۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » اقتصادی » پاكدشت » عناوین اصلی
  • شناسه : 8683
  • ۰۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۷
  • 44 بازدید
  • ارسال توسط :

رونق هر چه بیشتر اقتصاد پاکدشت به حل مشکلات گره خورده است فعالیت بیش از سه هزار واحد صنعتی در پاکدشت/ صنعتگران تشنه حمایت مسئولان

پاکدشت – ابتکار ورامین: بر اساس آمار مسئولان و فعالان اقتصادی، بیش از سه هزار واحد صنعتی در سطح شهرستان پاکدشت مشغول به فعالیت هستند که این واحدها علاوه بر تأمین نیازهای داخل در امر صادرات نیز به موفقیت های چشمگیری رسیده اند و گرچه این شهرستان از ظرفیت ها و توانمندی های فراوانی در […]

پاکدشت – ابتکار ورامین: بر اساس آمار مسئولان و فعالان اقتصادی، بیش از سه هزار واحد صنعتی در سطح شهرستان پاکدشت مشغول به فعالیت هستند که این واحدها علاوه بر تأمین نیازهای داخل در امر صادرات نیز به موفقیت های چشمگیری رسیده اند و گرچه این شهرستان از ظرفیت ها و توانمندی های فراوانی در زمینه های اقتصادی و صنعتی برخوردار است اما برخی مشکلات اجازه نمی دهد که این پتانسیل ها فعال شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها – شهرستان پاکدشت با دارا بودن بیش از سه هزار واحد صنعتی و نه هزار واحد صنفی به عنوان قطب صنعتی استان تهران محسوب شده و وجود چندین شهرک صنعتی فعال در این شهرستان، موجب رشد و شکوفایی اقتصاد استان تهران شده است.

امروز بسیاری از مردم مناطق مختلف استان تهران به دلیل ظرفیت های موجود در شهرستان پاکدشت در این منطقه مشغول به کار هستند و فعالان و سرمایه گذاران اقتصادی از نقاط مختلف به این شهرستان آمده و به سرمایه گذاری و فعالیت می پردازند.

در این میان همه کارشناسان اقتصادی و مسئولان و مدیران استان تهران به این موضوع اذعان دارند که شهرستان پاکدشت از ظرفیت های بزرگی در زمینه های صنعتی و تولیدی برخوردار است و اگر موانع و مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی این عرصه مرتفع شود شاهد رونق هر چه بیشتر اقتصاد در این منطقه خواهیم بود.

پا ۱-۲

فعالیت بیش از سه هزار واحد صنعتی در پاکدشت

علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه شورای عالی استان تهران که به منظور بررسی مشکلات و موانع پیش روی پیشرفت و آبادانی پاکدشت در ۲۳شهریور سال گذشته برگزار شد، اظهار داشت: پاکدشت قطب صنعتی استان تهران محسوب شده و فعالیت سه هزار واحد صنعتی پررونق و ۱۵۰ معدن شن و ماسه در ایجاد فرصت های شغلی پایدار نیز توانسته سهم خود را ایفا کند.

فرماندار پاکدشت افزود: امروز ظرفیت های ویژه ای در بخش صنعتی و تولیدی شهرستان وجود دارد که در صورت حمایت ویژه و بسترسازی مناسب، می تواند بازدهی مناسب تری برای کشور به همراه داشته باشد.

بدون تردید شهرستان پاکدشت با دارا بودن شهرک های صنعتی و بنگاه های اقتصادی فراوان به عنوان قطب تولید و صنعت استان تهران محسوب می شود به طوری که بسیاری از افراد جویای کار، این شهرستان را برای محل فعالیت خود انتخاب می کنند.

حضور تولیدکنندگان پاکدشتی در بازار صادرات

بر اساس آمار مسئولان و فعالان اقتصادی که در این گزارش به آن تأکید شده است بیش از سه هزار واحد صنعتی در سطح شهرستان پاکدشت مشغول به فعالیت هستند که این واحدهای صنعتی علاوه بر تأمین نیازهای داخل در امر صادرات نیز به موفقیت های چشمگیری رسیده اند.

علیرضا قاسمی فرزاد خردادماه امسال اظهار داشت: امروز شهرستان پاکدشت با دارا بودن شهرک های صنعتی و فعالیت واحدهای تولیدی متعدد به عنوان قطب صنعتی استان تهران محسوب می شود.

فرماندار پاکدشت افزود: پتانسیل و ظرفیت های ویژه ای در زمینه اقتصادی، صنعتی و تولیدی در شهرستان پاکدشت وجود دارد که در صورت حل مشکلات می تواند در زمینه اشتغالزایی و افزایش و توسعه تولید بیش از گذشته گام های موثری را بردارد.

پرداخت ۱۴۰ میلیارد تومان مالیات به صورت سالیانه توسط صنعتگران پاکدشتی

فعالیت صنایع تولیدی در شهرستان پاکدشت به گونه ای است که بر اساس آمارها بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان مالیات به صورت سالیانه توسط صنعتگران این شهرستان پرداخت می شود اما متأسفانه سهم ناچیزی از آن در این شهرستان مصرف می گردد.

در این میان اگرچه شهرستان پاکدشت از ظرفیت ها و توانمندی های فراوانی در زمینه های اقتصادی و صنعتی برخوردار است اما برخی مشکلات اجازه نمی دهد که این پتانسیل ها شکوفا گردد.

حسن کردبچه یکی از فعالان اقتصادی شهرستان پاکدشت اظهار داشت: شهرستان پاکدشت به عنوان قطب صنعتی استان تهران محسوب می شود و با فعالیت هزاران واحد صنعتی و صنفی نقش مهمی را در رونق اقتصادی استان ایفا می کند.

