۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مقاله
  • شناسه : 44281
  • ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
  • 10 بازدید
  • ارسال توسط :
سلبریتی های  و هیجان های جامعه
سلبریتی های  و هیجان های جامعه

سلبریتی های و هیجان های جامعه

چند سالی است که با هر اتفاق وحوادثی اسم سلبریتی ها برسر زبانها وجامعه  می افتد . اظهار نظرهای متفاوتی را شاهدیم . گاهی توهین و ناسزا . گاهی تقدیر و تشکر ،  گاهی اظهار پشیمانی ، خلاصه همه جور اشکالی را  شاهدیم . تخصص نداشتن  ، نبود تجریه  ،  تحصیلات نداشتن .یا زیر سوال […]

چند سالی است که با هر اتفاق وحوادثی اسم سلبریتی ها برسر زبانها وجامعه  می افتد .

اظهار نظرهای متفاوتی را شاهدیم . گاهی توهین و ناسزا . گاهی تقدیر و تشکر ،  گاهی اظهار پشیمانی ، خلاصه همه جور اشکالی را  شاهدیم .

تخصص نداشتن  ، نبود تجریه  ،  تحصیلات نداشتن .یا زیر سوال بردن یک دیگر توسط سلبریتی ها و کارشناسان  چه از نوع هنری  ، چه از نوع فرهنگی  چه از نوع  سیاسی ،  چه از نوع علمی ، چه از نوع ورزشی  . حال سوال اینجاست که چه کسانی و با چه هدفی برای رسیدن به شهرت و قدرت و پول از افرادی که به واسطه هنر خودشان و یا تریبونهایی که در اختیار آنها داده شد بیشترین بهره را می برند .

شاید این طور مطرح شود که سلبریتی های جامعه باعث می شوند هیجانات کاذب ومخرب در بعضی مواقع گرفته شود ،  تا باعث بروز مشکلات بزرگتر و مخرب تری درجامعه نباشیم .

اگر قضاوتها سطحی نباشد و کارشناسی کار را دنبال کنیم متوجه می شویم  که می توانیم در چرخه های مختلف اقتصادی ، سیاسی ،  اجتماعی ،  ورزشی ، علمی ، فرهنگی  و  هنری بیشترین بهره های ممکن را از همین به اصطلاح سلبریتیها برای کشورمان به ارمغان بیاوریم .

در جوامع دیگر نیز همین طور است و از سلبریتی های خود حداکثر استفاده را می برند البته با دید کارشناسانه و دقیق  و بدور از  نظر های شخصی و غرض ورزانه .

اگر می بینیم که سلبریتی ها در مورد هر چیزی اظهار نظر  می کنند باید ریشه های آن را در گذشته ها ی دور جستجو کرد و دید چه کسانی  و گروهی بیشترین بهرها را از این افراد برده اند و برای رسیدن به اهداف  و ساخت برنامه ها پرمخاطب ازاین افراد دعوت کرده واجازه دادند تا توسط این افراد خواسته های خود را به دیگران تحمیل کنند .  حال که به خواسته هایشان رسیدند حمله های تند علیه این افراد که بخشی از جامعه ما را تشکیل می دهند ومخاطبان بسیاری را نیز دارندشروع کرده اند .  سلبریتی های ما نیز باید بدانند که برای هر چیزی که می خواهند نظر ارائه دهند کمی جستجو کرده و اطلاعات لازم را به دست آورند البته نمی خواهم کسی را زیر سوال ببرم اما عواقب کارمان را بیشتر بسنجیم ونسنجیده کارمان را انجام ندهیم تا جامعه از آسیب های احتمالی مصون شود .

نویسنده : بهروز مشتاق کارشناس اجتماعی

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*