۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » پيشوا » عناوین اصلی
  • شناسه : 7344
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱:۱۹
  • 161 بازدید
  • ارسال توسط :

زنگ خطر زمین به صدا درآمده است/هفته زمین پاک، فرصتی برای اندیشیدن به نعمت های الهی است

پیشوا – ابتکار ورامین: چند دهه است که زنگ خطر زمین به صدا درآمده است و نگرانی های کارشناسان محیط زیست از تخریب طبیعت و به خطر افتادن زندگی بر روی کره زمین روزبه روز بیشتر می شود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا – فرماندار شهرستان پیشوا با […]

پیشوا – ابتکار ورامین: چند دهه است که زنگ خطر زمین به صدا درآمده است و نگرانی های کارشناسان محیط زیست از تخریب طبیعت و به خطر افتادن زندگی بر روی کره زمین روزبه روز بیشتر می شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا – فرماندار شهرستان پیشوا با بیان مطلب فوق، گفت: هفته زمین پاک که از روز دوم اردیبهشت ماه آغاز و به مدت یک هفته ادامه دارد، فرصتی برای جشن و شکرگزاری است تا به نعمت های الهی بیندیشیم و تعهدات خود را برای مراقبت و حفاظت از هر چه بهتر از زمین به اجرا درآوریم.

عباس ملکوتی خواه افزود: با آغاز عصر ماشینی و پیشرفت های صنعتی، ما انسان ها به جنگ نابرابری با طبیعت رفته ایم که نیاز است در کنار این پیشرفت ها تا جایی که مقدور است از آسیب زدن به طبیعت بپرهیزیم.

فرماندار پیشوا اظهار داشت: امروزه شاهد موجی از انواع کالاهایی با عمر کوتاه هستیم که خیلی زود از رده خارج شده و به زباله دانی انداخته می شوند اما نکته حائز اهمیت این است که این کالاها دارای مقادیر فراوانی از انواع فلزهای سمی و مهلک نظیر سرب، جیوه، باریوم و… هستند که به دلیل فقدان شرایط بازیافت این محصولات، عمدتاً روانه طبیعت می شوند که لطمات جبران ناپذیزی به بار می آورند.

وی با تعبیر اینکه زمین، بیمار است و نیاز به مراقبت مادرانه دارد، تصریح کرد: همان گونه که مادران به فرزندان حیات می بخشند و آنها را پرورش می دهند در حالی که خود فرسوده می شوند، زمین نیز زمانی برای ما مادری کرده است و اکنون که بیمار است نیاز به کمک و حمایت دارد.

ملکوتی خواه افزود: نعمت ها و مواهب خدادادی به عنوان میراث جاودانه زمین به همه انسان ها تعلق دارند و همه موظفیم از آنها حفاظت کرده و از به نابودی کشاندنشان اجتناب کنیم.

فرماندار شهرستان پیشوا در پایان با تاکید بر نقش آموزش در فرهنگ سازی برای حفاظت از طبیعت و محیط زیست، افزود: از آنجا که کودکان از نظر رشد ذهنی و شناختی، آمادگی ذهنی کافی برای فراگیری هر مسئله و مطلب جدید را دارند و به حکم کنجکاوی ذاتی، به محیط اطراف خود بسیار توجه می کنند، والدین می توانند نقش موثری در آموزش فرهنگ حفاظت از محیط پیرامون خود به کودکان داشته باشند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*