۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » از نگاه رسانه ها » اسلایدر » سیاسی
  • شناسه : 5384
  • ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۰
  • 213 بازدید
  • ارسال توسط :

روحانی در جمع کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست بعضی‌ها که کار ندارند مدام غصه دین و آخرت مردم را می‌خورند

دولت به تنهایی قادر به حل مسایل اجتماعی نظیر محیط زیست، اقتصاد و دین نیست، بلکه حل این مسایل نیازمند حضور همه مردم است/دولت دینی خوب است اما دین دولتی جای صحبت دارد؛ حتی تبلیغ دین باید به دست عالمان، مراجع، صاحب نظران و دلسوزان انجام شود و دولت نیز حمایت لازم را انجام دهد. […]

دولت به تنهایی قادر به حل مسایل اجتماعی نظیر محیط زیست، اقتصاد و دین نیست، بلکه حل این مسایل نیازمند حضور همه مردم است/دولت دینی خوب است اما دین دولتی جای صحبت دارد؛ حتی تبلیغ دین باید به دست عالمان، مراجع، صاحب نظران و دلسوزان انجام شود و دولت نیز حمایت لازم را انجام دهد.

رییس جمهور با بیان اینکه دولت دینی خوب است اما دین دولتی جای صحبت دارد‏، گفت:بعضی‌ها که کار ندارند دچار توهم هستند و مدام غصه دین و آخرت مردم را می‌خورند در حالیکه نه می‌دانند دین چیست و نه می‌دانند آخرت چیست، فقط غصه می‌خورند.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در آستانه روز جهانی محیط زیست سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه در قانون اساسی به صراحت عنوان شده که طبیعت نباید تخریب و آلوده شود، خاطرنشان کرد: دولت یازدهم افتخار می‌کند که در نخستین جلسه خود موضوع دریاچه ارومیه را مد نظر قرار داد و کارش را با مسایل محیط زیست آغاز کرد.

وی به تعارض میان دنیای مدرن و طبیعت اشاره کرد و گفت: زندگی انسان هنگامی می تواند توام با آرامش باشد که محیط طبیعی نظیر جنگل، مرتع، تالاب، دریاچه، رودخانه و تنوع های زیستی حفظ شود زیرا آفرینش هیچ کدام از آنها بی‌حساب و کتاب نبوده است.

رییس جمهور تاکید کرد: دولت به تنهایی قادر به حل مسایل اجتماعی نظیر محیط زیست، اقتصاد و دین نیست، بلکه حل این مسایل نیازمند حضور همه مردم است و دولت وظیفه دارد تسهیلات لازم برای حضور مردم در صحنه را فراهم آورد و از آنها حمایت کند.

روحانی در تحلیل تفاوت حضور دولت و مردم در مباحث اجتماعی گفت: دولت دینی خوب است اما دین دولتی جای صحبت دارد؛ حتی تبلیغ دین باید به دست عالمان، مراجع، صاحب نظران و دلسوزان انجام شود و دولت نیز حمایت لازم را انجام دهد.

وی افزود: بعضی‌ها که کار ندارند دچار توهم هستند و مدام غصه دین و آخرت مردم را می‌خورند در حالیکه نه می‌دانند دین چیست و نه می‌دانند آخرت چیست، فقط غصه می‌خورند.

روحانی گفت: هیچ فیلم خوبی با پول ساخته نمی‌شود بلکه نیاز به جوششی از ذوق، دنیای تخیل و عشق هنرمند دارد و دولت وظیفه دارد برای ساخت آثار فاخر هنری موانع را از پیش پای هنرمندان بردارد.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه فرهنگ‌سازی در مسایل محیط زیستی باید از نسل جوان آغاز شود، گفت: محیط زیست جزو اولویت‌های جدی دولت است و حفظ محیط زیست و منابع طبیعی باید با مشارکت مردم انجام شود.

رییس شورای عالی محیط زیست با اشاره به اینکه مسایل مربوط به بهداشت و محیط زیست، مسایلی تشریفاتی نیستند، تصریح کرد: بهداشت و محیط زیست در ارتباط کامل با زندگی مردم است و اگر به آن توجه نشود زندگی مردم با معضلات عدیده‌ای روبه‌رو خواهد شد.

روحانی گفت: امروز مردم بیش از هر زمان دیگری آلودگی هوا را درک می‌کنند به طوری که امروز نفس کشیدن و راه رفتن در تهران به معضلی بزرگ مبدل شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*