۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » اقتصادی » پرديس » تهران » عناوین اصلی
  • شناسه : 58050
  • ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۹:۴۲
  • 17 بازدید
  • ارسال توسط :
سرمایه حاصل از تغییر کاربری اراضی پردیس در این شهر هزینه می‌شود
سرمایه حاصل از تغییر کاربری اراضی پردیس در این شهر هزینه می‌شود

سرمایه حاصل از تغییر کاربری اراضی پردیس در این شهر هزینه می‌شود

پردیس – آبرومند: استاندار تهران گفت: تمام سرمایه و ثروت حاصل از تغییرکاربری در اراضی و ایجاد ارزش افزوده از شهر پردیس که به استانداری برسد، در این شهر هزینه می‌شود. به گزارش خبرنگار ما – محسن منصوری شامگاه یکشنبه در حاشیه برگزاری شورای مسکن استان تهران که در سالن جلسات فرمانداری پردیس برگزار شد، […]

پردیس – آبرومند: استاندار تهران گفت: تمام سرمایه و ثروت حاصل از تغییرکاربری در اراضی و ایجاد ارزش افزوده از شهر پردیس که به استانداری برسد، در این شهر هزینه می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما – محسن منصوری شامگاه یکشنبه در حاشیه برگزاری شورای مسکن استان تهران که در سالن جلسات فرمانداری پردیس برگزار شد، اظهار داشت: برخی از تعاونی‌ها در دستگاه‌های مختلف نفوذ دارند و با رابطه های مختلف اراضی از شهر جدید پردیس دریافت می کنند و صریح و محکم به آنها اعلام می کنیم که سرمایه حاصل از تغییر کاربری اراضی و با ایجاد ارزش افزوده متعلق به مردم پردیس است و اجازه نمی دهیم که انتفاع حاصل در جیب سایر افراد برود.

 

وی با بیان اینکه به مردم شهر پردیس بدهکاری  و تعهداتی  داریم، اضافه کرد: سود حاصل از تولید ثروت و سرمایه به کسانی که فرم «ج» آنها سبز و واجد شرایط مسکن از دولت هستند ، در چارچوب شناسایی دولت می گنجد و استحقاق دریافت یارانه های وزارت راه و شهرسازی را برای خانه دار شدن دارند، می رسد.

 

استاندار تهران با اشاره به دلیل برگزاری شورای مسکن استان در شهر پردیس، خاطرنشان کرد: شهرستان پردیس به جهت  استقرار حوزه های مختلف مسکن مهر، مسکن ملی و نهضت ملی مسکن که در سه فاز و سه بازه زمانی مختلف شروع شده یکی از شهرستان‌های پراهمیت استان تهران است.

 

منصوری افزود: شهرهای جدید پرند و پردیس مولود انقلاب اسلامی هستند و ما باید از هر زاویه  پیشرفت و توسعه  این شهرستان‌ها را عادلانه دنبال کنیم و توسعه آنها از نظر فرهنگی و اجتماعی و آموزشی متوازن و رو به تعالی باشد.

 

وی ادامه داد: در شهرهای جدید،کارهای خوبی انجام شده اما به ویژه در زیر ساخت ها  نواقص وکمبود هایی وجود دارد، سرانه های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی به موازات ساخته نشده و تاخیر هایی هم در اجرای خدمات روبنایی و پروژه های ساخت مسکن  وجود دارد.

 

ساخت واحدهای تمامی متقاضیان مسکن مهر آغاز شده است

 

این مسئول گفت: از ۶ ماه گذشته سرعت اجرای پروژه ها خوب و  امروز هیچ متقاضی نداریم که پروژه اش هنوز شروع نشده باشد در چند ماه پیش متقاضیانی که ماه‌ها ی پیش  پول پرداخت کرده بودند هنوز پروژه آغاز نشده بود اما امروز همه پروژه ها و تعهداتی که به مردم داشتیم شروع شده و در مراحل مختلف ساخت و پیشرفت  فیزیکی هستند.

 

منصوری اظهار داشت: تکمیل ساخت ۳۰ هزار واحد باقی مانده به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد در برآورد قبلی هشت هزار میلیارد تومان برآورد شوده بود که با توجه به تورم و طولانی شدن مسیر برخی از ساخت و سازها افزایش قیمت داشتند.

 

وی با اشاره به روش های تامین منابع، خاطرنشان کرد: نیمی از اعتبار مورد نیاز ازمنابع داخلی استان، شرکت عمران شهر جدید پردیس و شرکت عمران شهرهای جدید تامین می‌شود و نیم دیگر هم توسط مجموعه وزارت راه و شهر سازی و دولت تامین خواهد شد.

 

استاندار تهران ادامه داد: با ارزش افزوده ای که روی برخی از اراضی ایجاد کردیم بخشی از منابع برای اجرای پروژه آماده شده است.

 

منصوری ادامه داد: در پی دستور رئیس جمهور برای تکمیل و تجهیز بیمارستان الغدیر پیگیر هستیم تا در سقف زمان دستور رئیس جمهور به بهره برداری برسد.

 

بلند مرتبه سازی از نظر ما ممنوعیت ندارد

 

وی خاطرنشان کرد: بلندمرتبه سازی از نظر ما ممنوعیت قانونی ندارد ما برخی از محدودیت ها و ملاحظات فرهنگی و اجتماعی برای ساخت بلند مرتبه داریم در حالی که سبک بلند مرتبه سازی با فرهنگ ایرانی اسلامی سازگاری ندارد.

 

استاندار تهران ادامه داد: در پرند و پردیس از ساختن ساختمان‌های ۱۷ و ۱۵ طبقه تجربه های خوبی نداریم و مصمم هستیم تنها در صورت ضرورت  این سبک پروژه ها را شروع کنیم و به جای بلند مرتبه سازی به مردم زمین و تسهیلات بدهیم تا اقدام به ساخت و ساز کنند.

 

نصب کارتخوان هوشمند در نانوایی ها  شروع شده است

 

منصوری درباره نصب کارتخوان های هوشمند در نانوایی ها گفت: جلساتی با اتحادیه نانوایان در استانداری برگزار شد واز مسئولان درخواست کردیم که نهایت همکاری را داشته باشند تا پس از نهایی شدن طرح، طرح اصلی توسط وزارت اقتصاد و دارایی اجرایی و عملیاتی شود.

 

وی با اشاره به مقاومت برخی از نانوایان برای استفاده از کارتخوان هوشمند، اظهار داشت: دلیل مقاومت برخی از نانوایی ها مشخص است، انحرافی نسبت به آرد یارانه ای اتفاق می افتد و تمایل نداشتن نانوایان به معنای عرضه خارج از شبکه آرد است.

 

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*