۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » مقاله
  • شناسه : 9250
  • ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۲
  • 132 بازدید
  • ارسال توسط :

سرعت و وحدت دو عامل راهبردی اصولگرایان شهرستان ورامین در انتخابات مجلس شورای اسلامی

مطالعه فضای موجود سیاسی حاکم بر فعالیتهای اصولگرایان در شهرستان ورامین به خوبی نشان می دهد برای تحقق اهداف و اجرای استراتژی های خود به ویژه در بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی که همانا حضور یک نیروی معتقد به گفتمان ناب اصولگرایی به عنوان نماینده مردم است ، در برهه ی کنونی دو عنصر بیش […]

مطالعه فضای موجود سیاسی حاکم بر فعالیتهای اصولگرایان در شهرستان ورامین به خوبی نشان می دهد برای تحقق اهداف و اجرای استراتژی های خود به ویژه در بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی که همانا حضور یک نیروی معتقد به گفتمان ناب اصولگرایی به عنوان نماینده مردم است ، در برهه ی کنونی دو عنصر بیش از همه خودنمایی می کند.

عنصر اول ، که همواره مورد تاکید تمامی نیروهای معتقد به کار تشکیلاتی و جمعی بوده است ، وحدت و هماهنگی در معرفی یک کاندیدای اصلح است.

تمامی گروهها و جریانهای سیاسی تلاش می کنند با ایجاد سازو کار وحدت از تفرق آرا جلوگیری کرده و تعداد آرای بیشتری را بسوی سبد رای خود روانه کنند و نتیجه ی مورد نظر را تا حد مطلوب تضمین نمایند.

با این وجود آغاز کردن چنین راهی و پیودن آن بدون ساز و کار صحیح و دقیق ، منجر به حصول نتیجه مطلوب نخواهد شد و در برخی موارد نتایج زیانباری را رقم می زند.

ایجاد وحدت و طراحی سازوکار آن لوازمی دارد. از جمله ی مهمترین لوازم وحدت، از یک طرف احساس دغدغه جدی در افراد و جریانهای اصولگرا ی فعال در شهرستان نسبت به به این موضوع مهم و انجام اقدام موثر برای رسیدن به آن می باشد. به عبارت دیگر افراد و گروههای موثر از طریق برگزاری جلسات مختلف و مداوم و با طراحی سازو کار انتخاب فرد اصلح، سایر کاندیداهای احتمالی را مجاب به تبعیت از این روش نمایند.و از طرف دیگر کاندیداهای احتمالی شجاعت لازم را برای ایفای نقش خود در نقشه راه حرکت اصولگرایان با اتخاذ تصمیم مناسب در خود ایجاد نمایند.

بدیهی است تعیین شاخص های انتخاب کاندیداهای اصلح بر اساس آموزه های دین مبین اسلام و بیانات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در گام اول و به عنوان گام بنیادین و سنجش مقبولیت افراد بصورت حرفه ای و بیطرفانه در گام دوم ، جزو مراحل ساز و کار انتخاب فرد اصلح قلمداد می شود.

تاکید می شود ، این اقدامات به مدیریت و تیمی عالمانه ، مدبرانه و عادلانه نیازمند است تا با ایجاد هماهنگی فی مابین افراد و گروههای ذی مدخل بتواند تحقق امر وحدت را نزدیک گرداند.

مسئله دوم در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی ، این است که اگر فعالیتهای طراحی شده برای تحقق وحدت ، به کندی صورت پذیرد و از شتاب لازم برخوردار نباشد ، نتیجه ی مفیدی حاصل نخواهد شد. چه که افراد و جریانهای دیگر با سرعت به جذب آرای عمومی پرداخته و عرصه برای گروههای اصولگرا دشوار خواهد شد.

بنابراین ، اصولگرایان علاوه بر اینکه باید از شتاب زیاد و عجله اجتناب کنند ، ضرورت دارد سرعت منطقی و معقولی به پیگبری ساز و کار وحدت بخشیده و از سایر رقبا در این عرصه ی سنگین ، عقب نمانند.

شتاب معقول در تیم مدیریتی گروههای اصولگرا ، از شخص محوری در بدنه نیروها جلوگیری کرده و بصورت نامحسوس ، ستادهای انتخاباتی کاندیداهای همسو را راهنمایی کرده و رسیدن به یک وحدت مطلوب را هموارتر خواهد کرد.

امید است با وسعت نظر و با ارائه ی برنامه های مدیریتی و نظارتی جامع و کارشناسی توسط اصولگرایان شهرستان ورامین انتخاباتی پر شور و با انتخابی مناسب برگزار شود. (نویسنده: مجتبی عرب عامری)

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*