۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » تهران » ري » عناوین اصلی
  • شناسه : 27816
  • ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱
  • 79 بازدید
  • ارسال توسط :
دستگاه‌های امدادرسان آماده خدمات‌رسانی به زائران مرقد امام (ره) هستند
دستگاه‌های امدادرسان آماده خدمات‌رسانی به زائران مرقد امام (ره) هستند

دستگاه‌های امدادرسان آماده خدمات‌رسانی به زائران مرقد امام (ره) هستند

ری –  آبرومند: دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (ره) از آمادگی کامل دستگاه‌های امنیتی، خدماتی و امداد و نجات برای خدمات‌رسانی به زائران مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام راحل خبر داد.   به گزارش خبرنگار ما – حجت الاسلام محمد علی انصاری روز شنبه در آخرین جلسه ستاد مرکزی سی امین سالگرد بزرگداشت […]

ری –  آبرومند: دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (ره) از آمادگی کامل دستگاه‌های امنیتی، خدماتی و امداد و نجات برای خدمات‌رسانی به زائران مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام راحل خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ما – حجت الاسلام محمد علی انصاری روز شنبه در آخرین جلسه ستاد مرکزی سی امین سالگرد بزرگداشت امام خمینی (ره) در حرم مطهر اظهار کرد: مراسم محوری ارتحال امام خمینی (ره) عصر ۱۴ خردادماه ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه و سه ساعت قبل از اذان مغرب و عشاء در صحن مطهر امام راحل آغاز خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: مراسم رسمی ۲ ساعت با بیانات مقام معظم رهبری ادامه خواهد داشت و یک ساعت مانده به وقت اذان مغرب و عشاء پایان می یابد.

 

حجت الاسلام انصاری افزود: سه کمیته پشتیبانی، اجرایی و بهداشت تمامی مسائل این مراسم را بر عهده خواهند داشت و فعالیت این کمیته ها طبق روال گذشته آغاز شده است.

 

وی افزود: مراسم بزرگداشت امام راحل امسال مصادف با ماه مبارک رمضان است و زائران هفت استان مجاور تهران در این مراسم حضور دارند و در سایر استانها نیز این مراسم با حضور مسئولان و با شکوه خاصی برگزار می شود.

 

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام (ره) با بیان اینکه بالغ بر ۳۵۰ هزار نفر با امکانات لازم در این مراسم شرکت می کنند، گفت: مسئولیت زائران شهرستان ها بر عهده قرارگاه شهید فهمیده است و بسیج نیز با جمعیتی بالغ بر ۶ هزار نفر این مراسم را پشتیبانی می کند.

 

وی ادامه داد: بسته های غذایی در اتوبوس زائران توزیع می شود و مردمی که از تهران با وسیله شخصی، مترو و عمومی حضور می یابند، تدارک لازم توسط شهرداری تهران و نهادهای ذیربط اندیشیده شده است.

 

حجت الاسلام انصاری ادامه داد: ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به همراه ۲۰۰ دستگاه ون در محدوده حرم آماده حمل و نقل زائران است و مترو نیز با فاصله ۴ دقیقه از ساعات صبح تا پایان مراسم فعال است ضمن اینکه تاکسی های فراوانی از ایستگاه های مترو به حرم امام فعالند.

 

وی از آماده باش یکهزار و ۱۵۰ آتش نشان در ۱۵۰ نقطه از محدوده حرم مطهر خبر داد و گفت: درمانگاه های ثابت و سیار با هماهنگی اورژانس، علوم پزشکی و هلال احمر به همراه اکیپ های امداد و نجات در محل مراسم آماده خدمت هستند.

 

دبیر ستاد بزرگداشت امام (ره) افزود: بیمارستان های خاصی در تهران آماده کمک به بیماران احتمالی هستند و کنترل بر آب های آشامیدنی و مسائل بهداشتی در محدوده حرم مطهر وجود دارد.

 

وی گفت: در مجموع ایستگاه های مفصلی در ارائه بسته های افطاری و نیازمندی های روزه داران آماده شده و در چند محور از شمال، شرق و غرب در مجاورت ایستگاه های مترو پذیرایی انجام می شود.

 

** ۳۵۰ خبرنگار مراسم ارتحال امام (ره) را پوشش می دهند

 

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (ره) در اظهار داشت: ۵۰ خبرنگار خارجی از کشورهای لبنان، اسپانیا، ترکیه، قطر، روسیه و سایر کشورها به همراه ۳۰۰ خبرنگار داخلی مراسم سی امین سالگرد ارتحال را پوشش می دهند.

