۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » یزد
  • شناسه : 43435
  • ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
  • 16 بازدید
  • ارسال توسط :
زوجین با کوچکترین اختلافی، راهی دادگاه نشوند
زوجین با کوچکترین اختلافی، راهی دادگاه نشوند

زوجین با کوچکترین اختلافی، راهی دادگاه نشوند

یزد- آبرومند: رییس‌کل دادگستری یزد بر آموزش‌های قبل، حین و بعد از ازدواج و حین اختلاف زوجین تاکید کرد و گفت: آموزش‌های اثرگذار باید تاب‎‌آوری، مدیریت و مهارت حل مسئله را در زوجین ارتقاء بخشند تا هر زوج به محض رخ دادن یک اتفاق کوچک، راه دادگاه و محکمه را پیش نگیرند. به گزارش خبرنگار […]

یزد- آبرومند: رییس‌کل دادگستری یزد بر آموزش‌های قبل، حین و بعد از ازدواج و حین اختلاف زوجین تاکید کرد و گفت: آموزش‌های اثرگذار باید تاب‎‌آوری، مدیریت و مهارت حل مسئله را در زوجین ارتقاء بخشند تا هر زوج به محض رخ دادن یک اتفاق کوچک، راه دادگاه و محکمه را پیش نگیرند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – غلامعلی دهشیری در نشست با تشکل مردمی کانون محبت خانواده افزود: باید آسیب‌های حوزه خانواده را به صورت جدی مورد توجه قرار داد و برای مشکلات جامعه راه حل‌های ریشه‌ای و اثرگذار در نظر گرفت.

 

وی ادامه داد: تنازل اخلاق را در جامعه شاهد هستیم و باورها و اعتقادات مردم تا حدودی با تهاجم فرهنگی دچار تزلزل شده و همین امر می‌تواند باعث رشد آسیب‌های اجتماعی و افزایش آمار طلاق شده باشد.

 

وی، حضور فعال و اثرگذار حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و سایر مراکز علمی و پژوهشی را ضروری برشمرد و گفت: باید واقعیت‌ها و شرایط کنونی جامعه را درنظر گرفت و بر مبنای آن سند تحول و برنامه جامع و هدفمند تنظیم کرد.

 

دهشیری، تقویت بنیه اقتصادی و ایجاد منابع مالی پایدار را خواستار شد و تصریح کرد: بیکاری، فقر و مشکلات مردم در مسائل معیتشی در تداوم و استحکام زندگی مشترک اثرگذار است.

 

وی، حضور برخی از افراد اندیشمند در امور اجتماعی را به عنوان افراد دغدغه‌مند در حوزه خانواده به فال نیک گرفت و بیان داشت: اینکه برخی افراد با اهداف خیر و عام المنفعه به حوزه خانواده و آسیب‌های آن وارد می‌شوند، اقدام قابل تحسین و ارزشمندی است اما جای خالی یک نهاد رسمی مستقل برای سامان دهی به اصلی‌ترین نهاد اجتماعی، احساس می‌شود.

 

رییس‌کل دادگستری یزد اظهار کرد: امروز بسیاری از امور در کشور دارای وزارتخانه و یا سازمان یا نهاد مستقل با چارت رسمی و بودجه مصوب هستند اما نهاد خانواده به عنوان مبنای شکل گیری یک نظام اجتماعی از یک سازمان و نهاد مشخص برای رتق و فتق امور و برنامه ریزی و هدف گذار و با بودجه مصوب برخوردار نیست.

 

دهشیری به برنامه‌های دشمن برای ضربه به نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: بسیاری از تئوریسین‌های معاند نظام اسلامی انهدام نهاد خانواده را از اصلی‌ترین و محوری‌ترین برنامه‌های خود قرار داده اند و وقت آن است در کشور با سازمان متولی خانواده امور این نهاد مقدس را در یک چارچوب هدفمند تعریف و دنبال کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*