۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ري » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 3811
  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۷
  • 214 بازدید
  • ارسال توسط :

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ری: «فرهنگ» حوزه مظلومی است/ ضرورت ترسیم برنامه‌ریزی جامع فرهنگی

شهرری- ابتکارآنلاین: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری با بیان اینکه «فرهنگ» حوزه مظلومی است، بر ضرورت ترسیم برنامه‌ریزی جامع فرهنگی تأکید کرد.   مهدی ابوالحسنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران، اظهار داشت: امروز در شرایطی هستیم که هجمه‌های فرهنگی از گوشه و کنار دنیا، جوانان ما را […]

شهرری- ابتکارآنلاین: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری با بیان اینکه «فرهنگ» حوزه مظلومی است، بر ضرورت ترسیم برنامه‌ریزی جامع فرهنگی تأکید کرد.

 

مهدی ابوالحسنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران، اظهار داشت: امروز در شرایطی هستیم که هجمه‌های فرهنگی از گوشه و کنار دنیا، جوانان ما را هدف قرار داده و باید تمام ظرفیت‌های کشور در خدمت استخراج یک مدل فرهنگی قرار گیرد که ضمن داشتن جاذبه برای جوانان از حریم فرهنگی جامعه نیز صیانت کند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری تصریح کرد: کار سخت مدیران و متولیان امر ایجاب می‌‌کند تا در حرکت صحیح فرهنگی و هنری، بیش از گذشته و با وفاق روزافزون، نگاه عالمانه و عمیق تلاش کنند تا نخبگان و فرهیختگان فرهنگ و هنر در فضایی تنفس کنند که هوای تازه‌ای را برای خود و جامعه به ارمغان آورند.

 

* ضرورت ترسیم برنامه‌ریزی جامع فرهنگی

 

وی با بیان اینکه ترسیم برنامه‌ریزی جامع فرهنگی در سطح شهرستان ضروری است، اضافه کرد: رعایت ارزش‌ها در نظام فرهنگی و بستر‌سازی اخلاقی برای پیشرفت در زمینه‌های مختلف، بسیار کارساز، ضروری و پراهمیت است.

 

ابوالحسنی ادامه داد: باید حوزه فرهنگ را در تمامی ابعاد توسعه داد و لازمه این پیشرفت نیز ایجاد نگاه تخصصی، استفاده از تجارب ارزنده و مشورت با افراد کارآزموده، ایجاد وحدت رویه بین نهادها و دستگاه‌های متولی فرهنگ است که در شهرستان ری، این اتفاق در حال شکل‌گیری است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری اضافه کرد: خوشبختانه جمالی‌پور، معاون محترم استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری که از نخبگان فرهنگی کشور است، دیدگاه مثبتی در مقوله فرهنگ و هنر و بسترسازی فرهنگی برای پیشبرد اهداف متعالی جامعه جوان شهرستان دارد و پشتوانه‌ای محکم برای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در رفع دغدغه‌های فرهنگی است.

 

این مسئول با بیان اینکه توجه به رشد فرهنگی از مباحث جدی است، تأکید کرد: قضاوت در مورد مبحث فرهنگ نباید با برنامه‌های اجرایی و پیش پا افتاده شکل بگیرد، بلکه باید فرهنگ‌سازی با ایجاد زمینه‌های فرهنگی در دستور کار قرار گیرد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز به دنبال بسترسازی فرهنگی است.

 

* «فرهنگ» حوزه مظلومی است

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری اضافه کرد: «فرهنگ» حوزه مظلومی است و برای ارتقای حوزه فرهنگ، باید نگاه‌ها را تغییر داد تا شأن این حوزه به جایگاه اصلی خود برسد.

 

وی عنوان داشت: فرهنگ زیربنای توسعه و پیشرفت سایر حوزه‌ها است و اقتصاد و سیاست نیازمند رفتار فرهنگی است؛ یعنی در واقع، همه بخش‌های جامعه با مقوله فرهنگ عجین و غیر قابل تفکیک هستند.

 

ابوالحسنی بیان کرد: فرهنگ بحث پیچیده‌ای است که در عین سادگی، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، از این رو باید با یک نگاه کارشناسی و عمیق‌تری به فرهنگ پرداخته شود.

 

  لزوم بسترسازی فرهنگی در ری

 

وی  با اشاره به قابلیت‌های فرهنگی و هنری و لزوم بسترسازی فرهنگی در ری، یادآور شد: شهرستان ری دارای پیشینه تاریخی با قدمت بیش از ۶ هزار سال است و با توجه به قابلیت‌های فرهنگی و هنری که وجود دارد می‌توانیم در این شهرستان بسترسازی مناسبی در زمینه فرهنگ داشته باشیم.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ری در پایان بیان کرد: زمینه این بسترسازی با ایجاد کارگاه‌های تخصصی در عرصه‌های مختلف فرهنگی هنری، در دستور کار این اداره قرار گرفته که به امید خداوند و حمایت دست‌اندرکاران فرهنگی و فرهیختگان شهرستان، به سوی رونق روزافزون، پیش خواهد رفت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*