۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اصفهان » عناوین اصلی
  • شناسه : 55692
  • ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
  • 3 بازدید
  • ارسال توسط :
دانشگاه‌ها در زمینه انتخاب استادان دقت داشته باشند
دانشگاه‌ها در زمینه انتخاب استادان دقت داشته باشند

دانشگاه‌ها در زمینه انتخاب استادان دقت داشته باشند

اصفهان – آبرومند: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: دانشگاه‌ها باید در انتخاب استاد دقت جدی داشته باشند و استادان خوب، آراسته و باشخصیت برای تدریس انتخاب و به‌کارگیری کنند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – آیت الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد روز چهارشنبه در دیدار رییس جدید دانشگاه پیام […]

اصفهان – آبرومند: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: دانشگاه‌ها باید در انتخاب استاد دقت جدی داشته باشند و استادان خوب، آراسته و باشخصیت برای تدریس انتخاب و به‌کارگیری کنند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – آیت الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد روز چهارشنبه در دیدار رییس جدید دانشگاه پیام نور استان اصفهان افزود: تشبه به معلم همیشه وجود داشته است و بر این اساس باید استاد و معلمانی در مراکز آموزشی به‌کارگیری شوند که بتوانند از لحاظ درسی، فکری و فرهنگی دانش‌آموزان و دانشجویان را به‌خوبی پرورش دهند.

 

وی با تاکید بر اینکه انتخاب استاد خوب خیلی مهم است گفت: باید سعی شود تا در دانشگاه‌ها هر فردی، بخاطر مسائل مالی پذیرش نشود زیرا یک معلم و استاد نقشی بالاتر از قاضی در حیطه عدالت آموزشی دارد.

 

امام جمعه اصفهان افزود: یک استاد و معلم تاثیر بسیاری در روحیه محصلان و دانشجویان دارد و تاثیر او از مدیر و دیگر دست اندرکاران در محیط آموزشی بالاتر و بیشتر است.

 

وی همچنین با اشاره به تاثیر و اهمیت سخنان معلم و استاد نسبت به دیگر افراد جامعه از جمله خانواده بر دانش‌آموز و دانشجو گفت: این تشبه بخشی، گاهی  به برتر شدن افراد منجر می‌شود.

 

امام جمعه اصفهان دانشگاه پیام نور را دانشگاهی آرام، کم سر و صدا و بدون حاشیه دانست و گفت: با توجه به سابقه این دانشگاه در آموزش‌های مجازی، انگیزه بیشتری برای تحصیل در آن نسبت به سایر دانشگاه‌ها وجود دارد.

 

وی یادآور شد: بیشتر دانشجویان پیام نور هم اهل مطالعه هستند و خیلی استادزده نیستند و هم اینکه با آزادی کامل به لحاظ شرایط تحصیل و مجازی بودن درس می‌خوانند و در کنار آن به کار و فعالیت نیز می‌پردازند.

 

آیت‌الله طباطبایی‌‎نژاد به چند اشکال در دانشگاه‌‎ها اشاره کرد و گفت: این اشکالات شامل اختلاط دانشجویان دختر و پسر، وسعت بسیار محیط‌های دانشگاهی و سهمیه‌بندی نشدن رشته‌های دانشگاهی بنا بر جنسیت است.

 

وی تاکید کرد: باید افرادی که در دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند از بین دانش‌آموزان با استعداد انتخاب شوند و لازمه این مهم برگزاری کنکور است و برداشتن این آزمون علمی و امکان ورود برای همه در دانشگاه‌ها کار اشتباهی است.

 

سرپرست دانشگاه پیام نور استان اصفهان نیز گفت: اکنون در ۴۰ مرکز واحد پیام نور استان، حدود ۳۵ هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند.

 

رضا مختاری افزود: بیشتر رشته‌های دانشگاه پیام نور استان مربوط به علوم انسانی و علوم پایه است و حدود ۳۰۰ عضو هیات علمی به تدریس در این مراکز می‌پردازند.

 

وی با اشاره به اجرای طرح آمایش آموزش عالی گفت:  هفت تا هشت مرکز پیام نور در استان در راستای اجرای این طرح ساماندهی و برخی از آنها بدلیل نداشتن دانشجو حذف می‌شوند.

 

وی هدف دانشگاه پیام نور را گسترش عدالت آموزشی در مناطق محروم عنوان کرد و گفت: پیام نور توانسته مشکلات و محدودیت تحصیل به لحاظ بُعد مسافت و دوری از خانواده، مشکل خوابگاه‌‎ها و آسیبهای آن و همچنین مسائل مالی به لحاظ میزان شهریه را تعدیل ببخشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*