۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » کردستان
  • شناسه : 65389
  • ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰
  • 24 بازدید
  • ارسال توسط :
سد گاران مریوان به دلیل بارش های اخیر سرریز کرد
سد گاران مریوان به دلیل بارش های اخیر سرریز کرد

سد گاران مریوان به دلیل بارش های اخیر سرریز کرد

مریوان – آبرومند: مدیر عامل آب منطقه ای کردستان گفت: سد گاران مریوان با دبی هشت هزار و ۷۵۰ لیتر بر ثانیه سرریز کرد. به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از مهر – آرش آریانژاد اظهار کرد: به دنبال بارندگی‌های قابل توجه در منطقه مریوان، مخزن سد گاران این شهرستان به طور کامل پر شد […]

مریوان – آبرومند: مدیر عامل آب منطقه ای کردستان گفت: سد گاران مریوان با دبی هشت هزار و ۷۵۰ لیتر بر ثانیه سرریز کرد.
به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از مهر – آرش آریانژاد اظهار کرد: به دنبال بارندگی‌های قابل توجه در منطقه مریوان، مخزن سد گاران این شهرستان به طور کامل پر شد و سرریز کرد.
وی افزود: حجم مفید سد گاران در تراز نرمال ۸۴.۵ میلیون متر مکعب است که ۱۰۰ درصد پر شده و دبی حال حاضر سرریز نیز ۸.۷۵ مترمکعب بر ثانیه است.
وی با بیان اینکه سد گاران یکی از سدهای مهم کردستان از لحاظ تأمین آب کشاورزی و شرب منطقه است، یادآور شد: در صورت تداوم بارش‌های خوب، در ماه‌های آینده احتمال سرریز شدن سدهای دیگر استان نیز وجود دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان افزود: سد گاران در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهر مریوان واقع شده و حجم نرمال این سد ۸۴.۴۲ میلیون متر مکعب، ارتفاع آن از پی ۶۲ متر، طول تاج ۵۰۴ متر و عرض تاج آن نیز هشت متر است.
آریانژاد ادامه داد: این سد با هدف تأمین آب کشاورزی نواحی عمرانی پایاب و «قزلچه‌سو» به میزان چهار هزار و ۵۰۰ هکتار و تأمین آب شرب و صنعتی شهرستان مریوان به میزان ۲۵ میلیون متر مکعب، در سال ۱۳۹۲ آبگیری شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*