلاش ویژه ای صورت گیرد.

وی ضمن اعلام این مطلب که سرانه ی فضای سبز پاکدشت ۵ متر مربع است،ابراز تاسف کرد: این سرانه برای شهرستان ما بسیار کم است چرا که با استاندارد های جهانی مطابقت ندارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان پاکدشت ضمن تقدیر از عملکرد شهرداران طی یک سال گذشته، یادآور شد: توجه ویژه و رویکرد دولت تدبیر و امید نسبت به فضای سبز موجب افزایش اهتمام شهرداران برای بهبود و توسعه فضای سبز در سطح شهرستان شده است.

فرماندار پاکدشت ضمن اشاره به بهره برداری از پارک های ۱۲۲هکتاری و ۲۴۰هکتاری که در بخش شریف آباد و نیز مرکز شهرستان تعبیه شده اند، عنوان کرد:با توجه به تازه تاسیس بودن شهر فرون آباد فضای سبز مطلوبی در این قسمت از شهرستان ما تعبیه نشده و صرفا چند بوستان محلی بار فضای سبز این منطقه را بدوش می کشد.

وی ضمن تاکید بر لزوم حفظ و نگهداری مطلوب از فضاهای سبز شهرستان متذکر شد: اگر در ۲ مجموعه ۱۲۲ هکتاری شریف آباد و ۲۴۰ هکتاری پاکدشت هم تسهیلات آبرسانی به میزان مطلوب انجام نشود این فضاها نیز از بین خواهد رفت و ما در تولید فضای سبز مجدد برای این بخش ها با مشکل جدی مواجه خواهیم شد

قاسمی فرزاد در بخش پایانی سخنانش با تاکید بر لزوم ایجاد کمیته ای متشکل از شهرداران و روسای شورای شهر و رئیس آب منطقه برای بهره گیری از راهکارهای نوین در حل بحران ها زیست محیطی پاکدشت، تصریح کرد: این کمیته باید هر چه سریعتر تشکیل شده و طرح های مدونی را با اندازه گیری میزان نیازشهرستان به آب ارائه دهند .

وی همچنین تاکید کرد: تهیه یک سند کاربردی در سطح شهرستان یک امر ضروری است تا بتوانیم با برنامه ریزی دقیق از هدف مان برای کاشت سه میلیون اصله نهال جدید عقب نمانیم.

(منبع خبر: فرمانداری پاکدشت)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*