۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » سیاسی
  • شناسه : 4806
  • ۰۵ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۹
  • 169 بازدید
  • ارسال توسط :

سردار جعفری مطرح کرد چرا برای حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی از مشارکت دادن مردم استفاده نمی کنیم؟

تهران – ابتکارآنلاین – فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت، دشمن، داعش را برای مقابله با جریان انقلاب اسلامی و حرکت های اسلامی درست کرده است. به گزارش روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر پاسدار «محمدعلی جعفری» صبح چهارشنبه در اجتماع «شکوه مقاومت» و همچنین سالگرد عملیات طریق القدس که در مصلای […]

تهران – ابتکارآنلاین – فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت، دشمن، داعش را برای مقابله با جریان انقلاب اسلامی و حرکت های اسلامی درست کرده است.

به گزارش روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر پاسدار «محمدعلی جعفری» صبح چهارشنبه در اجتماع «شکوه مقاومت» و همچنین سالگرد عملیات طریق القدس که در مصلای امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات طریق القدس به هفته بسیج اشاره کرد و گفت: هفته بسیج، سالگرد صدور فرمان تاریخی امام خمینی(ره) بر تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی در سال ۵۸ و بعد از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود که همین امر موجب تضمین امنیت کشور در مقابل دشمن شده است.

وی با بیان اینکه، بسیج با آمادگی دفاعی، نظامی و امنیتی خود موجب خنثی شدن توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی و نظام سلطه شده است، خاطرنشان کرد: بعد از فرمان تاریخی امام راحل، دشمن جنگ را به ما تحمیل کرد؛ آنها محاسبه درستی داشتند و می گفتند ارتش مقتدرشان می تواند بر ارتش به هم ریخته ما غلبه کند ولی اشتباهشان این بود که بسیج و حضور مردم در جبهه را محاسبه نکرده بودند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: در آن ایام برخی به امام(ره) گفتند نمی توانیم بجنگیم و باید با دشمن بر سر میز مذاکره بنشینیم، اما امام(ره) به مضمون فرمودند که شما کار خودتان را کنید و بسیجیان هم کار خودشان را انجام خواهند داد، لذا وقتی رزمندگان اسلام این پیام امام راحل را شنیدند با عملیات پی در پی موفق به خارج کردن دشمن از خاک کشورمان شدند و در نهایت در سوم خرداد سال ۶۱ موفق شدند دشمن را از خاک کشور بیرون برانند که این یک تجربه بزرگ است که باید از آن عبرت بگیریم.

** تجلیل از شهید باقری
سرلشکر جعفری با تجلیل از شخصیت شهید حسن باقری گفت: شهید باقری با ۲۲، ۲۳ سال سن و بدون هیچ تجربه نظامی عملیات شکست حصر آبادان را طراحی کرد و این عملیات با موفقیت انجام شد؛ این که یک جوان ما اینگونه وارد عرصه می شود خود از معجزات است و باید به این نکته توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به تجربه استفاده از توانمندی های داخلی در دفاع مقدس اظهار داشت: سووال بزرگ این است که چرا ما برای حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی از توانمندی های داخلی و مشارکت دادن مردم که تجربه جنگ را نیز پیش روی خود داریم، استفاده نمی کنیم؟

** انقلاب اسلامی در حال گسترش است

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه انقلاب اسلامی در حال گسترش است و از دستاوردهای بزرگ آن صدور تفکر مقاومت و ایستادگی به کشورهای مختلف است، تصریح کرد: اگر تفکر ایستادگی و مقاومت به کشورهایی چون سوریه، عراق و لبنان صادر نمی شد، معلوم نبود سرنوشت این کشورها چه می شد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه انقلاب اسلامی در حال گسترش است و از دستاوردهای بزرگ آن صدور تفکر مقاومت و ایستادگی، به کشورهای مختلف است، تصریح کرد: اگر تفکر ایستادگی و مقاومت به کشورهایی چون سوریه، عراق و لبنان صادر نمی شد، معلوم نبود سرنوشت این کشورها چه می شد. انقلاب یمن بدون این تفکر به پیروزی نمی رسید، لذا اینکه آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی تمام اهداف شوم شان علیه ملت ما به نتیجه نمی رسد، به خاطر همین تفکر مقاومت است.