 

حجت الاسلام انصاری اضافه کرد: تمامی برنامه های روادید این خبرنگاران تدارک دیده شده است.

 

وی بیان کرد: امسال مهمانان خارجی دعوت نشده اند و برخی از شخصیت های خارجی و طلاب جامعه الزهرا (س) در این مراسم شرکت خواهند کرد.

 

** تکیه بر بیانات رهبری راه برون رفت از مشکلات کنونی است

 

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (ره) ادامه داد: در آستانه پنجاه و ششمین سالگرد آغاز نهضت انقلاب از سال ۴۲ تاکنون و سی امین سالگرد پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی ایران شاهد توطئه های سنگینی از جانب دشمنان هستیم.

 

وی عنوان کرد: بسیاری از افراد در این مدت به گوشه سیاسی خزیده و برخی هم پرچم مخالفان را حمل کرده اند و این انقلاب چهره این افراد را برملا کرد.

 

حجت الاسلام انصاری ادامه داد: حوادثی همچون غائله خوزستان، کردستان و هجوم بی رحمانه صدام به کشور اسلامی و در ادامه خیانت منافقین در متن این حوادث بوده اند و بسیاری معتقد بودند که انقلاب اسلامی توانایی عبور از این شرایط را ندارد.

 

وی با بیان اینکه شعار سازش در طول انقلاب همواره وجود داشته است، بیان کرد: این سازش با نهضت امام (ره) همخوانی ندارد و ایستادگی مردم در برابر دشمنان نمونه ای تاریخی است که با جریان های تاریخ ائمه برابری می کند.

 

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام (ره) با بیان اینکه حکایت های زیادی در زندگی ائمه مبنی بر تزلزل جمعیت در برابر دشمنان وجود دارد، گفت: این سیاست در زمان ما هم وجود دارد، که عده ای کشور را ترک و عده ای هم از مبارزه با دشمنان فرار می کنند.

 

وی ادامه داد: عده ای هم با پررویی برای اینکه ترس خود را توجیح کنند شروع به فلسفه بافی می کنند و اما و اگرهای زیادی را ایجاد می کنند.

 

حجت الاسلام انصاری نقش رهبری را در مدیریت شرایط حساس کشور بسیار ارزنده بیان کرد و گفت: برای برون رفت از مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کنونی نیاز به مدیریت رهبری داری و باید در این راه ثابت قدم باشیم.

 

وی خودباوری را از ابزارهای مهمی در مقابله با دشمنان بیان کرد و گفت: اگر به خودباوری برسیم هیچ کشوری توانایی مقابله با ما را ندارد و کشورهای قدرتمند از این ابزار برخوردارند و باید سعی کنیم مردم را به خودباوری برسانیم.

 

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام (ره) ادامه داد: هم افزایی ملی و وحدت نیز در نزد امام (ره) مورد تاکید بود و اختلاف هم به همان اندازه امام راحل را اذیت می کرد.

 

وی گفت: هرکسی که تفرقه و دشمنی را در بین مردم رواج دهد از یاران امام نیست و باید با این افراد مقابله کرد.

 

حجت الاسلام انصاری تکیه بر علم و آگاهی را از دیگر ابزارهای مهم امام راحل بیان کرد و گفت: افرادی وجود دارند که بیانات و فرامین امام را مخدوش می کنند و این علم و آگاهی ما است که این شبهه ها را تمیز می کند.

 

وی ادامه داد: برخی از مردم درست تصمیم گیری نمی کنند و تحت تاثیر افکار القایی و توطئه های شبکه های معاند قرار می گیرند.

 

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام (ره) افزود: خط امام تکیه بر آگاهی است و خط بی دلیل شایعه درست کردن و کوبیدن افراد نیست.

 

وی نهراسیدن از دشمن را از نقاط قوت امام راحل بیان کرد و گفت: امام (ره) اجازه تفکر اشتباه و قدرتمند از دشمنان در اذهان مردم را نمی داد و قدرت پوشالی دشمنان را به خوبی القا می کرد.

 

حجت الاسلام انصاری افزود: راهی جز تحقیر دشمنان نداریم و در نقابل قدرت های بیگانه سر عزت داشته باشیم و به هیچ عنوان از دشمنان نترسیم.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*