رونق هر چه بیشتر اقتصاد پاکدشت به حل مشکلات گره خورده است

این فعال اقتصادی افزود: اگرچه پتانسیل و ظرفیت شهرستان پاکدشت در زمینه های اقتصادی بسیار بالا و قابل توجه است اما برخی مشکلات و موانع اجازه شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد این منطقه را نمی دهد.

وی ادامه داد: مشکلات حمل و نقلی، عدم حمایت لازم بانک ها از فعالان اقتصادی، اختصاص وام بانکی با سود های بالا، تعرفه های بالای مالیاتی برای صنعتگران و تولیدکنندگان، مشکلات زیرساختی و چندین مورد دیگر از جمله مشکلاتی است که رونق هرچه بیشتر اقتصاد پاکدشت به حل این معضلات گره خورده است.

حمل و نقل یکی از مشکلات مهم صنعتگران پاکدشت

علیرضا قاسمی فرزاد با اشاره به موانع موجود بر سر راه صنعتگران پاکدشتی اظهار داشت: شهرستان پاکدشت از ظرفیت و پتانسیل فراوانی در زمینه های اقتصادی و صنعتی برخوردار است.

پا ۱-۲-۳

فرماندار پاکدشت افزود: اگرچه امروز پاکدشت به عنوان قطب صنعتی استان تهران محسوب می شود اما هنوز ظرفیت و پتانسیل های فراوانی در این شهرستان وجود دارد که در صورت فراهم شدن امکانات شاهد رونق و رشد هر چه بیشتر اقتصادی این منطقه خواهیم بود.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات مهم در صنعت شهرستان پاکدشت، به موضوع حمل و نقل و نداشتن کمربندی خلاصه می شود و اگر ظرفیت های حمل و نقل در این شهرستان بیش از گذشته فراهم شود، قطعا شاهد رشد هر چه بیشتر تولید در این منطقه خواهیم بود.

استقرار شعبه گمرک یکی از نیازهای عمده صنایع پاکدشت

فرهاد بشیری نیز ظرفیت های شهرستان پاکدشت در زمینه های اقتصادی و صنعتی را بسیار بالا دانست و بیان داشت: تولیدکنندگان و صنعتگران شهرستان پاکدشت با همت و تلاش مثال زدنی توانسته اند در زمینه رونق اقتصادی منطقه گام های موثری را بردارند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ در این راستا صنعتگران و تولیدکنندگان پاکدشتی با مشکلاتی مواجه هستند که اگر این مشکلات حل شود قطعا شاهد موفقیت هر چه بیشتر فعال اقتصادی در این شهرستان خواهیم بود.

وی با اشاره به این نکته که برخی محصولات شهرستان پاکدشت در حوزه صادرات نیز ورود پیدا کرده است، گفت: خوشبختانه محصولات تولید شده در شهرک های صنعتی پاکدشت از کیفیت بالایی برخوردار است به طوری که برخی از این محصولات به خارج کشور نیز صادر می شود.

بشیری استقرار شعبه گمرک در شهرستان پاکدشت با هدف سهولت در صادرات محصولات این شهرستان را امری مهم دانست و ادامه داد: استقرار شعبه گمرک در شهرستان پاکدشت برای رونق فعالیت های اقتصادی در این شهرستان لازم بوده و این مهم در دیدار با مسئولان امر مورد تأکید قرار گرفته است.

باید به صنایع پاکدشت از لحاظ زیرساختی توجه شود

مهدی میرمحمدی نیز با اشاره به این نکته که مشکلات صنایع پاکدشت به بخش های مختلف تقسیم بندی می شود اظهار داشت: یکی از مشکلات عمده صنعتگران در حوزه قوانین و مقررات بود که برخی قوانین زائد و دست و پاگیر به آنان اجازه فعالیت بانشاط تر را نمی داد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پاکدشت افزود: طی ماه های اخیر و با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مشکلات صنعتگران در حوزه قوانین و مقررات کاهش پیدا کرده و در این زمینه به موفقیت نسبی دست پیدا کرده ایم.

راه اندازی جاده دسترسی و کمربندی مطالبه فعالان اقتصادی پاکدشت

وی عدم وجود زیرساخت های مناسب را یکی دیگر از مشکلات عمده بخش صنعت در شهرستان پاکدشت برشمرد و ادامه داد: برای رونق هر چه بیشتر بخش صنعت و تجارت شهرستان پاکدشت باید از نظر زیرساختی به این شهرستان توجه لازم صورت گیرد.

میر محمدی اضافه کرد: ایجاد جاده دسترسی و راه اندازی کمربندی و متروی تهران-پاکدشت در کنار افتتاح اتوبان بابایی به پاکدشت از جمله مطالبات امروز صنعتگران و فعالان اقتصادی برای رونق هر چه بیشتر اقتصاد این منطقه است.

سودهای بالای بانکی نمی تواند به صنایع پاکدشت کمک کند

این مسئول یکی دیگر از مشکلات عمده و مهم شهرستان پاکدشت را عدم حمایت لازم سیستم بانکی از فعالان اقتصادی دانست و عنوان کرد: متأسفانه بانک ها برای کمک به صنعتگران و فعالان اقتصادی با بهره کم آمادگی لازم را ندارند و کمبود نقدینگی و سودهای بالای ۲۰ درصد نمی تواند کمکی به صنعتگران کند.

وی مشکلات مالیاتی صنعتگران و تولیدکنندگان پاکدشتی را یکی دیگر از معضلات این منطقه عنوان کرد و بیان داشت: نرخ بالای مالیات برای تولیدکنندگان و صنعتگران شهرستان پاکدشت نیز یکی از مشکلات این منطقه بوده و فعالان این عرصه خواستار بازنگری در نحوه مالیات خود هستند.

منبع:مهر

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*