۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » قرچك
  • شناسه : 8915
  • ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۳
  • 66 بازدید
  • ارسال توسط :

درعرصه مدیریت شهری شورای شهر قرچک نمره قابل قبولی دریافت نکرده اند

قرچک – ابتکار ورامین: نایب رئیس شورای شهر قرچک گفت: درعرصه مدیریت شهری شورای شهر قرچک نمره قابل قبولی دریافت نکرده اند و در حال حاضر پروژه ای برای ایجاد درآمد پایداردر شهرستان قرچک که حاصل تفکر و عزم شورای شهر باشد وجود ندارد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین- علی بیات […]

قرچک – ابتکار ورامین: نایب رئیس شورای شهر قرچک گفت: درعرصه مدیریت شهری شورای شهر قرچک نمره قابل قبولی دریافت نکرده اند و در حال حاضر پروژه ای برای ایجاد درآمد پایداردر شهرستان قرچک که حاصل تفکر و عزم شورای شهر باشد وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین- علی بیات نایب رئیس شورای شهر قرچک در اولین جلسه هم اندیشی مسئولان با خبرنگاران جنوبشرق استان تهران اظهار داشت: برخی از اعضای شورای شهر قرچک چندین سال در شورا حضور دارند و مردم قرچک انتظار داشتند برای حضور و خدمت به مردم در انتخابات مجلس استعفا دهند وپا پیش بگذارند که این مهم رخ نداد واین امر موجب تاسف شده است.

وی با بیان اینکه درعرصه مدیریت شهری نمره قابل قبولی دریافت نکرده ایم، گفت: در حال حاضر پروژه ای برای ایجاد درآمد پایداردر شهرستان قرچک که حاصل تفکر و عزم شورای شهر باشد وجود ندارد و کارهای عمرانی مانند کمربندی جنوبی حاصل گذر زمان واز جمله مواردی هستند که در طرح هادی شهرپیشنهاد شده بودند که آن هم هنوزبه دلیل محدودیتهای مالی به سرانجام نهایی نرسیده و شایسته بود که شهردارسابق وشورای شهردر دوره های گذشته باتوجه به درآمد خوب شهرداری این مهم را به بهره برداری کامل برساند.

عضو شورای شهر قرچک افزود: بعضی ازمشکلات در حوزه تصمیم گیری مربوط به نوع تفکر حاکم بر شورای شهر است که قدیمی و نا کارامد می باشد پ، امیدواریم در آینده جوانان متخصص با فکر به روز تر وارد عرصه خدمت ومدیریت شهری بشوند به هرحال شانزده سال حضوربرای خدمت در شورا برای اجرای برنامه ها زمان مناسبی بوده پس یا تفکر سنتی حاکم برشورا باید تغییر کند یا برخی از اعضای شورای شهر باید جایگزین نیروهای جوان شوند.

بیات با اشاره به ظرفیتهای دشت ورامین گفت: باید ظرفیتهای موجود شناسایی وتقویت شود وهمزمان برای ایجاد ظرفیتهای جدید اقدام شود، مثلا در دشت ورامین به خصوص در بخش کشاورزی و صنایع مربوط به آن زیر ساختهای لازم برای ایجاد ارزش افزوده در صنایع تبدیلی یا نگهداری وصادارات محصولات مرغوب کشاورزی اقدام موثری صورت نگرفته و امروز با توجه به کیفیت محصولات کشاوری دشت ورامین و شهرت آن در کشور در این حوزه عقب ماندگی داریم.

نایب رئیس شورای شهر قرچک تصریح کرد: شهرهای دشت ورامین نسبت به شهرهای مانند شهریار، رباط کریم و اسلامشهر که شاید سابقه تاریخی و ظرفیتهای کشاورزی کمتری دارند پیشرفت کندتری دارد و این شهرها هم سریعتر از منطقه ورامین توسعه داشتند و هم اخبار حاکی از ورود مترو به ان شهرها است، اما متاسفانه طی هشت سال شاهد ان هستیم که متاسفانه هنوز مسئله متروی ورامین در انتخابات مجلس تاثیر گذار است.

