۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » پيشوا » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 6460
  • ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۷
  • 124 بازدید
  • ارسال توسط :

حضور فرماندار پیشوا در جمع معلمان مدرسه شاهد فرهنگ

پیشوا – ابتکار ورامین: عباس ملکوتی خواه فرماندار پیشوا به همراه شمس الله کارخانه مدیر آموزش و پرورش شهرستان در جمع معلمان مدرسه شاهد فرهنگ حضور یافته و از نزدیک با آنها به گفت و گو پرداختند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری پیشوا – در این نشست معلمان مدرسه شاهد فرهنگ به […]

پیشوا – ابتکار ورامین: عباس ملکوتی خواه فرماندار پیشوا به همراه شمس الله کارخانه مدیر آموزش و پرورش شهرستان در جمع معلمان مدرسه شاهد فرهنگ حضور یافته و از نزدیک با آنها به گفت و گو پرداختند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری پیشوا – در این نشست معلمان مدرسه شاهد فرهنگ به بیان مشکلات فرهنگیان و مسائل شهری پرداختند و فرماندار پیشوا پاسخ های مقتضی را ارائه نمود و در جهت رفع مشکلات پیش رو قول مساعد داد.

عباس ملکوتی خواه در این دیدار با اشاره به اینکه پیشوا شهرستانی مذهبی است، گفت: در تمام فعالیت های اصالت فرهنگی و مذهبی پیشوا مدنظر است و تدوین برنامه ها در سمت و سوی مسائل فرهنگی صورت می گیرد.

فرماندار پیشوا با اشاره به جدید التاسیس بودن این شهرستان افزود: در پیشوا نیازهای فراوان و کمبود امکانات محسوس است ولی خوشبختانه قدم ها و خدمات خوبی برای جلب رضایت مردم برداشته شده است و در آینده ای نزدیک شاهد شکوفایی و رشد هر چه بیشتر شهرستان خواهیم بود.

ملکوتی خواه به برگزاری جلسات مستمر با معلمان اشاره کرد و گفت: فرهنگیان با نگاه ریزبین خود می توانند مسائل و مشکلات شهری را به صورت گسترده تری رصد کنند و یاری رسان مسئولان باشند.

نماینده عالی دولت با اشاره به پروژه فاضلاب شهری پیشوا، اظهار داشت: با توجه به اینکه تصفیه خانه فاضلاب از ضرورت های شهرستان بود، احداث آن در دستور کار قرار گرفت و عملیات اجرایی آن آغاز گردید و فرهنگیان می توانند با بازدید از مراحل این پروژه و بررسی آن در مبحث های علمی و آموزشی از نزدیک با مراحل تصفیه آب آشامیدنی آشنا شوند.

وی با اشاره به اعتبار ۵میلیاردو ۱۰۰میلیون تومانی شهرستان پیشوا در ابتدای سال جاری، بیان داشت: این اعتبار با مساعدت مسئولان استانی و حضور آنان در شهرستان به ۱۷میلیاردو ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است و ان شاءالله تا پایان سال به بالای ۲۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

ملکوتی خواه با بیان اینکه شهرک صنعتی پیشوا موقعیتی مناسبی برای سرمایه گذاری و تولید است، افزود: با مجوزی که از سوی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت برای شهرک صنعتی پیشوا صادرگردید می توان علاوه بر واحدهای صنعتی، صنف های تولیدی را نیز در این شهرک فعال نمود و این فرصت مغتنمی برای سرمایه گذاری و تولید است.

احداث استخر، فرهنگسرا، پژوهش سرا و سالن ورزشی از دغدغه های معلمان مدرسه شاهد فرهنگ بود که فرماندار پیشوا در پاسخ به آنها، اظهار داشت: اعتبار لازم برای احداث استخر و فرهنگسرا با مشارکت شهرداری در نظرگرفته شده و احداث سالن های ورزشی نیز در دستور کار است.

فرماندار پیشوا با اشاره به اینکه راه اندازی پژوهش سرا نیز در اولویت های کاری است، گفت: با انتقال مدرسه خاتم الانبیا به مکان جدید و تغییر کاربری آن برای راه اندازی پژوهش سرا گامی مهم در راستای توسعه فعالیت های پژوهشی دانش آموزی برداشته خواهد شد.

نماینده عالی دولت در پیشوا با بیان اینکه دانشگاه پردیس پیشوا تنها پردیس شهرستانی استان تهران است، آن را فرصتی برای ارتقای مقاطع علمی فرهنگیان و دانش افزایی آنان دانست.

عباس ملکوتی خواه انتخاب شهرستان پیشوا را به عنوان پایلوت شهر سالم، آغاز حرکت جدیدی خواند و گفت: همه دستگاه ها می بایست در این راستا مساعدت لازم را انجام دهند و در همه زمینه ها به گونه ای فعالیت نمود تا شاهد تحقق شهر سالم باشیم.

فرماندار پیشوا در پایان با بیان اینکه انتقال ارزش های اساسی جامعه در کانون اصلی توجه نظام آموزشی قراردارد، اظهار داشت: مدرسه دانش آموزان را متعهد می سازد تا ارزش های جامعه را درونی کنند و آموزش ارزش ها در لابه لای متون درسی صورت می پذیرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*