۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 37172
  • ۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
  • 191 بازدید
  • ارسال توسط :
زمان بازگشایی مرزهای چذابه و شلمچه مشخص نیست
زمان بازگشایی مرزهای چذابه و شلمچه مشخص نیست

زمان بازگشایی مرزهای چذابه و شلمچه مشخص نیست

نمی‌توان زمان مشخصی را برای ازسرگیری تردد زائران ایرانی و گردشگران عراقی از این مرزها بیان کرد.

اهواز – آبرومند: فرماندار دشت آزادگان با اشاره به بسته بودن مرزهای زمینی چذابه و شلمچه گفت: نمی‌توان زمان مشخصی را برای ازسرگیری تردد زائران ایرانی و گردشگران عراقی از این مرزها بیان کرد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حمید سیلاوی با اشاره به اینکه بستن مرزهای زمینی چذابه و شلمچه بنا به تصمیم‌های مسئولان  به منظور رعایت مسایل امنیتی و حفاظت از جان زائران بوده است اظهار داشت: تداوم اغتشاش و ناآرامی‌ها در برخی شهرهای عراق به خصوص شهرهای مقدس این کشور  امکان عزیمت زائران به عتبات عالیات را ناممکن کرده است.

وی گفت: در صورت صلاحدید مقام های سیاسی و امنیتی کشور و بازگشت آرامش به عراق ، مرزهای زمینی چذابه و شلمچه دوباره بر روی زائران و گردشگران ۲ کشور باز خواهد شد.

مرزهای زمینی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر در ۲ ماه اخیر بارها به دلایل و ملاحظات امنیتی و ضرورت حفظ جان زائران کشورمان به صورت موقتی باز و بسته شده اند.

 

دراربعین امسال حدود۱.۲میلیون زائر ایرانی و خارجی از گذرگاه‌های چذابه و شلمچه راهی شهرهای مقدس عراق شدند.

 

تداوم صادرات کالا به عراق از چذابه و شلمچه

فرماندار دشت آزادگان گفت: با وجود ممنوعیت تردد زائران و گردشگران ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق از مرزهای چذابه و شلمچه ، صادرات کالاهای غیرنفتی به این کشور بدون توقف ادامه دارد.

سیلاوی افزود:بازرگانان محلی به صورت روزانه در مرزهای چذابه و شلمچه در حال تجارت و مراودات

اقتصادی هستند و در این مدت که برخی ناآرامی ها در شهرهای عراق اتفاق افتاده روند صادرات کالا به این

کشور دچار خلل نشده است.

پارسال بیش از یک میلیارد دلار کالا از مرزهای چذابه و شلمچه به عراق صادر شده است و گزارش گمرکات خوزستان از افزایش قابل توجه حجم صادرات کالا به عراق در ۹ ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حکایت می کند.

 

صادرات شلتوک از مرز چذابه مجاز است

فرماندار دشت آزادگان با اشاره به اینکه مجوز صادرات شلتوک(نه برنج) به عراق از مرز چذابه از سوی وزارت صنعت ، معدن و تجارت و گمرک جمهوری اسلامی ایران صادر شده است افزود: صادرات شلتوک به کشورعراق از پایانه تجاری مرز چذابه ادامه دارد.

سیلاوی افزود: دوره زمانی صادرات شلتوک تولیدی خوزستان به عراق مشخص نیست و تجار می‌توانند به صادرات این محصول از چذابه ادامه دهند.

۲ هفته پیش برای نخستین بار، محموله ۵۰ تنی شلتوک خوزستان از چذابه به عراق صادر شد.

امسال حدود ۹۰۰هزار تن شلتوک از سطح ۲۰۶هزار هکتار از شالیزارهای خوزستان برداشت شد که در تاریح کشاورزی استان بی سابقه است.

پیش بینی شده امسال در مجموع ۵۵۰هزار تن برنج محلی و معطر در خوزستان استحصال شود.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*