۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 52428
  • ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
  • 6 بازدید
  • ارسال توسط :
راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد در چهارمحال و بختیاری ضروری است
راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد در چهارمحال و بختیاری ضروری است

راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد در چهارمحال و بختیاری ضروری است

شهرکرد- آبرومند: استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه امسال ۲۰۵ معتاد با حکم قضایی به کمپ‌های ترک اعتیاد ارجاع داده شدند،گفت: راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد در استان ضروری است و نامه‌نگاری و پیگیری برای راه‌اندازی این مرکز انجام شود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – اقبال عباسی روز […]

شهرکرد- آبرومند: استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه امسال ۲۰۵ معتاد با حکم قضایی به کمپ‌های ترک اعتیاد ارجاع داده شدند،گفت: راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد در استان ضروری است و نامه‌نگاری و پیگیری برای راه‌اندازی این مرکز انجام شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – اقبال عباسی روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان افزود: فعال شدن مرکز ماده ۱۶ در استان نیاز به مکاتبه‌ با وزارت رفاه و تامین اجتماعی است تا بتوان با فعال شدن این مرکز، معتادان متجاهر ساماندهی شود .

 

وی با اشاره به اینکه ممکن است این معتادان علاوه بر اعتیاد دارای جرم‌ها و تخلفات دیگر نیز باشند، گفت: نگهداری و حضور این افراد در جمع معتادانی که خود معرف هستند ، زمینه بروز آسیبهای اجتماعی دیگر را فراهم می‌کند.

 

وی گفت : محل‌های عمومی و تفریحی در استان نباید مرکز تجمع معتادان باشد و نیروی انتظامی و شهرداری ها باید بر این امر نظارت بیشتر داشته باشند.

 

به گفته وی، مردم استان نیز باید همگام و همراه با مسوولان و مقامات انتظامی با منطق و احساس مسئولیت، از تجمع معتادان در مکان‌های عمومی جلوگیری کنند.

 

وی بر ارائه آموزش فنی و حرفه‌ای و حرفه‌آموزی برای معتادان بهبود یافته و افرادی که در کمپ‌های ترک اعتیاد حضور دارند، تاکید کرد و افزود: ایجاد اشتغال برای این افراد زمینه بازگشت مجدد به  اعتیاد را کاهش می‌دهد.

 

عباسی اظهار داشت: برای نظارت بیشتر بر فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد استان باید تیمی با همکاری اداره‌کل بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی، امور اجتماعی استانداری یا فرمانداری تشکیل شود تا در مراحل مختلف از مراکز ترک اعتیاد استان بازرسی انجام شود و مسائل و مشکلات این مراکز جمع‌بندی شود.

 

وی اظهار داشت: نیروی انتظامی استان نیز برای ساخت آزمایشگاه مواد مخدر و آغاز ساخت ایستگاه ایست و بازرسی در محورهای ترانزیتی استان پیگیری داشته باشد.

 

به گفته وی، پارسال برای ساخت ایستگاه ایست و بازرسی ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده بود که لازم است عملیات اجرایی این طرح آغاز و برای تکمیل آن اعتباراتی از محل‌های مختلف درنظر گرفته شود.

 

بازرسی و نظارت بیشتر بر کمپ های ترک اعتیاد استان انجام شود

 

رییس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری به بازرسی و نظارت بیشتر بر فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد در استان اشاره کرد و گفت: تیم‌های بازرسی متشکل از کارشناسان سازمان‌ها و ادارات مرتبط با حوزه اعتیاد باید تشکیل شود و به صورت مستمر بر فعالیت کمپ‌ها نظارت شود.

 

احمدرضا بهرامی افزود: هم اکنون با توجه به افزایش تعداد معتادان متجاهر در استان راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد در استان ضروری است تا بتوان از مخاطرات حضور معتادان متجاهر در بین سایر معتادان در کمپها و مراکز اقامتی را کاهش داد.

 

وی افزود: با راه اندازی مرکز ماده ۱۶ خدمت رسانی به معتادان و پذیرش آنها در جهت ترک اعتیاد دائمی اثرگذار خواهد بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*