نایب رئیس شورای شهر قرچک با اشاره به مباحث مترو گفت: اگر راه آهن اجازه استفاده از حریم خود برای ایجاد مترو را ندهد آیا کار باید برای ابد تعطیل شود با کمک دستگاههای اجرایی واعضای شوارها باید همزمان هم برای حل مشکل وهم برای معرفی مسیر جایگزین کار کرد.

وی تصریح کرد: با اقدامات اخیر دولت در کلنگ زنی آزاد راه های مانند چرمشهر-آبیک قزوین منطقه ورامین از بن بست خارج می شود اما باید جاده های انتهای و مواصلاتی لازم برای اتصال شهرهای مسیر نیز در آن دیده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل استان در شرق استان تهران گفت: سخن از تشکیل استان خرداد یا ورامین را فعلاقبول ندارم اولا فعلا زیر ساختهای لازم برای تشکیل استان در منطقه وجود ندارد در ثانی ابتدا شهرستان قرچک خواهان استقلال پارلمانی و داشتن نماینده ای مستقل در مجلس است ،بعد با همفکری نماینده با بزرگان و تبیین نکات مثبت و منفی باید برای حضور در استان جدید یا باقی ماندن در شرایط فعلی تصمیم گیری شود.

عضو شورای شهر قرچک با ابراز تاسف از مسائل حاشیه ای زمین بیمارستان شهرستان قرچک گفت: قطعا در زمان اختصاص و تعیین زمین بیمارستان ۶۴ تختخوابی قرچک اشتباهات عجیبی رخ داده است.

وی افزود: یک کشاورز ساده که بر روی اراضی موقوفه زراعت می کند می داند که باید برای ساخت یک اتاقک در آن زمین از متولی این وقف اجازه بگیرد که به آن پرداخت پذیره اعیانی گفته می شود، چگونه است که در دوره سوم شورا با وجود حضورافرادی با سطح تحصیلات بالاکسی از چنین قانونی اطلاع نداشت ؟

بیات با اشاره به امتیازات داده شده شورای شهر به موقوفه برای حل مشکل زمین بیمارستان گفت: ضمن استقبال از حل مشکل بیمارستان باید گفت شورای شهر برای رضایت موقوفه تعهداتی را به آنها داده که حدود چهارمیلیارد تومان ارزش دارد و نیزتعهدی جداگانه برای تفکیک حدود ۲۵ هکتار زمین داده که این اقدام نیزارزش افزوده میلیاردی برای موقوفه خواهد داشت.

نایب رئیس شورای شهر با بیان اینکه به نظر بنده برخی از مفاد این توافق غیر قانونی است، گفت: برخورد با موقوفه در مورد تفکیک اراضی هم باید مانند همه ارگانها و شهروندان باشد چرا که اگر امکان تفکیک زمین وجود دارد چرا باید شورای شهرتعهدی جداگانه به آنها بدهد واگراراضی موقوفه غیر قابل تفکیک باشدهم عملاامکان قانونی برای تفکیک آن وجود ندارد.

وی در پایان گفت: به هرحال واگذاری زمین به صورت غیر کارشناسی در دوره سوم شورای شهر قرچک برای ساخت بیمارستان موجب شد که ۳۰۰ هزار شهروند قرچکی هنوز از بیمارستان محروم باشند در صورتیکه اتخاذ تصمیم درست میتوانست شهروندان شریف قرچک را مدتها قبل برخوردار از خدمات بیمارستان دولتی سازند.

گفتنی است، اولین جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه با خبرنگاران جنوبشرق استان تهران به میزبانی خبرنگاران در حسینیه حضرت مهدی (عج) منطقه باقراباد قرچک و با حضور سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین قرچک و پیشوا و علی بیان نایب رئیس شورای شهر و سعید نامداری عضو شورای شهر قرچک و جمعی از مدیران پایگاه های خبری و خبرنگاران خبرگزاری های منطقه و مطبوعات برگزار شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*