۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » اقتصادی » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 5172
  • ۱۹ آذر ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۳
  • 260 بازدید
  • ارسال توسط :

رخدادهای آبسرد در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور بررسی شد

دماوند – ابتکارآنلاین: طی جلسه ای که در مورخ سوم آذر ماه ۹۳ در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برگزار شد موضوع رخدادهای شهری آبسرد همتای مسائل کلانشهرهایی همچون مشهد،بررسی و بر این اساس مصوباتی مقرر گشت. به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از سایت شهرداری آبسرد – در این جلسه بعد از دفاعیات […]

دماوند – ابتکارآنلاین: طی جلسه ای که در مورخ سوم آذر ماه ۹۳ در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برگزار شد موضوع رخدادهای شهری آبسرد همتای مسائل کلانشهرهایی همچون مشهد،بررسی و بر این اساس مصوباتی مقرر گشت.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از سایت شهرداری آبسرد – در این جلسه بعد از دفاعیات شهردار آبسرد از موقعیت های ناب طبیعی و جغرافیایی شهر و اقناع حاضرین به ضرورت تهیه طرحی جهت ساماندهی وضعیت حریم در آبسرد مصوب شد: نظر به اهمیت حفظ باغات اراضی کشاورزی در مناطق مجاور شهرهای بزرگ و ضرورت پاسخگویی شورای عالی به تکلیف مقرر توسط مقام معظم رهبری ،گزارش تفصیلی و کارشناسی از حجم وسعت ساخت و ساز ، دلایل و عوامل آن در این منطقه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ظرف مدت یک ماه تهیه و توسط دبیر شورای عالی به نهادهای نظارتی و بازرسی ارائه شود.

شهردار آبسرد دراینرابطه اظهار داشت: علاوه بر آن مقرر شد دبیرخانه شورای عالی با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران برنامه‌ای کالبدی برای پاسخگویی به تقاضای سکونت گاه‌های گردشگری، تفریحی و همچنین تفرجگاه‌ها نیز ارائه کند.

پرویز قنبری افزود: همچنین در این شورا تاکید و مقرر شد استانداری تهران ، سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و بنیاد مسکن استان تهران گزارشی از اقدامات انجام گرفته و گسترش ساخت و سازها و تقاضای موجود در حریم آبسرد را ظرف مدت سه ماه جهت تهیه برنامه ساماندهی منطقه به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارائه کند.

این مسئول بیان کرد: با توجه به بهره مندی این منطقه از آب و هوای مطلوب، اراضی کشاورزی وسیع و باغات بکر بر اساس پیشنهادات صورت گرفته مقرر شد این منطقه به عنوان شهر ییلاقی و گردشگری معرفی شود که هم اکنون در انتظار نامه و مصوبه شورای عالی معماری شهرسازی هستیم تا این شهر به طور رسمی و به صورت پایلوت به عنوان شهر ییلاقی و گردشگری معرفی گردد.

شهردار آبسرد عنوان کرد: با تحقق این امر علاوه بر تعبیه امکانات هرچه بیشتر و بهتر برای گردشگران، گام بزرگی برای حفظ اراضی کشاورزی و باغات از تصرفات سودجویانه برداشته می شود و ساخت و سازها نیز سامان می یابد.

خدماتی بین راهی آبسرد در انتظار صدور مجوز

وی ادامه داد: با توجه به نزدیکی آبسرد به پایتخت و جاذبه های ویژه ای که در این شهر وجود دارد، طی چند سال گذشته نگرانی هایی بابت حجم ساخت و سازها وجود داشت که این مساله با تدابیر صورت گرفته و در قالب طرح های دو هزار متر به بالا با ۱۰ درصد سطح اشغال رفع شد.

قنبری سوالی در مورد وضعیت مجتمع رفاهی – خدماتی بین راهی آبسرد را اینچنین پاسخ داد: هفته گذشته طی جلسه ای با حضور معاون عمرانی استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران مقرر شد بر اساس مکاتبات صورت گرفته زمین ۲۳ هکتاری ورودی شهر در اختیار شهرداری قرار گیرد.

این مسئول همچنین با اشاره به معضل حضور تعداد کثیری از افاغنه و اتباع غیرمجاز در آبسرد و تصمیم گیری قبلی برای اعلام این شهر به عنوان منطقه سفید اظهار داشت: کماکان منتظر سیاست گذاری مسئولان استان و شهرستان هستیم، اما براساس همان مصوبه ای که پیش از این شورای تأمین شهرستان صادر کرده بود در قالب بافت های فرسوده، تخریب ها ادامه دارد که در کنترل و مهار جمعیت افاغنه بسیار موثر خواهد بود.

وی گفت: در حال حاضر منتظر اقدامات عملیاتی دستگاه های دیگر نظیر نیروی انتظامی هستیم و امیدواریم سیاست های مشخص ارشادی خود را اعلام کنند اما شهرداری کماکان به فعالیت خود ادامه می دهد.

بیمارستان آبسرد در انتظار مجوز دانشگاه علوم پزشکی

این مسئول ارتقاء مرکز درمانی و بهداشتی آبسرد و حومه به بیمارستان را از مطالبات به حق و قانونی شهروندان دانست و افزود: ارتقاء مرکز درمانی بهداشتی موضوعی محوری است که به طور مرتب پیگیری می شود در این راستا طی هفته گذشته جلسه ای با حضور فرماندار و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار و مقرر شد رئیس این دانشگاه به زودی با سفر به آبسرد و بازدید از امکانات درمانی و بهداشتی منطقه، تکلیف نهایی پروژه را مشخص کند.

شهردار آبسرد افزود: بر اساس توافقات اولیه مقرر شد مجوز احداث بیمارستان یا پاراکلینیک و پایگاه امداد جاده ای همچنین تامین کادر درمانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی صادر شود و شهرداری نیز احداث ساختمان را بر عهده گیرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*