۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » سیاسی
  • شناسه : 2671
  • ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۶
  • 29 بازدید
  • ارسال توسط :

رییس جمهور در نشست خبری:انتخابات ۲۴ خرداد “نه” بزرگ به افراطیون داخلی و خارجی بود

استانداران،فرمانداران یا بخشدارانی را که به راه دولت اعتقاد ندارندتغییر دهند /منتقدان با شناسنامه حرف بزنند/نهادهای ملی نمی‌توانند اپوزیسیون دولت باشند/من از طریق هیچ کاهن یا کشیشی نه پیامی دریافت کردم و نه فرستادم/با قوه قضاییه درباره بازداشت صبا آذرپیک تماس خواهیم گرفت…. رییس جمهور مهم‌ترین پیام انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را “نه” بزرگ […]

استانداران،فرمانداران یا بخشدارانی را که به راه دولت اعتقاد ندارندتغییر دهند /منتقدان با شناسنامه حرف بزنند/نهادهای ملی نمی‌توانند اپوزیسیون دولت باشند/من از طریق هیچ کاهن یا کشیشی نه پیامی دریافت کردم و نه فرستادم/با قوه قضاییه درباره بازداشت صبا آذرپیک تماس خواهیم گرفت….

رییس جمهور مهم‌ترین پیام انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را “نه” بزرگ به تندروان خارجی و افراطیون داخلی دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا حجت‌الاسلام حسن روحانی در نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی که در سالگرد پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم برگزار می‌شود، ضمن تبریک ایام میلاد حضرت مهدی (عج) گفت: امیدوارم همه امیدواران جهان و همه منتظران آن مصلح و منجی و همه آنهایی که به دنیای آینده توام با عدالت و سعادت می‌اندیشند و نیز ملت و کشور ما مورد توجهات وی‍ژه آن عزیز پشت پرده غیبت باشد.

روحانی همچنین به ملت ایران و رهبری معظم انقلاب به مناسبت ۲۴ خرداد تبریک گفت و ادامه داد: امروز سالروز انتخابات شکوهمند و تاثیرگذار سال گذشته است. در واقع انتخابات سال گذشته احیای اعتماد عمومی آن سرمایه بزرگ اجتماعی بود. در این انتخابات مهم و سرنوشت ساز اولا مردم به نظر، رای و حضور خودشان اعتماد کردند.

در این انتخابات مردم به نظام اعتماد کردند

رییس جمهور با بیان اینکه در این انتخابات مردم به نظام اعتماد کردند، گفت: اگر ملتی به نظام خود، صندوق آرا و دولت خود اعتماد نداشته باشد و نداند که سرنوشت رای خود چیست از صبح زود پا نمی شود تا در صف های طولانی بایستد و زمانی که نوبت او می‌شود با لبخند رای خود را به صندوق بیاندازد و بعد شاکر خدا باشد و منتظر بماند تا از این صندوق چه فردی به عنوان منتخب اعلام می شود.

وی بابیان اینکه مردم در این انتخابات به راهی که منتخب مردم اعلام کرده بود، اعتماد کردند، یادآور شد: اکثریت مردم که در صندوق رای به راه تدبیر و امید و عقلانیت رای دادند بدان معنا بود که این شعار را پذیرفته و این راه را قبول دارند.آنها معتقدند تنها میانه روی و اعتدال و فاصله گرفتن از افراطی گری مسیر را برای بهبود معیشیت و رفاه و عزت ملت تامین می‌کند.

مردم در پای صندوق رای اعلام کردند که از نظام، انقلاب، کشور و منافع خود هرگز جدا نخواهند شد

روحانی افزود: نکته دوم آنکه در انتخابات ۲۴ خرداد مردم فهیم و شریف ایران خواستند به دولت اعلام کنند که فشار، تحریم و تهدید در مسیر اصلی مردم و آرمان‌های این ملت تاثیر نخواهد گذاشت. اگر بالاترین هدف تحریم کنندگان آن بود که مردم را از نظام جدا کنند مردم در پای صندوق رای اعلام کردند که از نظام، انقلاب، کشور و منافع خود هرگز جدا نخواهند شد و فشارها وتحریم‌ها نمی تواند در اراده ملت بزرگ که سابقه تمدنی به هزاران سال قبل بازمی گردد و از روز اول انقلاب در فرازو نشیب ها ایستادگی کرده است را از اهداف و آرمان‌هایش بازداشت.

