۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » هرمزگان
  • شناسه : 57934
  • ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
  • 3 بازدید
  • ارسال توسط :
سهم اشتغال جوانان هرمزگان در صنایع افزایش می یابد
سهم اشتغال جوانان هرمزگان در صنایع افزایش می یابد

سهم اشتغال جوانان هرمزگان در صنایع افزایش می یابد

هرمزگان – آبرومند: مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفتت: دغدغه مردم استان هرمزگان در خصوص به کار گیری جوانان و به ویژه دانش آموختگان مراکز دانشگاهی در صنایع استان یکی از خواسته‌های به حق و اساسی است، البته اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه تحقق این موضوع خود را مسئول […]

هرمزگان – آبرومند: مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفتت: دغدغه مردم استان هرمزگان در خصوص به کار گیری جوانان و به ویژه دانش آموختگان مراکز دانشگاهی در صنایع استان یکی از خواسته‌های به حق و اساسی است، البته اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه تحقق این موضوع خود را مسئول می داند.

به گزارش خبرنگار ما – مجتبی معین وزیری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از بندرعباس، اظهار کرد: سامانه جستجوی شغل در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است تا کارفرمایان، نیروی کار مورد نظر را بر اساس فرصت های شغلی اعلامی خود یافته و نیروهای کار نیز اطلاعات خود مانند تحصیلات و مهارت‌ها و سوابق کاری را در این سامانه بارگذاری کنند. این سامانه می تواند فرآیند دستیابی کارفرمایان به نیروی کار مورد نیاز و جویندگان کار به فرصت شغلی مناسب را به راحتی فراهم آورد.

 

مدیرکل کار هرمزگان تصریح کرد: سامانه جستجوی شغل یک فضای مناسب برای درخواست نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان استان بوده که از این طریق در کمترین زمان ممکن می‌توانند نیروی مورد نیاز خود را تامین کنند.

 

به گفته وی، کاریابی های فعال استان هرمزگان می توانند با اتصال به این سامانه در فرآیند کاریابی و تامین شغل برای کارجویان اقدام کنند.

 

وی با اشاره به کار گیری جوانان در صنایع استان، افزود: دغدغه مردم استان هرمزگان در خصوص به کار گیری جوانان و به ویژه دانش آموختگان مراکز دانشگاهی در صنایع استان یکی از خواسته‌های به حق و اساسی است، البته اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه تحقق این موضوع خود را مسئول می داند.

 

معین وزیری، هدف‌های تعیین شده را زمینه سازی برای استخدام و به کارگیری جوانان جویای کار دارای مهارت یا تخصص …. در صنایع استان و برنامه ریزی در سطوح مختلف برای افزایش سطح تخصص و مهارت جوانان استان و اجرای اصل آموزش بر مبنای نیاز بازار کار دانست.

 

وی تصریح کرد: آنالیز و بررسی روش‌های اجرا شده در گذشته به منظور فراهم سازی زمینه اشتغال جوانان استان در صنایع و یافتن اشکالات این روش‌ها در جلسات کارشناسی از جمله اقدامات این اداره کل بوده است. مکاتبات و مذاکراتی نیز با مقام عالی وزارت متبوع و همچنین استاندار انجام شده و روش‌های جدیدی به زودی جایگزین روش‌های سابق خواهد شد تا بتوان زمینه این همکاری ها و امکان اشتغال جوانان را گسترش داد.

 

وی اضافه کرد: واقعیت‌های موجود در خصوص توانمندی درصد قابل توجهی از جویندگان کار استان و سطح مناسب مهارتی بیانگر این موضوع است که نمی توان همه جوانان جویای کار استان را فاقد مهارت دانست. به هر حال جوانان زیادی هستند که مهارت‌‌های لازم را به روش‌‌های مختلف فرا گرفته و آماده کار و تلاش و ارائه خدمت به صنایع استان می باشند.

 

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان همچنین با اشاره به حمایت های این اداره کل برای رونق مشاغل خانگی استان، گفت: وزارت مردم که متولی این مشاغل است قبل از هر چیز، صدور مجوز اینگونه فعالیت‌ها را تا حد قابل توجهی آسان و روان سازی کرده است که می تواند یکی از جنبه‌های حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشد. پرداخت تسهیلات مالی ارزان قیمت و مناسب از جمله دیگر جنبه‌های این حمایت محسوب می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از حلقه‌های مفقوده حمایت دولت از اینگونه مشاغل را می توان مرتبط با موضوع ایجاد بازاچه‌های دائمی یا موقت معتبر و ثابت به حساب آورد که اقدامات قابل توجهی در این خصوص با هماهنگی استانداری و مجموعه وزارت صورت پذیرفته و امید آن می رود که بتوانیم در این خصوص اقدامات مناسبی را در نقاط مستعد استان به عمل بیاوریم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*