۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » گرمسار
  • شناسه : 8604
  • ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۸
  • 107 بازدید
  • ارسال توسط :

جلسه شورای حفاظت از منابع آب در گرمسار برگزار شد

گرمسار – ابتکار ورامین: جلسه شورای حفاظت از منابع آب در سالن شهید صبوری فرمانداری با حضور فرماندار و دستگاههای اجرایی مرتبط برگزار گردید به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری گرمسار – فرماندار و رئیس شورای حفاظت از منابع شهرستان درابتدای این جلسه گفت : مدیریت صحیح منابع آب وصیانت از این منابع […]

گرمسار – ابتکار ورامین: جلسه شورای حفاظت از منابع آب در سالن شهید صبوری فرمانداری با حضور فرماندار و دستگاههای اجرایی مرتبط برگزار گردید

به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری گرمسار – فرماندار و رئیس شورای حفاظت از منابع شهرستان درابتدای این جلسه گفت : مدیریت صحیح منابع آب وصیانت از این منابع حیاتی وظیفه کلیه افراد و دستگاههای اجرایی شهرستان گرمسار می باشد و به منظور استفاده بهینه از منابع آبی و مقابله با بحران ایجاد شده با تشکیل شورای حفاظت منابع آب در فرمانداری اقدام کارشناسی برای حل چالش های موجود انجام پذیرد.

طاهری در ادامه افزود: به دلیل محدودیت منابع آب وتوزیع نامناسب بارندگی های فصلی باید منابع آب های سطحی وزیر زمینی موجود رابه خوبی شناسایی وبهره برداری از آنها به صورت برنامه ریزی شده و دقیق صورت گیرد. منابع آبی به عنوان مهم ترین عامل توسعه پایدار تلقی می شوند و با صیانت از این منابع ارزشمند باید با نگاه منطقی مشکلات را حل کنیم.

فرماندار گرمسار حیات وممات این شهرستان را به وجود آب ورودخانه حبله رود وابسته دانست وخاطر نشان کرد که رسیدگی به کیفیت وکمبود آب روستاههای اطراف شهر شامل ریکان –قاطول –فند و… از اولویتهای برناه های مدیریت منابع امور آب خواهد بود ضمن اینکه خواستار تزریق ۲۰ لیتر آب در ثانیه به شبکه آب روستایی شهرستان شدند. فرماندار در پایان تصریح نمودند که در حال حاضر اذرزش آب حتی از نفت هم بیشتر است و با توجه به پیدایش سوخت ها و تکنولوژیهای جایگزین به جای نفت می توان گفت شاید جای نگرانی در این زمینه وجود نداشته باشد ، اما جایگزینی به جای این نعمت وموهبت الهی وجود ندارد لذا برای حفظ منابع آب بایستی تمام تلاش خود را بکار گیری نماییم.

در ادامه این جلسه مدیرامور آب شهرستان گرمسارضمن ارائه گزارشی از وضعیت منابع آب شهرستان گفت : جلسه شورای حفاظت منابع آب به منظور ایجاد وحدت رویه ی اجرایی و نظام مند کردن بهره برداری ، حفاظت از منابع آب برای توسعه پایدار و نیز در جهت به تعادل رسیدن منابع ومصارف آب در شهرستان گرمسارتشکیل شده است.

شورای حفاظت از منابع آبی این شهرستان بر اساس مصوبه هیئت وزیران تشکیل شده و دادگستری، نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، شرکت توزیع نیروی برق، منابع طبیعی، محیط زیست، با دبیری اداره امور آب شهرستان و ریاست فرماندار از اعضای آن محسوب می شوند.

شایان ذکر است سایر اعضا پیشنهدات و نقطه نظراتخود را بیان داشتند و مورد بررسی قرار گرفت و مواردی نیز مصوب گردید که با توجه به اهمیت موضوع با تاکید فرماندار شهرستان در اسرع وقت اجرایی خواهد گردید .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*