۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » از نگاه رسانه ها » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 3049
  • ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۲
  • 114 بازدید
  • ارسال توسط :

درک شب قدر، نیازمند یک معرفت ویژه نسبت به جایگاه شب قدر است

ری – ابتکارآنلاین: رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: درک لیالی قدر، نیازمند یک معرفت ویژه نسبت به جایگاه شب قدر است. به گزارش خبرنگار ابتکار آنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام و المسلمینˈسید رضا اکرمیˈ در اولین شب از لیالی قدر رمضان در جمع زائرین حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره ) […]

ری – ابتکارآنلاین: رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: درک لیالی قدر، نیازمند یک معرفت ویژه نسبت به جایگاه شب قدر است.

به گزارش خبرنگار ابتکار آنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام و المسلمینˈسید رضا اکرمیˈ در اولین شب از لیالی قدر رمضان در جمع زائرین حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره ) اظهار داشت: افزون بر این معرفت یک توان معنوی و قدرت ایمانی خاصی لازم است که انسان های وارسته و اولیای الهی در این شب می توانند علاوه بر آن رویه ظاهری، باطن این شب بزرگ را درک کنند.

وی افزود: قدر به اندازه ای دارای اهمیت است که سوره مجزا برای آن نازل شده و به معنای اندازه و سنجش است بنابراین در این شب باید قدر و اندازه خود را درک و بدانیم.

این مسئول با بیان اینکه شب های قدر، فرصت مناسبی است تا هرچه بیشتر به خدای خود نزدیکتر شده و اهداف زندگی مان را برای به دست آوردن رضایت خداوند(ج) قرار دهیم، ادامه داد: لیله القدر فرصتی برای بازیابی و برگشت به فطرت خود است و توجه به این مسئله لازم است همه مومنان را در دعاهای خود شریک کنیم.

رئیس شورای فرهنگی نهاد رئیس جمهوری اصریح کرد: شب قدر از شب های مقدس و متبرک اسلامی است که خداوند در قرآن مجید از آن به بزرگی یاد کرده و سوره ای نیز به نام سوره قدر نازل فرموده است. این شب به این جهت ˈ قدرˈ نامیده شده که جمیع مقدرات در طول یک سال بندگان در آن شب تعیین می شود.

اکرمی، بیان داشت: در تمام سال، شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی رسد. این شب، شب نزول قرآن، شب فرود آمدن ملائکه و روح نیز نام گرفته است.

به گفته وی، عبادت در شب قدر برتر از عبادت هزار ماه است. در این شب، مقدرات یک سال انسان ها و روزی ها، عمرها و امور دیگر مشخص می شود و ملائکه طبق فرمان خداوند در این شب بر زمین فرود آمده و نزد امام زمان (عج) می روند و آنچه را برای بندگان مقدر شده بر ایشان عرضه می دارند.

این مسئول خاطرنشان کرد: قدر بعنوان یک شب ویزه ازسوی خدواند متعال برای بندگان تعیین همه اعمال نیز ویزه و پاداشی مضاعف دارد.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ˈسلام ویزهˈ در قرآن ۴۲ بار ازسوی خداوند تکرار شده است، اظهار داشت: خداوند متعال سلامتی را به معنا امید، نشاط، عاقبت بخیری، سلامت فکر، اولاد سالم این را به عالمیان هدیه کرده است.

اکرمی افزود: در شب قدر به خواندن دعاهایی از جمله ˈجوش کبیرˈ، ˈدعای افتتاحˈ و ˈابوحمزه ثمالیˈ سفارش شده زیرا انسان با یادآوری لطف، گذشت، کرم، رحمت و بخشش بی پایان خدای مهربان او را در کنار و دستگیر خویش می بیند و نور امید در دلش می درخشد.

همچنین آیین پرفیض دعا و نیایش و احیا شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با حضور عارفانه و عاشقانه مومنان و روزه داران در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*