وی با تاکید براینکه انتخابات ۲۴ خرداد پیام مهمی برای افراط داشت،‌ابراز کرد: افراطیون خارج که فکر می‌کردند با فشار و تهدید ملتی را به زانو در می‌آوردند و پیامشان به افراطیون داخل که تصور می‌کردند هواداران بسیاری دارند  ومی‌توانند این راه را ادامه دهند، این انتخابات نه بزرگ به تندروان خارج از کشور و افراطیون داخلی بود.

منتقدان با شناسنامه حرف بزنند

رییس‌جمهور با تاکید مجدد براینکه منتقدان با شناسنامه حرف بزنند، گفت: نهادهای ملی نمی‌توانند کار حزبی انجام دهند اما احزاب و گروه‌ها باید به صورت شناسنامه‌دار صحبت کنند.

از نقد سازنده استقبال می‌کنیم

حجت‌الاسلام حسن روحانی در ادامه نشست خبری امروز خود در خصوص راهکارهای رئیس جمهور برای مقابله با حاشیه‌سازی‌ها اظهار کرد: همان طور که دولت چندین بار اعلام کرده ما همواره از نقد و به خصوص نقد سازنده از این دولت استقبال می‌کنیم.

نهادهای ملی نمی‌توانند اپوزیسیون دولت باشند

رئیس جمهور با بیان اینکه برخی نهادها نهادهای ملی هستند، ادامه داد: نهادهای ملی نمی‌توانند کار حزبی انجام دهند و اپوزیسیون دولت باشند بلکه کار آنها تلاش و خدمت به کل ملت و جامعه است. دولت، قوه مقننه و قضاییه،نیروهای مسلح،شهرداری‌ها، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و صدا و سیما نهادهای عمومی هستند اما احزاب و گروه‌ها باید به صورت شناسنامه‌دار صحبت کنند.

وی گفت: من به وزارت ارشاد توصیه می‌کنم که هر گروهی که به دنبال رسانه است به سرعت مجوز رسانه به او داده شود تا معلوم شود که آن رسانه متعلق به چه گروهی است.

روحانی با بیان اینکه نهادهای ملی نباید کار حزبی انجام دهند، تاکید کرد: کار رسانه‌های حرفه‌ای با جنگ روانی متفاوت است لذا خواهش من این است که چه آنهایی که حامی و یا منتقد دولت هستند با روزنامه و هر وسیله‌ای که دارند با شناسنامه به نام حزب و گروه‌شان به نقادی بپردازند و اینطور نباشد که پول بیت المال در مسیر دیگری استفاده شود.

رئیس جمهور افزود: من به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی نسبت به ادامه این روندی که در این یک سال در جریان بود چیزی نگفتم اما بعدها خواهم گفت. اینکه عده‌ای دولت را در بخش‌های مختلف به چالش می کشند اگر این واقعا به این دلیل است که می خواهند ابهامی مشخص شود خوب است ولی اگر به این معنی است که می‌خواهند سنگ اندازی کنند این کار شایسته نیست و دولت نیز خود را گرفتار چنین بحث‌هایی نخواهد کرد.

استانداران برای تغییر فرمانداران و بخشداران غیرهمسو اقدام کنند

به گزارش خبرنگار ایلنا، رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که در ده ماه گذشته از فعالیت دولت فقط ۴۵ درصد از فرمانداران عوض شده‌اند و بسیاری از فرمانداران دولت قبل باقی مانده‌اند که کارهایشان با سیاست‌های دولت همخوانی ندارد آیا این عدم تغییر برای جلوگیری از فشار مجلس است یا تاکتیک دولت؟اظهار داشت:دولت در پی آن است که هر کس مسئولیت اجرایی در استان‌ها، شهرستان‌ها و بخش‌ها را در اختیار می‌گیرد مجری استراتژی‌های دولت بوده و به آن متعهد باشد.

وی با بیان اینکه هر کس به استراتژی دولت عمل می‌کند در واقع به وظیفه قانونی خود عمل کرده است، تصریح کرد: اگر دولت به اعتدال، عقلانیت و خرد جمعی اصرار می‌کند به خاطر پیام و رای مردم در انتخابات گذشته است و در واقع مردم به اینها رای داده اند.

روحانی ادامه داد: دولت فعلی نسبت به دولت‌های گذشته تغییراتش از همه کمتر بوده و مبنایی که دولت با استانداران برای انتخاب مسئولان استانی گذاشته است، شایسته سالاری، میانه روی و عدم افراطی بودن است و این مهم که آنها به مردم خدمت کنند.

وی افزود: برای این دولت اینکه کارگزارانش به جناحی یا گروهی وابسته باشد زیاد اهمیتی ندارد و در زیر سقف دولت هم می‌بینیم که از هر جناح و حزبی در دولت وجود دارد.

رئیس دولت تدبیر و امید با اشاره به برخی از تحلیل‌ها مبنی بر