۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » قرچك
  • شناسه : 9082
  • ۲۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۷
  • 73 بازدید
  • ارسال توسط :

حجاب باعث تحکیم بنیان خانواده و ایجاد آرامش و امنیت در جامعه می‌شود

قرچک – ابتکار ورامین: مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان قرچک با اعلام ۲۱ تیرماه به عنوان روز ملی عفاف و حجاب گفت: حجاب باعث تحکیم بنیان خانواده و ایجاد آرامش و امنیت در جامعه می‌شود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین – خانم شهسواری مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان قرچک در جمع […]

قرچک – ابتکار ورامین: مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان قرچک با اعلام ۲۱ تیرماه به عنوان روز ملی عفاف و حجاب گفت: حجاب باعث تحکیم بنیان خانواده و ایجاد آرامش و امنیت در جامعه می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین – خانم شهسواری مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان قرچک در جمع خبرنگاران با اشاره به سالروز واقعۀ خونین مسجد گوهرشاد و اعتراض مردمی به مقولۀ کشف حجاب و نامگذاری ۲۱ تیرماه به عنوان روز ملی عفاف و حجاب اظهار داشت: حجاب باعث تحکیم بنیان خانواده و ایجاد آرامش و امنیت در جامعه می‌شود.

وی “عفاف و حجاب مظهر غرور و اقتدار ملی” شعار هفته عفاف و حجاب دانست و گفت: از ۲۰ تا ۲۶ تیر ماه هفته عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

شهسواری به روزشمار هفته حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: براساس اعلام کارگروه عفاف و حجاب، روز شنبه ۲۰ تیرماه “عفاف و حجاب، امنیت و تحکیم خانواده”، روز یکشنبه ۲۱ تیر ماه “عفاف و حجاب مظهر عبودیت و بندگی خدا” و روز دوشنبه ۲۲ تیرماه “عفاف و حجاب بهداشت روان، سلامت اخلاق” است.

وی ادامه داد: همچنین روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۳ و ۲۴ تیرماه نیز “عفاف و حجاب میراث دینی و ملی ایرانیان” و “عفاف و حجاب احترام به حقوق شهروندی” و روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۵ و ۲۶ تیرماه “عفاف و حجاب برازنده همه” و “عفاف و حجاب امنیت اجتماعی” نامگذاری شده است.

مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان قرچک با تاکید بر اینکه حیا و عفت تنها در لباس نیست اما تاکید بارز در حفظ پوشش است، ادامه داد: انسان جواهرات و اشیاء قیمتی خود را در پوشش ها و حفاظ های محکم نگهداری می کند و در خصوص پوشش و حجاب نیز اینگونه است که از طمع انسانی دور می دارد.

شهسواری بیان کرد: حجاب از ارزشها، باورها و اعتقاداتی است که نشات گرفته از اعتقادات اسلامی ما مسلمانان می باشد و در برنامه ریزی برای این امر نه تنها افراد با حجاب بلکه برای افرادی که کمتر این امر را رعایت می کنند نیز برنامه ریزی‌هایی باید صورت گیرد.

وی اذهان کرد: متاسفانه با گرمتر شدن هوا شاهد کمتر رعایت شدن فرهنگ حجاب هستیم که این امر باید فرهنگسازی شده و بیشتر مورد توجه مسئولان ذیربط قرار گیرد.

وی همکاری مستمر و پایدار و مشارکت دستگاههای اجرایی را با اجرای راهکارهای فرهنگی راهگشا دانست و عنوان کرد: به منظور ترویج فرهنگ حجاب، راهکارهایی از جنس فرهنگ لازم است.

وی در پایان با اشاره به برنامه های بسیج جامعه زنان شهرستان قرچک، گفت: موضوع عفاف و حجاب در حلقه های صالحین مورد بحث قرار می گیرد، ایجاد نمایشگاه عفاف و حجاب، مانور تذکر لسانی، صدور بیانیه، نشست سبک زندگی اسلامی، مسابقات فرهنگی و… در هفته عفاف و حجاب توسط حوزه و پایگاه های شهرستان قرچک اجرا می گردد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*