۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » عناوین اصلی
  • شناسه : 28683
  • ۰۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
  • 205 بازدید
  • ارسال توسط :
رفتن، رسیدن است
رفتن، رسیدن است
دکترحسین قرایی نویسنده و معاون فرهنگی - دانشجویی دانشگاه صداوسیما

رفتن، رسیدن است

دقیقاً ده سال است که میرزاکریمی روزنامه نگار را می شناسم. به قلم، طرز بیان، مشیِ فرهنگی – سیاسی و … . فرهنگ، گوهری ارزشمند برای او تلقی می شود و سیاست هم. اهل سیاست زدگی نیست ولی ورزیدگی سیاسی را دارد. دنبال جذب حداکثری است و سالیان سال است که به” ابتکاراتی ” در […]

دقیقاً ده سال است که میرزاکریمی روزنامه نگار را می شناسم. به قلم، طرز بیان، مشیِ فرهنگی – سیاسی و … . فرهنگ، گوهری ارزشمند برای او تلقی می شود و سیاست هم. اهل سیاست زدگی نیست ولی ورزیدگی سیاسی را دارد. دنبال جذب حداکثری است و سالیان سال است که به” ابتکاراتی ” در حوزه “نوشتار” دست زده است. ایجاد ستون هایی در نشریه ابتکار که سرپرستی را در شهرستان های جنوب شرق استان تهران به عهده داشت ما را به این موضوع رهنمون می شود که او در روزنامه نگاری حرف های حسابی و البته “خلاف آمد عادت” به زبان می راند. “پچ پچ” یکی از این ستون ها بود که همیشه تحسین مرا به عنوان یک مخاطب به همراه داشته است.

شنیدن صداهای متفاوت از روزنامه ای که او در ورامین سرپرستش بود، توانست رنگین کمانی از اندیشه و هنر را در صفحات آن ترسیم کند. چون آقای میرزاکریمی خودش در حوزه های سیاسی و فرهنگی منطقه اهل تحلیل است روزنامه اش فقط خبری نبود و گاهی اوقات با نقدها و تحلیل هایش جایش را بین اهالی فرهنگ و سیاست باز می کرد و به نظرم می تواند در ماهنامه” آبرومند”، “ابتکار” های قابل توجهی را رقم بزند مثل همین نظرهایی که در شماره اول از برخی دوستان خواسته که خودش حائز اهمیت است. این روزها که از در و دیوار فضای مجازی مطلب می ریزد مخاطبان در رسانه های مکتوب به دنبال نقد و تحلیل هستند نه فضای حرف و خبری و اتفاقاً از همین منظر ،میرزا کریمی می تواند بهتر بدرخشد.

میرزا کریمی سه ضلع عالی رقم زده است که از او تافته ای جدا بافته است و برایم همیشه قابل احترام بوده است؛

۱- ضریب دادن به ارزشهای انقلاب اسلامی

۲-    روابط عمومی قوی

۳-    اهمیت دادن به اهالی قلم و اندیشه

به هر روی برای او که این روزها آستین همت بالا زده و با همه مشکلاتی که در حوزه چاپ و کاغذ و توزیع است دارد نشریه ای را با دغدغه های فرهنگی و سیاسی اش رقم می زند آفرین نثار می کنم و امیدوارم که ” آبرومند” بتواند، آبرومندانه پاتوقی برای اهالی فکر و فرهنگ و هنر باشد.

و آقای میرزاکریمی ، روزنامه نگار خوش ذوق و خوش مرام می تواند گام های استواری در ایجاد و تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بر دارد چون او را از اهالی ” رفتن” و ” رسیدن” می دانم، به تعبیر زلال و زیبای دکتر قیصر امین پور؛

موجیم و وصل ما از خود بریدن است

ساحل، بهانه ای است، رفتن رسیدن است

 

 

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*