۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » ورزشی
  • شناسه : 4111
  • ۰۸ مهر ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۶
  • 154 بازدید
  • ارسال توسط :

دستاورد ورزشکاران ایران در یازدهمین روز/ ۴ نشان طلا و ۲ برنز

ورزشکاران ایران در یازدهمین روز ( سه شنبه ) بازی های آسیایی ۲۰۱۴ در هشت رشته به میدان رفتند و چهار طلا و دو برنز به دست آوردند. به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، مسعود حجی زواره در وزن منهای ۷۴ کیلوگرم تکواندو، احسان حدادی در پرتاب دیسک و مهدی علیاری و حبیب الله اخلاقی در […]

ورزشکاران ایران در یازدهمین روز ( سه شنبه ) بازی های آسیایی ۲۰۱۴ در هشت رشته به میدان رفتند و چهار طلا و دو برنز به دست آوردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، مسعود حجی زواره در وزن منهای ۷۴ کیلوگرم تکواندو، احسان حدادی در پرتاب دیسک و مهدی علیاری و حبیب الله اخلاقی در اوزان ۹۸ و۸۰کیلوگرم کشتی فرنگی چهار طلای کاروان ایران را در رقابت های امروز به دست آوردند.

سوسن حاجی پور د وزن ۵۳کیلوگرم تکواندو و سعید عبدولی در وزن ۷۱ کیلوگرم کشتی فرنگی دو برنز ایران را بر گردن آویختند.

نتایج کامل ورزشکاران ایران دریازدهمین روز بازی های آسیایی به شرح زیر است:

** دو و میدانی

هادی سپهرزاد رقابت های خود را در ماده دهگانه آغاز کرد و در دوی ۱۰۰ متر با ۱۱ ثانیه و ۱۴ صدم ثانیه ۸۳۰ امتیاز، در پرش طول با ۶ متر و ۷۵ سانتی متر ۷۵۵ امتیاز، در پرتاب وزنه با ۱۵ متر و ۷۸ سانتی متر ۸۳۸ امتیاز، در پرش ارتفاع با ۱ متر و ۹۰ سانتی متر ۷۱۴ امتیاز و در دوی ۴۰۰ متر با ۵۰ ثانیه و ۸۵ صدم ثانیه ۷۷۶ امتیاز گرفت. سپهرزاد در مجموع پنج مسابقه از ماده دهگانه با ۳۹۱۳ امتیاز در رده پنجم قرار دارد.

مریم طوسی با زمان ۲۳ ثانیه و ۶۶ صدم ثانیه در رده دوم گروه یک مرحله مقدماتی قرار گرفت و فینالیست شد.

احسان حدادی در ماده پرتاب دیسک با ثبت رکورد ۶۵ متر و ۱۱ سانتی متر برای سومین دوره پیاپی قهرمان بازی های آسیایی شد. محمد صمیمی دیگر نماینده ایران در این ماده با ۶۰ متر و ۳۷ سانتی متر در رده چهارم قرار گرفت.

در دوی ۲۰۰ متر، حسن تفتیان با زمان ۲۱ ثانیه و ۳۹ صدم ثانیه در رده دوم گروه ۴ و محمدحسین ابارقی با ۲۰ ثانیه و ۸۹ صدم ثانیه در رده سوم گروه ۲ مرحله مقدماتی قرار گرفتند و به نیمه نهایی راه یافتند.

در دوی ۸۰۰ متر سجاد مرادی به دلیل درد در ناحیه آشیل پا به میدان نرفت و حذف شد.

محمد ارزنده در پرش طول با ثبت رکورد ۷ متر و ۵۶ سانتی متر در رده ششم قرار گرفت.

** بوکس

در وزن به اضافه ۹۱کیلوگرم، جاسم دلاوری مقابل نماینده کره جنوبی به پیروزی رسید و علی مظاهری در وزن ۹۱ کیلوگرم از سد بوکسور مغولستانی گذشت و با صعود به نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کردند.

در ۷۵ کیلوگرم نیز سجاد محرابی با شکست مقابل نماینده قزاقستان از دور رقابت ها کنار رفت.

** دوچرخه سواری

در ماده کراس کانتری دوچرخه سواری کوهستان، فراز شکری با ۱ ساعت و ۵۲ دقیقه و ۱۲ ثانیه در رده نهم و پرویز مردانی با ۱ ساعت و ۵۲ دقیقه و ۳۵ صدم ثانیه در رده دهم ایستادند.

** کبدی

تیم زنان ایران با نتیجه ۴۳ بر ۱۹ از سد چین تایپه گذشت و تیم مردان ایران ۴۱ بر ۲۲ کره جنوبی را از پیش رو برداشت و هر دو تیم زنان و مردان به نیمه نهایی راه یافتند.

** بادبانی

احمد احمدی در ادامه مسابقات ماده لیزر، در مراحل ۱۱ و ۱۲ به ترتیب هشتم و نهم شد. احمدی در پایان ۱۲ مرحله با ۱۰۴ امتیاز نهم است.

** تکواندو

در وزن منهای ۵۳ کیلوگرم سوسن حاجی پور نمایندگانی از قزاقستان و تایلند را شکست داد اما در نیمه نهایی از تکواندوکار چین تایپه شکست خورد و به مدال برنز دست یافت.

یوسف کرمی نخستین دیدار خود در وزن منهای ۸۷ کیلوگرم با شکست مقابل نماینده ازبکستان از گردونه رقابت ها کنار رفت.

در وزن منهای ۷۴ کیلوگرم، مسعود حجی زواره با چهار پیروزی پیاپی مقابل ورزشکارانی از ویتنام، هند، فیلیپین و ازبکستان مدال طلا را بر گردن آویخت.

** تنیس روی میز

تیم دو نفره ایران با ترکیب نوشاد عالمیان و افشین نوروزی در مرحله یک سی و دوم نهایی با نتیجه سه بر صفر و با امتیازات ۱۱ بر ۷، ۱۲ بر ۱۰ و ۱۱ بر ۶ مقابل قطر به پیروزی رسید.

** کشتی فرنگی

دروزن ۷۱کیلوگرم، سعیدعبدولی درمسابقه نخست ماکسات یرژپوف از قزاقستان را شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد. در این مرحله درحالی که دستش به عنوان فرد پیروز مقابل جیهون جانگ از کره جنوبی بالا رفته بود، با اعتراض مربیان حریف، کشتی از سر گرفته شد و در نهایت نیز با ناداوری محض ۹ بر ۶ باخت. عبدولی در دیدار رده بندی کریشانکانت یاداو از هند را شش بر صفر از پیش رو برداشت و برنز گرفت.

در وزن ۸۰ کیلوگرم، حبیب الله اخلاقی در یک چهارم نهایی خان جعفرخان از قطر را ۹ بر ۱ و در نیمه نهایی بسیکی سالدادزه از ازبکستان را ۹ بر صفر شکست داد و راهی دیدار نهایی شد. فرنگی کار ۸۰ کیلوگرمی ایران در فینال نیز سوکاسا سوروماکی از ژاپن را ۵ بر ۱ از پیش رو برداشت و طلایی شد.

مهدی علیاری دروزن ۹۸کیلوگرم ابتدا نائوزات صالح ازسوریه را ۹بر صفر شکست داد،درنیمه نهایی یرولان ایسکاکوف ازقزاقستان را سه بر یک ازپیش رو برداشت و در فینال نیز دی ژیائو از چین را هشت بر صفر مغلوب کرد و مدال طلا را بر گردن آویخت.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*