۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » مقاله
  • شناسه : 30378
  • ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹
  • 219 بازدید
  • ارسال توسط :
سه شهرستان ، یک نماینده ، چند رای !!
سه شهرستان ، یک نماینده ، چند رای !!

سه شهرستان ، یک نماینده ، چند رای !!

برای اولین بار در ماهنامه آّبرومند به تحلیل انتخابات در سه شهرستان قرچک، ورامین، پیشوا که امروزه دشت ورامین گفته می شود می پردازیم. همیشه در سالها برگزاری انتخابات و ۱۰ماه قبل ازبرگزاری به این موضوع   سیاسی و اجتماعی پرداخته ام و موضوع را با توجه به شرایط امروز ورامین بزرگ مطرح و تخمین زدم […]

برای اولین بار در ماهنامه آّبرومند به تحلیل انتخابات در سه شهرستان قرچک، ورامین، پیشوا که امروزه دشت ورامین گفته می شود می پردازیم.

همیشه در سالها برگزاری انتخابات و ۱۰ماه قبل ازبرگزاری به این موضوع   سیاسی و اجتماعی پرداخته ام و موضوع را با توجه به شرایط امروز ورامین بزرگ مطرح و تخمین زدم ، چه کسی رأی خواهد آورد و نماینده مردم دشت ورامین خواهد شد.

تفاوتی که در این دوره از انتخابات مجلس وجود دارد و باید در نظر گرفت موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی و شرایط اجتماعی حوزه انتخاباتی نیست، بلکه اوضاع سیاسی کشور و تحریم های آمریکا و متحدان این شیطان بزرگ و مقابل آن و برنامه های دولتمردان کشورمان است که در آینده نزدیک یا تا زمان انتخابات کدام یک اتفاق خواهد افتاد ، آیا جنگ خانمان سوز دیگر رخ خواهد داد که تنها ایران و آمریکا درگیر آن نخواهند بود و همانطور که مشاهده می شود کشورهای دیگر هم وارد این جنگ خواهند شد و یا مذاکره و گفتمان صورت خواهد گرفت ، که اینجا موضوع تحریم ها و مقابل با آن مطرح نیست، آنچه اشاره شد در خصوص تأثیر آن بر انتخابات است . گفتیم که اگر جنگ شود شرایط تحلیل و پیش بینی حقیر در خصوص انتخابات دوازدهم مجلس و انتخابات منطقه چگونه خواهد بود . می گویم که شرایط کاملا متفاوت خواهد بود ولی اگر با همین شرایط تا انتخابات باقی بماند.

آنچه در حوزه انتخابیه ورامین احتمالا رخ خواهد داد و نامزدهای احتمالی که امروز مطرح می باشند و وارد صحنه انتخابات شوند و به عنوان رقیب نماینده در انتخابات دوازدهم قصد مبارزه داشته باشند شامل دکتر سیدحسین نقوی حسینی نماینده فعلی ، دکتر شیبانی ریاست قبلی دانشگاه آزاد، سید محسن رضائی مشاور سابق استانداری سمنان، سید بهزاد حسینی عضو سابق شورای اسلامی شهر ورامین، احمد تاجیک نامزد دور قبل و از فعالان سیاسی و معاون سیاسی انتظامی اسبق فرمانداری پاکدشت ، حسین نوش آبادی نماینده سابق ورامین ، عباسعلی سعیدیان معاون سابق فرماندار ورامین، محسن منصوری فرماندار اسبق که شهرستانهای پیشوا و قرچک جزء بخشداری های شهرستان ورامین بودند و تنی چند از سیاسیون و فعالان اجتماعی، اقتصادی، مطبوعاتی در حد شایعه که احتمالا وارد مبارزه انتخاباتی خواهند شد.

باید گفت نماینده فعلی همچنان فاصله کلیومتری از تمامی نامزدهای احتمالی دارد و بعضی از این نامزدها با توجه به شرایط هیئت نظارت استان یا شورای محترم نگهبان رد صلاحیت یا بهتر بگویم عدم احراز صلاحیت داوطلبی در انتخابات را پیدا می کنند و یا نظر آرا مردم با توجه به اینکه از افراد شاخص و مدیران لایق اجرائی بوده و هستند لیکن برای پست نمایندگی مردم از نماینده فعلی عقب هستند و امکان موفقیت را ندارند و بیشترین استدلال که دارند فریب زیرکی و حرفی بودن و کدهای رأی آوری نقوی حسینی را نمی شناسند و بیشتر به این نکات بسنده می کنند و به میدان می آیند.

بطور مثال رقبا می گویند مردم نقوی حسینی را دیگر نمی خواهند چون کاری نکرده برای حوزه انتخابیه ، همیشه دنبال کارهای خودش است . یا اطرافیانش او را رها کردند و داخل ستاد من هستند و قرار است با من کار کنند ، نقوی حسینی با تمام دولتها درگیر بوده و به حوزه انتخابیه توجه ندارد . به خاطر مخالفت نقوی حسینی با دولتها در مجلس به شهرستانهای ما نمی رسند و حتی به ورامین هم سفر نمی کنند( بخصوص رئیس جمهور فعلی آقای روحانی را مثال می زنند).

البته نگارنده هم به برنامه های نماینده و نحوه رأی آوری وی آشناست و هم برنامه ها و ضعف رأی آوری نامزدهای احتمالی را می شناسد وهم تخمین می زنم ، حال برای چهارمین مرحله پیش بینی می کنم اگر نامزدهای احتمالی با همین برنامه ها و فعالیت های خود و تغییر روش ندهند ، بدانند نماینده فعلی برای دور چهارم به مجلس خواهد رفت و اگر رأی های خاموش مثل دور قبل به میدان بیایند و کل آرا از دویست هزار تجاوز کند نماینده با بیش از صد هزار رأی برنده خواهد شد.

(نویسنده: طاهر میرزاکریمی )

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*