۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » تهران » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 36550
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
  • 31 بازدید
  • ارسال توسط :
رصد فضای مجازی در انتخابات دماوند/مردم تخلفات را گزارش کنند
رصد فضای مجازی در انتخابات دماوند/مردم تخلفات را گزارش کنند

رصد فضای مجازی در انتخابات دماوند/مردم تخلفات را گزارش کنند

دماوند- آبرومند: رئیس دادگستری با اشاره به اینکه فضای مجازی در انتخابات دماوند به طور جدی رصد می شود گفت: شماره تماس و نمابر برای ارائه گزارشات در اختیار مردم قرار داده می شود. به گزارش خبرنگار ما – مجتبی محمدی بعداز ظهر دوشنبه در جمه خبرنگاران اظهار داشت: در انتخابات پیش رو براساس وظیفه […]

دماوند- آبرومند: رئیس دادگستری با اشاره به اینکه فضای مجازی در انتخابات دماوند به طور جدی رصد می شود گفت: شماره تماس و نمابر برای ارائه گزارشات در اختیار مردم قرار داده می شود.

به گزارش خبرنگار ما – مجتبی محمدی بعداز ظهر دوشنبه در جمه خبرنگاران اظهار داشت: در انتخابات پیش رو براساس وظیفه قانونی و دستورالعملهایی که توسط ریاست قوه قضائیه صادر شده است، ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی شهرستان دماوند تشکیل شده و شروع به کار کرده است.

 

محمدی بیان کرد: اولین جلسه این ستاد برگزار شده است و همه اعضا در این جلسه شرکت کرده اند، این انتخابات سومین انتخاباتی است که ستاد پیشگیری از جرائم در آن فعال شده است.

 

وی افزود: در این ستاد از تجربیات گذشته برای تعامل با همه دستگاهها، عوامل، مجریان یا ناظران انتخابات بهره مند میشویم تا یاری رسان مجریان این مهم بوده و شاهد انتخاباتی با شکوه باشیم،‌ همچنین به وظیفه قانونی خود در پیشگیری از جرائم و سپس رسیدگی به این جرائم عمل میکنیم.

 

محمدی اظهار کرد: جرائم انتخاباتی از همان زمان ثبت نام تا زمان انتخابات، تبلیغات، روز انتخابات و حتی بعد از آن قابل رسیدگی است، مصادیق مجرمانه انتخاباتی در قانون احصا شده است.

 

وی ادامه داد: یکی از مصوبات شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی این است که مصادیق مجرمانه جهت اطلاعرسانی به ثبت نام کنندگان تقدیم میشود تا دفاتر و ستاد انتخاباتی در جریان باشند.

 

رئیس دادگستری شهرستان دماوند گفت: در خصوص پیشگیری از جرائم انتخاباتی مرتبط با مجریان، ناظران و همه دستگاههای دولتی، عوامل و ضابطان و سایر افراد دخیل، اقدامات لازم همچون آموزش دیده شده است که طی دو تا سه هفته آینده آغاز می شود.

 

وی بیان کرد: در خصوص پیشگیری از جرائم در کنار اطلاع رسانی ها، اقدامات دیگری همچون رصد فضای مجازی صورت میگیرد زیرا برخی از مصادیق مجرمانه در فضای مجازی انجام میشود.

 

محمدی افزود: برخی از مصادیق مجرمانه نیاز به شکایت شاکی خصوصی ندارد و راسا ورود میکنیم، این مصادیق در قانون پیش بینی شده است، به طور مثال اگر کسی شایعاتی را در خصوص انتخابات یا اصل انتخابات پخش کند جزو این دسته از جرائم به شمار میرود.

 

وی اظهار کرد: فضای مجازی را در انتخابات جدی میگیریم تا حقوق همه افراد و جامعه حفظ شود و انتخاباتی بدون تنش و مشکل را شاهد باشیم.

 

محمدی ادامه داد: دبیرخانه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی در محل دادگستری شهرستان مستقر است و شماره تماس و نمابر برای ارائه گزارشات در اختیار مردم قرار داده میشود.

 

رئیس دادگستری شهرستان دماوند گفت: طبق تجربیات گذشته امید بسیاری برای حضور حداکثری مردم در پای صندوقهای رای پیش بینی میشود،‌ امروز آگاهی مردم و آگاهی قانونی نامزدها و ستادها بیش از پیش شده و نیزتعامل بین دستگاههای اجرایی، نظارتی، قضایی و انتظامی و امنیتی بیشتر شده است.

 

محمدی بیان کرد: براساس تجربیاتی که داشته ایم، انتخاباتی با مشکلات کمتر پیش بینی میشود، طی این چند سال تجربه نقاط آسیب شناسایی شده اند و با پیش بینیهای صورت گرفته تلاش دستگاهها بر آسیب ندیدن مجدد از این نقاط خواهد بود.

 

وی افزود: قطعا هر شخصی در هر مقامی تلاش کند در انتخابات به نفع گروه یا شخص خاصی دخالت کند یا امکانات دولتی را در این راه به کار ببرد یا نقض قانون کند، مطابق قانون با وی برخورد میشود.

 

محمدی اظهار کرد: انتخابات بسیار مهم است زیرا سرنوشت کشور را تعیین میکند و مردم بیشتر از مسئولان اهمیت آن را درک میکنند، امید است انتخاباتی با شکوه در پیش داشته باشیم که در راستای اهداف نظام باشد و افرادی شایسته نظام و شایسته حضور در مجلس انتخاب شوند.

 

وی ادامه داد: از همه ثبت نام شوندگان و نامزدهای انتخاباتی تقاضا میشود قانون را رعایت کنند، اولین معیار شایستگی اشخاصی که مدعی هستند میتوانند در مرجع قانونگذاری حاضر شده و به قانونگذاری کمک کنند، رعایت معیار قانون است.

 

رئیس دادگستری شهرستان دماوند گفت: قانون میزان و مکان تبعلیغات را مشخص کرده است و نامزدها باید همه موارد، آئین نامه ها و دستورالعملها را رعایت کنند، آنها همچنین باید دفاتر و ستاد و هواداران خود را کنترل کنند تا به صحت انتخابات کمک شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*