۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » عناوین اصلی
  • شناسه : 4698
  • ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۲
  • 78 بازدید
  • ارسال توسط :

بررسی وضعیت حمل و نقل جاده‌ای/ تأکید دولت بر لزوم نگهداری بهینه از راه‌ها و فعال سازی کریدورهای جدید

پیشنهاد کمیسیون اجتماعی دولت در خصوص لایحه «اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث» در جلسه هیأت وزیران به تصویب رسید. به گزارش ایلنا، در جلسه  هیأت دولت که به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی برگزار شد، پیشنهاد کمیسیون اجتماعی دولت در خصوص لایحه «اصلاح قانون بیمه اجباری […]

پیشنهاد کمیسیون اجتماعی دولت در خصوص لایحه «اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث» در جلسه هیأت وزیران به تصویب رسید.

به گزارش ایلنا، در جلسه  هیأت دولت که به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی برگزار شد، پیشنهاد کمیسیون اجتماعی دولت در خصوص لایحه «اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث» به هیأت وزیران ارائه شد.

این قانون در سال ۱۳۸۷ به مدت ۵ سال به صورت آزمایشی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و یکبار در سال ۱۳۹۲ اجرای آزمایش آن تا پایان سال تمدید شد.

با توجه به تجربیات حاصل از دوره آزمایشی و با بررسی تجربیات بین‌المللی و برگزاری جلسات کارشناسی، متن جدیدی تهیه و در کمیسیون امور اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و در این جلسه پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

در ادامه جلسه، گزارش وزارت راه و شهرسازی از وضعیت حمل و نقل جاده‌ای به هیأت وزیران ارائه شد و در این گزارش وضعیت زیر ساخت جاده‌ای کشور مبتنی بر مطالعات طرح جامع حمل و نقل، میزان تراکم محورهای با سطوح خدمت در حد ظرفیت و بالاتر از ظرفیت، وضعیت رویه راه‌های شریانی و غیر شریانی، نگهداری زیر ساخت‌ها، وضعیت ایمنی در حمل و نقل جاده ای و توسعه سیستم حمل و نقل هوشمند و میزان فرسودگی ناوگان حمل و نقل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هیات وزیران با تاکید بر لزوم نگهداری بهینه از راه ها، بهبود فرسودگی ناوگان و فعال سازی کریدورهای اصلی جدید، بررسی پیشنهادهای ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی را به کمیسیون اقتصاد دولت ارجاع داد.

در ادامه جلسه هیات دولت تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب رسید و بر این اساس با تصویب دولت، مبلغ ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب شرب روستایی، عشایری و تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی در اختیار استان کرمانشاه قرار گرفت.

همچنین مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار به نسبت مساوی برای کمک به تکمیل تصفیه خانه مدول دوم زنجان از طرح آبرسانی به شهر زنجان، پروژ های تامین و انتقال آب زراعی و لایروبی قنوات، پیشگیری از آلودگی سد تهم از فاضلاب روستاهای اطراف سد تهم و مقابله با حوادث غیرمترقبه و اقدامات پیشگیرانه از حوادث در استان زنجان اختصاص یافت.

همچنین با تصویب هیات وزیران، ایام دریافت مقرری بیمه بیکاری شاغلان در کارهای سخت و زیان آور شرکت ذغال سنگ البرز غربی که با اتمام دوره پرداخت مقرری یاد شده بازنشسته می شوند، به عنوان سوابق بیمه ای مشاغل سخت و زیان آور تلقی و در محاسبه سنوات خدمت برای صدور احکام بازنشستگی پیش از موعد محسوب می شود. همچنین مبنای محاسبه بازنشستگی کارگران شاغل در شرکت یاد شده پس از اتمام دوره دریافت مقرری بیمه بیکاری، آخرین دستمزد طبق لیست ارسالی زمان اشتغال قبل از بیکاری خواهد بود.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*