۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » ري » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 8614
  • ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۱
  • 98 بازدید
  • ارسال توسط :

رمضان ماه خودسازی و تقرب به خدا است

ری – ابتکار ورامین: رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: رمضان ماه خودسازی و تقرب به خدا است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی درسخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در شهرری، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهارکرد: آنچه که خداوند از بنده خود […]

ری – ابتکار ورامین: رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: رمضان ماه خودسازی و تقرب به خدا است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی درسخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در شهرری، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهارکرد: آنچه که خداوند از بنده خود طلب می کند، عبودیت است و در ماه مبارک رمضان تجلی عبودیت از همه ماههای خدا بیشتر است.

وی با بیان اینکه مردم درماه رمضان بیش ازهر زمان دیگری برای ارتقای سطح بینش معنوی و فرهنگی در جامعه آمادگی دارند، افزود: روحانیون و مسوولان فرهنگی با برنامه ریزی های دقیق کارشناسی و منسجم می توانند از این فرصت برای انتقال پیام رمضان به مردم استفاده کنند.

وی نزول کتاب آسمانی در این ماه را یادآور شد و گفت: ماه مبارک رمضان از منظر قرآن و رسول مکرم اسلام یک ماه ویژه ای است و تنها ماهی است که در قرآن از آن نام برده شده است.

اکرمی درخصوص آثار فردی و اجتماعی خودسازی در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: خدای متعال در طول سال قمری یک ماه را برای ضیافت الله توسط پیغمبر اسلام اعلام کرده است .

وی در با بیان این که اگر کسی می خواهد از ماه مبارک رمضان بهره کافی را ببرد باید درباره فواید این ماه نحقیق و مطالعه کند، تاکید کرد: باید برای این ماه یک برنامه عملیاتی مناسبی داشته باشیم و از نفس خود به شدت مراقبت کنیم تا به اهداف این ماه که خودسازی و پاکی نفس است برسیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*