۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » اردبیل » استان ها » عناوین اصلی
  • شناسه : 40834
  • ۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
  • 98 بازدید
  • ارسال توسط :
خانواده زندانیان خلخالی خدمات حمایتی می‌گیرند
خانواده زندانیان خلخالی خدمات حمایتی می‌گیرند

خانواده زندانیان خلخالی خدمات حمایتی می‌گیرند

اردبیل – آبرومند: دادستان عمومی و انقلاب خلخال گفت: برای پیشگیری از وارد شدن هرگونه آسیب اجتماعی ناشی از شیوع کرونا به خانواده زندانیان ، این خانوده‌ها از انواع کمک‌های مالی انجمن حمایت از خانواده زندانیان این شهرستان بهره‌مند می‌شوند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – علی نباتی روز دوشنبه در بازدید […]

اردبیل – آبرومند: دادستان عمومی و انقلاب خلخال گفت: برای پیشگیری از وارد شدن هرگونه آسیب اجتماعی ناشی از شیوع کرونا به خانواده زندانیان ، این خانوده‌ها از انواع کمک‌های مالی انجمن حمایت از خانواده زندانیان این شهرستان بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – علی نباتی روز دوشنبه در بازدید از نحوه توزیع بسته‌های حمایتی انجمن حمایت از خانواده زندانیان افزود: از زمان شیوع بیماری کرونا در منطقه علاوه بر چندین مرحله توزیع بسته‌های غذایی حمایتی کرونا در بین خانواده زندانیان ، حمایت‌های نقدی نیز در قالب تهیه کارت هدیه بانکی و یا پرداخت نقدی به این خانواده‌ها توسط انجمن این شهرستان صورت گرفته است.

 

او با بیان اینکه مهم‌ترین اهداف انجمن حمایت از خانواده زندانیان اقدام بموقع برای پیشگیری از وارد شدن آسیب اجتماعی به خانواده زندانیان در بند است، گفت: با زندانی شدن یک سرپرست ،خانواده آن شخص بشدت در معرض خطر و تهدید آسیب‌های مختلف اجتماعی قرار می‌گیرد.

 

وی اظهارداشت: اسفندماه سال گذشته مبالغ قابل‌توجهی برای تهیه بسته‌های حمایتی غذایی و تهیه کارت هدیه نقدی بین خانواده زندانیان هزینه شد و امسال هم ۴۲۰ میلیون ریال بصورت‌های مختلف به این خانواده‌ها و با کمک خیرین کمک شد.

 

وی افزود: با توسعه فعالیت‌های مختلف انجمن حمایت از خانواده زندانیان خلخال از جمله افزایش فعالیت آموزشگاه رانندگی این انجمن و انتقال محل اداری آن به محل زندان سابق خلخال علاوه بر افزایش درآمد آن که صرف کمک به امور خانواده زندانیان می‌شود، برای هشت نفر از بیکاران در این انجمن ایجاد اشتغال شده است.

 

وی دلیل افزایش روزافزون جرایم مربوط به سرقت‌های خرد و کوچک در این شهرستان را بیکاری و پایین بودن درآمد عمومی مردم دانست و گفت: فرهنگ دین‌مداری ، اخلاق حسنه و اعتقاد قوی در بین مردم سبب شده تا این شهرستان عاری از هرگونه جرایم خشن و سازمان یافته باشد.

 

او تشریح کرد: احترام به قانون و رعایت مقررات توسط هر یک از اقشار جامعه همواره موجب پیشگیری از وقوع جرایم شده و پایین بودن جرایم کیفری خشن در خلخال حاکی از پایبندی مردم این شهرستان به اخلاق و قانون‌مداری و احترام به مقررات در همه حال است.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از عامل افزایش سرقت‌های خرد در جامعه خلخال بی‌پولی ،فقر و نداری است، افزود: از مجموع ۱۵۰ زندانی زندان خلخال ، ۸۷ زندانی جرایم مربوط به موادمخدر و ۵۶ نفر نیز زندانی پرونده‌های مربوط به جرایم سرقت‌های خرد است و موادمخدر رتبه نخست جرایم کیفری این شهرستان را به خود اختصاص داده است.

 

وی افزود: این شهرستان عاری از کارخانه‌های صنعتی و تولیدی اشتغال‌زا است و تا زمانی که فکری برای ایجاد اشتغال بیکاران نشود افزایش جرایمی همچون سرقت‌های خرد دور از انتظار نیست.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*