۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » قرچك
  • شناسه : 9118
  • ۲۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۰
  • 85 بازدید
  • ارسال توسط :

حجاب به زن هیبت و وقار می‌بخشد

قرچک- ابتکار ورامین: نماینده امور بانوان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قرچک گفت: حجاب به زن هیبت و وقار می‌بخشد و او را شایسته احترام دیگران می‌کند ولذا باید به تقویت باورهای دینی افراد جامعه پرداخت. به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین- خدیجه کاروند نماینده امور بانوان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان […]

قرچک- ابتکار ورامین: نماینده امور بانوان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قرچک گفت: حجاب به زن هیبت و وقار می‌بخشد و او را شایسته احترام دیگران می‌کند ولذا باید به تقویت باورهای دینی افراد جامعه پرداخت.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین- خدیجه کاروند نماینده امور بانوان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قرچک در گفت و گو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: توسعه و ترویج الگوهای حجاب، ایجاد تنوع در اقلام و ملزومات مورد نیاز حجاب از اهدافبزرگی است که در جامعه باید اجرا شود.

وی با اشاره به این‌که حضرت فاطمه(س)

نمونه و الگوی بارز حجاب و عفاف در دین مبین اسلام هستند، گفت: عفاف و حجاب امری برای نگهداشتن عزت نفس و گوهر وجودی هر فرد در قالب صدفی امن است لذا حجاب تنها برای زنان تعریف نشده و محدود به آن‌ها نخواهد بود.

وی ادامه داد: در جامعه امروز در بسیاری موارد حجاب را به زنان اختصاص داده و از نوع پوشش‌های زننده مردها که برگرفته از فرهنگ‌های ضد اسلامی و غربی ورود یافته به جامعه مسلمانان است چشم‌پوشی می‌شود و این مسئله باید با آگاهی و دقت بررسی شود.

کاروند گفت: عفاف و حجاب، نشان‌دهنده تقویت ایمان و حفظ حریم زن و مرد است وعدم رعایت آن شدیدترین ضربات را بر پیکر اخلاق و معنویت در جامعه وارد می‌کند.

وی بهترین فضا برای تقویت ارزش‌های اسلامی و آگاه‌بخشی عمومی در خصوص بحث حجاب و عفاف را خانواده دانست و بیان کرد: اگر خواهان اثرگذاری با کیفیت بیشتر بر جامعه هستیم باید از بنیان خانواده‌ها و مدارس شروع کنیم.

وی افزود: به‌طور کلی لباس و پوشش اسلامی چه در رفت‌وآمدهای بیرون از منزل، دانشگاه و چه در مراسم رسمی، برای مرد و زن و پیر و جوان در حضور غیر همسر باید بر اساس وقار و حیا و مراعات حیا باشد و به حفظ آن اهمیت دهند و باید در لباس نیز استقلال و شخصیّت اسلامی ظاهر باشد و تقلید از بیگانگان حتی در بعض مراسم و اعطای امتیازات و جوایز نباشد.

نماینده امور بانوان کمیته امداد در ادامه بیان کرد: حجاب به زن هیبت و وقار می‌بخشد و او را شایسته احترام دیگران می‌کند ولذا باید به تقویت باورهای دینی افراد جامعه پرداخت.

وی در پایان گفت: سازمان‌های فرهنگی، رسانه‌ای، باید در جهت شناساندن عمق و محتوی حجاب و عفاف، برنامه‌ریزی کرده تا نفوذ فرهنگ مبتذل غرب نفوذ پیدا نکند و جوانان پاک و انقلابی ما در کمال آرامش روحی و روانی باشند،تا در اجتماع به کار و تلاش سوق پیدا کنند وسلامت روانی و اخلاقی جامعه را تضمین کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*