۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » مقاله
  • شناسه : 43252
  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷
  • 18 بازدید
  • ارسال توسط :
خط و نشان کرونا برای جماعت ایرانی
خط و نشان کرونا برای جماعت ایرانی

خط و نشان کرونا برای جماعت ایرانی

طبق آمار و نمودارهای منتشر شده از سوی وزارت بهداشت و مبادی ذی ربط ، طی چند روز اخیر ، شواهد و قرائن نشان از اوج گیری مجدد مبتلایان به کرونا و افزایش فوتی ها در کشور دارد. عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، سفرهای غیر ضروری به واسطه تعطیلی اخیر ، پرهیز از دستورالعمل […]

طبق آمار و نمودارهای منتشر شده از سوی وزارت بهداشت و مبادی ذی ربط ، طی چند روز اخیر ، شواهد و قرائن نشان از اوج گیری مجدد مبتلایان به کرونا و افزایش فوتی ها در کشور دارد.

عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، سفرهای غیر ضروری به واسطه تعطیلی اخیر ، پرهیز از دستورالعمل های بهداشتی در برخی دسته های عزاداری ، حضور در اماکن غیر بهداشتی و بسیاری موارد دیگر ؛ اوج گیری نامتعارف را درپی داشته است.

براین اساس ؛ سالمندان ، کودکان و افراد دارای بیماری های پیش زمینه ای باید با استقرار در منازل از مبتلا شدن به این ویروس بیمه شوند.

گویا  سایه شوم کرونا ، خیال رخت بربستن از این کره خاکی را ندارد تا همچنان قدرت خود بر نسل امروز را دیکته نماید.

هرچند نمیتوان به سادگی مدیریت مدبرانه و دلسوزانه کشورهای درگیر در مبارزه با این ویروس_منحوس را نادیده گرفت که در کمترین زمان ممکن با همت و حمایت شهروندان عقب نشینی را چاره راه کرده ولی چشم پوشی و کمی تامل اوج گیری مجدد را به همراه خواهد داشت.

حال با چنین فرمولی در بعد ساختاری کرونا ، جماعت ایرانی بدور از هرگونه دلهره و با بی مبالاتی به سراغ چالش های متفاوت رفته تا همچنان کشور را به قهقرا رهنمون سازند.

دراین میان تنها راه چاره ، تعقل و تغییر شیوه زندگی میباشد تا بتوان با عبور ازاین برهه زمانی آنچه راه و رسم دلنشین در گذشته بود را بازگردانیم.

حال این امید میرود که مسئولان و مدیران کشوری و لشگری ، چاره ای اندیشیده و با تامین مایحتاج زندگی در کنار حفظ ساختار شغلی ، امنیت شغلی ، رعایت اصول شهروندی و دیگر موارد ، یاری گر همنوعان خود باشند.

به امید بازگشت روزهای پرمهر و محبت.

نویسنده : علیرضا فرجی خبرنگار

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*