۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 8748
  • ۰۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۲
  • 113 بازدید
  • ارسال توسط :

دولت تدبیر و امید زمینه مصرف بهینه آب را فراهم کرده است

ورامین – ابتکار ورامین: فرماندار ورامین گفت : دولت تدبیر و امید با ارائه تسهیلات ویژه به توسعه روش های آبیاری نوین ، گامی اساسی در مصرف بهینه آب برداشته است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین – محسن خوانساری به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب گفت […]

ورامین – ابتکار ورامین: فرماندار ورامین گفت : دولت تدبیر و امید با ارائه تسهیلات ویژه به توسعه روش های آبیاری نوین ، گامی اساسی در مصرف بهینه آب برداشته است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین – محسن خوانساری به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب گفت : ایران اسلامی در منطقه ای خشک و نیمه خشک قرار دارد و کمبود منابع آب شیرین به همراه کاهش میزان بارندگی باعث شده تا نیاز به مصرف بهینه آب در بخش های مختلف از جمله مصارف خانگی و بخش کشاورزی بیش از پیش احساس شود.

وی افزود : متأسفانه در سال های اخیر ، برداشت های بی رویه از سفره های آب زیرزمینی باعث گردیده تا مشکلاتی برای این سفره ها که از پیامدهای آن نشست دشت است به وجود آید و این امر می تواند زنگ خطری برای محیط زیست کویر محسوب شود.

خوانساری گفت : تلاش های صورت گرفته در حوزه کشاورزی و توسعه این بخش همواره با مانع بزرگ کمبود آب مواجه می شود و اگر امروز برای این امر چاره ای اندیشیده نشود ، ممکن است فردا نتوان برای آن راه حلی عملی یافت.

وی اظهار داشت : تغییر در الگوی کشت ، کشت گیاهانی که نیاز کمتری به آب دارند و گذر از روش های آبیاری سنتی به روش های نوین می تواند در مدیریت مصرف آب کشاورزی نقش مهمی ایفا کند.

فرماندار ورامین گفت : دولت تدبیر و امید با شناخت کامل از وضعیت کمبود آب به ویژه در بخش کشاورزی تسهیلات ویژه ای را برای کشاورزان در نظر گرفته تا آنان بتوانند روش آبیاری سنتی خود را به روش های نوین تغییر دهند که این امر در افزایش راندمان آب نقش به سزایی دارد.

خوانساری با اشاره به مشکلات کمبود آب کشاورزی ورامین گفت : یکی دیگر از برنامه های دولت ، انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران به دشت ورامین است که راه اندازی هر چه سریعتر این پروژه می تواند بسیاری ازکمبودهای آب زراعی ورامین را برطرف کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*