۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » اقتصادی » تهران » شهریار » عناوین اصلی
  • شناسه : 47698
  • ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۱
  • 7 بازدید
  • ارسال توسط :
سند چشم‌انداز توسعه روستایی شهریار در دست تدوین است
سند چشم‌انداز توسعه روستایی شهریار در دست تدوین است

سند چشم‌انداز توسعه روستایی شهریار در دست تدوین است

شهریار – آبرومند: طاهری فرماندار شهریار با اشاره به در دست تدوین بودن سند چشم‌انداز توسعه روستاهای شهرستان بنابر ظرفیت و پتانسیل‌های موجود، گفت: پروژه‌های نیمه تمام سطح شهرستان با جدیت به منظور تکمیل و بهره‌برداری در دستور کار کمیته برنامه‌ریزی شهرستان است. به گزارش خبرنگار ما – سومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان شهریار به […]

شهریار – آبرومند: طاهری فرماندار شهریار با اشاره به در دست تدوین بودن سند چشم‌انداز توسعه روستاهای شهرستان بنابر ظرفیت و پتانسیل‌های موجود، گفت: پروژه‌های نیمه تمام سطح شهرستان با جدیت به منظور تکمیل و بهره‌برداری در دستور کار کمیته برنامه‌ریزی شهرستان است.

به گزارش خبرنگار ما – سومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان شهریار به ریاست طاهری و با حضور هاشمی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری، خسروی نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران و سایر مدیران شهرستانی برگزار شد.

 

نورالله طاهری فرماندار شهریار در این جلسه اظهار داشت: مسائل و مشکلات اعتباری طی مدت گذشته جلسات کمیته برنامه‌ریزی را تحت تاثیر قرار داده بود و خوشبختانه با ورود آقای شفیعی به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی جلسه‌ای با حضور ادارات کل برگزار و کلیاتی به تصویب رسید.

 

وی با اشاره به اهمیت جلسات کمیته برنامه‌ریزی به ویژه برای موضوعات خاص و پروژه‌های اولویت دار افزود: پروژه‌های نیمه‌کاره شهرستان در دستور این کمیته است و پروژه‌های که در این کمیته مطرح می‌شود توسط مدیران شهرستانی از ادارات کل پیگیری شود.

 

فرماندار شهریار با اشاره به اولویت‌های موضوعات آب، فاضلاب و طرح هادی روستاها بیان داشت: در رابطه با پساب دو نکته لازم به ذکر است اولا آنکه ساماندهی پساب‌ها با برنامه‌ریزی آبفا در دستور کار قرار گیرد و متاسفانه آب تصفیه شده شهرستان در حال هدر رفت است.

 

طاهری با اشاره به اولویت پمپاژ آب از کانال محمدیه از پساب‌های تصفیه شده و لزوم بهره‌برداری در ابتدای سال آینده، افزود: بنا شده که دشت شهریار از پساب فاضلاب فیروز بهرام نیز مشروب شود و شهریار از آن منطقه سهم تخصیصی دارد و متاسفانه سالیانی است که این موضوع محقق نشده و بایستی این موضوع به جد پیگیری شود تا سهم شهریار محقق شود.

 

وی با اشاره به موضوع آب شرب شهرستان ادامه داد: کار اتصال شهریار به آب‌های سطحی آغاز شده است و امروز عمق چاه‌های برداشت آب زیرزمینی شهرستان به بیش از ۲۰۰ متر رسیده و فرونشست دشت شهریار در سطح کشور قابل توجه بوده و تمام این موارد حاکی از ضرورت پیگیری این اولویت است.

 

فرماندار شهریار با اشاره به اولویت محورهای مواصلاتی شهرستان و لزوم تخصیص اعتبار از سوی مسوولان استانی راهداری خاطرنشان کرد: ماحصل اعتبارات ارزش افزوده در تمام نقاط شهرستان ساری و جاری است و بایستی با نیازسنجی دقیق نسبت به برنامه‌ریزی و تعریف پروژه‌ها تعریف کنند.

 

طاهری با اشاره به اولویت ساماندهی جاده امام حسین(ع) و لزوم تعامل اداره کل راه و شهرسازی پیرامون تعیین تکلیف این محور گفت: موضوع اقتصاد گردشگری با توجه به جذابیت‌های متعدد از جمله موارد مهمی است بایستی به جد از سوی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیگیری شود.

 

وی با اشاره به جمعیت بیش از ۹۰۰ هزار نفری ساکن در شهرستان و وجود مسائل و مشکلات در حد استان در شهریار، تصریح کرد: سند چشم‌انداز آمایش سرزمینی شهرستان بسیار حائز اهمیت بوده و سند توسعه و آمایش روستاهای شهرستان شهریار بنابر ظرفیت‌ها و پتانسیل موجود در دست تدوین است تا برنامه‌ای جامع برای توسعه و پیشرفت متوازن روستایی در دست باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*