۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 33108
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
  • 13 بازدید
  • ارسال توسط :
رسانه‌ها نقش مهمی در ترویج فرهنگ عاشورایی دارند
رسانه‌ها نقش مهمی در ترویج فرهنگ عاشورایی دارند

رسانه‌ها نقش مهمی در ترویج فرهنگ عاشورایی دارند

زاهدان- آبرومند: نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: رسانه‌های ارتباط جمعی و فضای مجازی با دربرگیری تعداد زیادی از مخاطبان نقش مهمی در ترویج فرهنگ عاشورایی بر عهده دارند که باید بیش از پیش به این حوزه توجه کرد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت […]

زاهدان- آبرومند: نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: رسانه‌های ارتباط جمعی و فضای مجازی با دربرگیری تعداد زیادی از مخاطبان نقش مهمی در ترویج فرهنگ عاشورایی بر عهده دارند که باید بیش از پیش به این حوزه توجه کرد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی با بیان اینکه ائمه جمعه وظیفه امامت،هدایت و رهبری جامعه را بر عهده دارند اظهار داشت: عاشورا و مکتب حضرت امام حسین(ع) یکی از محورهای مهمی است که باید توسط ائمه جمعه برای مردم بیان شود تا همواره یاد، نام و خاطره آن زنده نگه‌داشته شود.

 

وی رسانه‌ها را ابزار مهم در ترویج فرهنگ عاشورایی عنوان کرد و افزود: در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی باید از همه ابزارهای قدیم و جدید استفاده کرد و رسانه‌ها می‌توانند در این مسیر بسیار تاثیر گذار باشند.

 

امام جمعه زاهدان ابراز امیدواری کرد که ائمه جمعه و همه مبلغان که دارای تریبون هستند و یا در فضای مجازی دستی دارند بتوانند از ظرفیت‌های این حوزه در راستای گسترش بیش از پیش این مکتب الهی بهره گیرند.

 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به نقش علمی دین در مقابله با بدعت‌ها، اظهار داشت: از آنجاییکه در طول تاریخ همواره در کنار صراط مستقیم الهی راه‌های انحرافی توسط شیاطین جن و انس ایجاد شده و انحرافات و بدعت‌هایی رخ‌داده است وظیفه عالمان دینی به‌عنوان مرزبانان عقیدتی و دین شریعت است که در این عرصه ورود و با بدعت‌ها مقابله کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین محامی با بیان اینکه عاشورا با همه کمالات و ارزش‌هایی که دارد از سر جهل و نادانی و گاهی به خاطر دسیسه‌های دشمن مبتلا به آسیب‌هایی می‌شود افزود: عالمان دین باید این آسیب‌ها و بدعت‌ها را بشناسند و با آن‌ها مقابله کنند.

 

وی ادامه داد: عالمان همچنین باید با بیان صحیح و منطق بدعت‌ها را به مردم معرفی و در صدد رفع این آسیب‌ها تلاش کنند.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان نذری دادن را یکی از راه‌های ابراز ارادت مردم به سرور و سالار شهیدان، ترویج مکتب حسینی و تعظیم شعائر اسلامی و مذهبی عنوان کرد و افزود: مردم نذورات را بر اساس عهدی که بین خودشان و خدای خودشان بسته‌اند و برای تکریم و  بزرگداشت یاد و خاطر  امام حسین(ع) و اصحاب شهیدش انجام می‌دهند حالا این نذر یا نذر اطعام یا برگزاری مراسم و یا رسیدگی به نیازمندان است.

 

امام جمعه زاهدان ادامه داد: تحکیم پیوند بین افراد و خداوند،پیامبر و اهل‌بیت عصمت و طهارت تمرینی برای دل بریدن از دنیا و دل کندن از مادیات، انفاق و خرج کردن در راه خدا و رسیدگی به مردم و احسان به مردم از مهمترین حسنات نذری دادن است.

 

وی ادامه داد: انجام نذورات از ابعاد مختلف مطلوب است و در شریعت و دین هم مورد تأیید و  تأکید قرارگرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین محامی با اشاره به نقش فرهنگ عاشورایی در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: درس گرفتن از نهضت حضرت امام حسین(ع)، صبر، مقاومت و ازخودگذشتگی ایشان برای مقابله با حکومت جائر و مستکبر و دفاع از دین علت اصلی در پیروزی انقلاب بود.

 

امام جمعه زاهدان ادامه داد: این فرهنگ، مکتب و معارف حسینی سبب شد مردم با درس گرفتن از آنها و اقتدای به آن حضرت دست به انقلاب بزنند و پیروز شوند.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان بیان کرد: ملت ایران در دوران جنگ و دفاع مقدس با پیروی از مکتب عاشورا آن امتحان بزرگ را سپری کردند و توانستند در فتنه‌های بعد از دوران دفاع مقدس و همه مشکلات و تحریم‌هایی که است همچنان سرافراز، مقاوم و پیروز باشند.

 

حجت الاسلام و المسلمین محامی تاکید کرد: این فرهنگ تاکنون علت حدوث، پیروزی و ماندگاری انقلاب‌بوده به طوریکه علت محدثه شی به‌اصطلاح  فلاسفه علت مبقیه شی هم است.

 

وی افزود: اگر تا این دوره انقلاب توانسته دوام بیاورد به برکت فرهنگ عاشورا، صبر، جهاد، ایثار و مقاومت بوده و برای دوره‌های جدیدی که پیش رو دارد  نیز  با بهره‌گیری از این مکتب می‌توان قله‌های پیشرفت و تعالی را استوار تر طی کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*