۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » سیاسی » عناوین اصلی » گلستان
  • شناسه : 52400
  • ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳
  • 6 بازدید
  • ارسال توسط :
دولت و بنیادعلوی مشکل آب ۳۶ روستا مراوه‌تپه را رفع می‌کنند
دولت و بنیادعلوی مشکل آب ۳۶ روستا مراوه‌تپه را رفع می‌کنند

دولت و بنیادعلوی مشکل آب ۳۶ روستا مراوه‌تپه را رفع می‌کنند

گنبدکاووس- آبرومند: فرماندار مراوه‌تپه واقع در شرق گلستان گفت: مشکلات تامین یا رفع کمبود آب آشامیدنی ۳۶ روستای بخش مرکزی و گلیداغ این شهرستان مرزی با مشارکت شرکت آب و فاضلاب استان و بنیاد علوی طی یک برنامه ۲ ساله رفع خواهد شد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – امانگلدی ضمیر اظهارداشت: […]

گنبدکاووس- آبرومند: فرماندار مراوه‌تپه واقع در شرق گلستان گفت: مشکلات تامین یا رفع کمبود آب آشامیدنی ۳۶ روستای بخش مرکزی و گلیداغ این شهرستان مرزی با مشارکت شرکت آب و فاضلاب استان و بنیاد علوی طی یک برنامه ۲ ساله رفع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – امانگلدی ضمیر اظهارداشت: با پیگیری‌های یک سال اخیر استانداری و نماینده مردم شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی مقرر شد تا با مشارکت دو سویه نهادهای یادشده مشکلات حوزه تامین آب آشامیدنی این تعداد روستاها بررسی و رفع شود.

 

وی افزود: حاصل پیگیری‌های انجام شده سبب شد تا شرکت آب و فاضلاب گلستان مبلغ ۵۳۰ میلیارد ریال و بنیاد علوی مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال برای رفع مشکلات حوزه تامین یا رفع کمبود آب آشامیدنی این روستای مراوه‌تپه اعتبار از منابع ملی و استانی پیش بینی و باهم تفاهم نامه امضا کنند.

 

ضمیر با بیان اینکه فعالیت‌ها برای رفع مشکلات حوزه آب آشامیدنی مناطق روستایی مراوه‌تپه از چند ماه پایانی سال گذشته آغاز شد و به احتمال زیاد تا سال آینده ادامه  دارد، اضافه کرد: تامین آب آشامیدنی سالم، توسعه و بهسازی شبکه انتقال و توزیع آب، بهسازی چشمه‌ها، حفر چاه، نصب و یا نوسازی تجهیزات چاه‌ها و مخازن ذخیره و احداث مخازن جدید بخشی از اقدامات مورد نیاز برای رفع مشکل آب ۳۶ روستای این شهرستان است.

 

فرماندار مراوه‌تپه با اشاره به جلسه برگزار شده روز چهارشنبه برای پیگیری امورات مرتبط با تامین آب آشامیدنی ۳۶ روستای این شهرستان با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گلستان، ادامه داد: در این جلسه مقرر شد تا تامین آب ۱۷ روستای واقع در غرب مراوه‌تپه  شامل نصب تجهیزات چاه جدید حفاری شده در ساوه با دبی ۱۵ لیتر در ثانیه و تعویض و مرمت خط لوله انتقال آب در محدوده سد چایلی به طول ۲ کیلومتر انجام شود.

 

وی اجرای خط انتقال چاه جدید شیخلر به مراوه‌تپه و تامین آب، بهسازی و اجرای شبکه توزیع داخل روستا و یا احداث مخزن در روستاهای پالچیقلی یموت، یازگلدی، الله نور، محمد شاهیر، سایت جدید آق امام، بالکور، عطاجانقربانی، ترناولی، سایت کچیک، چشمه لی، دالی بقجه، یانبلاغ، چاتال، آقچه آغاچلی، گلیداغ  چناران، قره قل تپه ، بابا شملک، دکلی داش، کسن، داشلی آرقاچ، پست دره بالا و پایین و شیخوله و تسریع عملیات انتقال آب از چشمه زاو به روستاهای قپان علیا و سفلی، آق چاتال و قرناق را از دیگر مصوبات جلسه روز گذشته برشمرد.

 

شهرستان مراوه‌تپه حدود ۶۷ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲ نقطه شهری و ۱۰۸ روستای دارای کُد شناسایی سکونت دارند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*