وی با انتقاد از قیاس مقاومت و ایستادگی با فشارهای اقتصادی دشمن گفت: مردم ما این فشارها را تحمل می کنند و روی شعار اصلی انقلاب که همان «زیر بار زور نمی رویم» ایستادگی می کنند زیرا این شعار برگرفته از مبانی اعتقادی و برگرفته از عاشورا است. امروز محبوبیت امام حسین(ع) در دل مردم جهان به خاطر فداکاری، گذشت و ایثار برای دین خدا بود و ما نیز مقاومت را از امام حسین(ع) آموخته ایم و زیربار زور نخواهیم رفت.

** در فتنه ۸۸ می خواستند انقلاب را متوقف کنند

فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه به توطئه های دشمن برای متوقف کردن انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در فتنه ۸۸ که خطرناکتر از جنگ هشت ساله بود، می خواستند انقلاب را متوقف کنند، اما مردم با ایمان، مومن و بسیجیان ما با لطف و عنایت الهی توانستند این فتنه بسیار خطرناک را کنار بزنند و در حقیقت پیام ۹ دی همین بود که مردم ما قدر ولایت فقیه و ولی فقیه را می دانند.

وی، امنیت پایدار را از دستاوردهای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی دانست و با اشاره به ناامنی ها در برخی کشورهای همسایه افزود: دشمن می خواست با مزدورانی از جنس داعش، امنیت ما را مختل کند اما حضور گسترده مردم و بسیج در صحنه چنین اجازه ای به آنها نداده و نخواهد داد؛ ما در شرق کشور به قوم های محلی و بلوچ اعتماد کرده و امنیت را به خودشان سپردیم و امروز ۱۰ هزار بسیجی اهل سنت در دسته های رزمی برای مقابله با دشمن از جنس داعش ایستاده اند.

** دشمن می خواست وضعیت عراق و سوریه را در ایران پیاده کند

سرلشکر جعفری با بیان اینکه دشمن می خواست وضعیت عراق و سوریه را در ایران پیاده کند، اما مردم مقاومت کرده و اجازه ندادند و ما باید قدر این امنیت را بدانیم، تأکید کرد: کسانی که فتنه ۸۸ را بوجود آوردند، می گفتند انقلاب نباید ادامه داشته باشد. آنها تصور می کنند که جنس انقلاب ما مثل انقلاب های کمونیستی یا انقلاب فرانسه است. درحالیکه مبارزه با طاغوت و سرنگونی آن مرحله اول انقلاب بود و صدور انقلاب باید ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به علاقه ملت عراق به انقلاب اسلامی و ملت ایران اظهار داشت: دشمن داعش را برای مقابله با جریان انقلاب اسلامی و حرکت های اسلامی درست کرد اما همانند جنگ تحمیلی که امام(ره) فرمود ما در جنگ انقلابمان را به جهان صادر کردیم، نتیجه عکس داد و این اقدام (ایجاد داعش) عاملی شد برای اینکه دل های مردم عراق و سوریه بیشتر به سمت انقلاب سوق داده شود و این عنایت خدای متعال بود.

** سردار سلیمانی خاری در چشم دشمن است
فرمانده کل سپاه پاسداران با تمجید از فعالیت مجاهدانه فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: حاج قاسم سلیمانی که یکی از رزمندگان دفاع مقدس است، خاری در چشم دشمنان شده و امروز دوست و دشمن به ایفای نقش این مجاهد کرمانی در عراق و سوریه پی برده اند که این هم از معجزات انقلاب اسلامی است.

سرلشکر جعفری با اشاره به مذاکرات هسته ای نیز اظهار داشت: یکی از برکات موافقت مقام معظم رهبری با انجام مذاکرات هسته ای این بود برخی که باور نداشتند هم باور کردند و برایشان ثابت شد که آمریکا قابل اعتماد نیست.

وی افزود: شاید خواست خدا این باشد که ما در مقابل تحریم، روی پای خودمان بایستیم نه اینکه نفت بفروشیم و خرج کنیم اقتصادمان را با توجه به توانمندی های داخلی رونق بدهیم.

** برای فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید فعالیت کنیم

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به مشکلات فرهنگی نقش امر به معروف و نهی از منکر را فریضه بسیار مهم برشمرد و گفت: باید برای این فریضه بزرگ الهی فعالیت کنیم و با جان و مال مان در راه خدا مجاهدت کنیم زیرا که امروز بسیجیان باید در همه عرصه ها از جهاد علمی گرفته تا مسایل اقتصادی ورود کرده و مجاهدانه عمل کنند.(منبع خبر:سایت ایرنا)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*