۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » یزد
  • شناسه : 54576
  • ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۶
  • 18 بازدید
  • ارسال توسط :
خیّران یزدی ۸۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان اهدا کردند
خیّران یزدی ۸۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان اهدا کردند

خیّران یزدی ۸۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان اهدا کردند

یزد- آبرومند: مدیر نمایندگی ستاد دیه یزد گفت: پنج خیّر نوعدوست ۸۰۰ میلیون ریال ۲۴ ساعت گذشته برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمدمالی استان به این نهاد کمک کردند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سید مسعود عظیمی افزود: کمک به آزادی زندانیان به نیّت اموات و خشنودی حضرت حق جزو اهداف کمک‌کنندگان […]

یزد- آبرومند: مدیر نمایندگی ستاد دیه یزد گفت: پنج خیّر نوعدوست ۸۰۰ میلیون ریال ۲۴ ساعت گذشته برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمدمالی استان به این نهاد کمک کردند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سید مسعود عظیمی افزود: کمک به آزادی زندانیان به نیّت اموات و خشنودی حضرت حق جزو اهداف کمک‌کنندگان است .

 

وی ادامه داد: ستاد دیه سالانه از همکاری خیّران در یزد و مناطق تابعه استان برای آزادی زندانیان استفاده می‌کند و امیدواریم این همراهی‌ها روز به روز افزایش یابد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: ستاد دیه آمادگی جذب کمک‌های مردم نیکوکار را دارد و همراهی هیات‌های مذهبی و تشکل‌های فرهنگی بیش از گذشته ضروری است.

 

به گفته عظیمی، نیکوکاران کمک‌های خود را به شماره کارت  ۳۲۳۱-۰۰۰۰-۶۰۷۰-۶۲۷۷ و حساب ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۸۰۰۲ بانک ملی ، ۶۶۶۶۶۶ پست بانک و یا با شماره گیری کد دستوری#۱۱۳۳*۶۶۵۵*  واریز کنند .

 

همچنین شماره تلفن ۳۶۲۹۸۲۰۰ روابط عمومی ستاد  پاسخگوی سئوال شهروندان است.

 

یزد سه ندامتگاه دارد که تعداد مددجویان زندانی آن حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر است که ۶۷ نفر آنها به دلیل جرایم غیرعمد مالی در زندان بسر می برند.

 

*** سه هزار و ۲۵۰ معلول مددجوی تحت پوشش بهزیستی میبد هستند

 

رییس بهزیستی میبد گفت: هم اکنون از سه هزار و ۲۵۰ معلول که تحت پوشش این اداره هستند ،پرونده ۲ هزار  و ۳۰۰ نفر فعال و مستمری بگیر این نهاد هستند و یک هزار و ۳۶۰ نفر هم کمک های موردی دریافت می‌کنند

 

به گزارش ایرنا سید محسن فلاح روز چهارشنبه در برنامه جشن معلولان که به مناسبت هفته معلولان (هشتم تا ۱۴ آذر)  برگزار شد، افزود: از  تعداد پرونده های فعال یک هزار و ۳۷۴ نفر مرد و بقیه زن هستند و از نظر شدت معلولیت ۸۹۶ مورد معلول خفیف ، یک هزار و ۱۳ نفر معلول متوسط ، ۹۴۱ نفر شدید و ۱۹۴ مورد هم معلولیت  خیلی شدید دارند.

 

وی ادامه داد: از نظر نوع معلولیت نیز ۴۲۰ نفر دارای معلولیت گفتاری ، ۳۴۴ معلول شنوایی ، ۳۵۲ نفر روانی ، ۵۳۹ نفر ذهنی ، ۹۵۱ نفر معلول جسمی حرکتی و ۴۰۹ هم معلول بینایی هستند.

 

این مسئول از مردم خواست به خاطر آینده خودشان و برای پشگیری از تولد فرزند معلول برای انجام آزمایش ژنتیک به مرکز تحقیقات ژنتیک میبد مراجعه  کنندو در این مورد از پرداخت سه میلیارد و ۱۶۶ میلیون تومان کمک هزینه آزمایش ژنتیک خبرداد.

 

وی در ادامه با تشکر از مراکز مثبت زندگی برای برگزاری مراسم جشن معلولان تصریح کرد: افراد دارای معلولیت نیاز به اعتماد به نفس  ، اعتنا و تشویق دارند ، معلولانی که دچار گوشه نشینی و افسردگی شوند هم به خودشان و هم خانواده زیان می‌رسانند و باید همه کمک کنیم آنها راه های موفقیت در زندگی را طی کنند.

 

این مراسم با سخنرانی مهدی معصومی کارآفرین و قهرمان ورزشی رشته تنیس روی میز شهرستان که خود نیز دارای معلولیت است و اجرای برنامه های شاد پایان یافت .

 

۱۱ مرکز توانبخشی همگام با بهزیستی خدمات‌دهی به جامعه معلولان میبد را بر عهده دارند و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

 

سوم دسامبر مصادف با ۱۲ آذرماه از سال ۱۹۹۲ و از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز جهانی معلولان نام‌گذاری شده است

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*