۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » سیاسی » عناوین اصلی » کرمانشاه
  • شناسه : 54456
  • ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۱
  • 19 بازدید
  • ارسال توسط :
حق مناطق جنگی به پنج استان مرزی تعلق گرفت
حق مناطق جنگی به پنج استان مرزی تعلق گرفت

حق مناطق جنگی به پنج استان مرزی تعلق گرفت

کرمانشاه – آبرومند: نماینده مردم شهرستان‌های کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های زیاد، فوق العاده مناطق جنگی به کارکنان لشگری و کشوری استان‌های کرمانشاه، خوزستان، کردستان، ایلام و آذربایجان‌غربی اختصاص یافت. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – «علی رضایی» اظهار داشت: به جهت جبران بخشی از عقب […]

کرمانشاه – آبرومند: نماینده مردم شهرستان‌های کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های زیاد، فوق العاده مناطق جنگی به کارکنان لشگری و کشوری استان‌های کرمانشاه، خوزستان، کردستان، ایلام و آذربایجان‌غربی اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – «علی رضایی» اظهار داشت: به جهت جبران بخشی از عقب ماندگی‌های شهرستان‌های کنگاور، صحنه و هرسین و پرداخت فوق العاده مناطق جنگی، طی دو جلسه حضوری این موضوع را با سرلشکر باقری ریس ستاد مشترک نیروهای مسلح پیگیری کردم.

 

نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از پیگیری های فراوان و دیدار با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، به جای اضافه شدن چهار شهرستان باقیمانده استان کرمانشاه (کنگاور، صحنه، هرسین و سنقر) به شهرهای مشمول مزایای جنگی و به پیشنهاد وزیر پنج استان غربی نماد مرزی تشخیص داده شد و در پیشنهاد اولیه قرار گرفت.

 

رضایی ادامه داد: طی روزهای اخیر و پس از برگزاری جلسه شورای عالی نیروهای مسلح خوشبختانه حق مناطق جنگی به تمام کارکنان لشگری، کشوری و بازنشستگان استان های مزبور تعلق گرفت.

 

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و هزار و ۷۵۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.

 

بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

 

شهرستان کنگاور نیز در دوران دفاع مقدس بارها مورد تهاجم هواپیماهای رژیم بعثی قرار گرفته و دهها نفر از اهالی این شهرستان شهید و جانباز شدند.

 

این شهرستان با جمعیتی بیش از ۸۰ هزار نفر ۴۲۰ شهید تقدیم انقلاب و نظام کرده و ۸۷ آزاده سرافراز دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*