۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » همدان
  • شناسه : 37192
  • ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
  • 129 بازدید
  • ارسال توسط :
سه هزار و ۳۳۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در همدان پرداخت شد
سه هزار و ۳۳۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در همدان پرداخت شد

سه هزار و ۳۳۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در همدان پرداخت شد

همدان- آبرومند: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت: سه هزار و  ۳۳۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی معادل ۹۱ درصد اعتبارات پیش‌بینی شده این حوزه در استان پرداخت شده‌است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – احمد توصیفیان روز چهارشنبه در جلسه اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری همدان افزود: […]

همدان- آبرومند: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت: سه هزار و  ۳۳۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی معادل ۹۱ درصد اعتبارات پیش‌بینی شده این حوزه در استان پرداخت شده‌است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – احمد توصیفیان روز چهارشنبه در جلسه اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری همدان افزود: تا کنون حدود ۱۳۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال از این تسهیلات به صورت متمرکز و استانی در کشور توزیع شده است که سهم تخصیص یافته همدان سه هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال است.

 

وی عملکرد استان را در جذب تسهیلات، عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات معادل ۹۱ درصد اعلام کرد و گفت: میانگین کشور در حوزه پرداخت اعتبارات اشتغال پایدار روستایی ۸۲ درصد است.

 

توصیفیان با بیان اینکه اعتبارات یاد شده در چهار مرحله پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: حدود یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال طرح در بانک های عامل استان در دست بررسی است و در صورت ابلاغ مرحله پنجم مشکلی در زمینه طرح نخواهیم داشت.

 

وی بیان کرد: از محل مانده اعتبار ابلاغ نشده و برگشت اقساط حدود ۲ هزار میلیارد ریال مجدد به استان همدان سهمیه ابلاغ خواهد شد و صندوق ضمانت سرمایه تعاون آمادگی صدور ضمانت نامه جهت وثیقه های مورد نیاز طرح ها را دارد.

 

توصیفیان تاکید کرد: از ابتدای سال جاری اطلاعات ایجاد اشتغال برای ۱۴ هزار و ۱۲۰ نفر در بخش غیر مسکن توسط ۱۶ دستگاه اجرایی در سامانه رصد ثبت شده است و در بخش مسکن نیز سه هزار و ۹۳۹ نفر اشتغال توسط سازمان راه وشهرسازی و بنیاد مسکن به ثبت رسید.

 

وی یادآوری کرد: به منظور تحقق اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقامتی، آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در آبان ماه سال ۱۳۹۶ به تصویب هیات وزیران رسید.

 

توصیفیان ادامه داد: بر اساس این قانون، به صندوق توسعه ملی این اجازه داده شد تا با هدف ارتقای تولید و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق عشایری و روستایی به تصویب هیات امنای صندوق، معادل ریالی یک میلیارد و پانصد میلیون دلار از منابع صندوق را با موافقت سازمان برنامه وبودجه به ریال تبدیل کرده و نزد بانک های کشاورزی، پست بانک، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید سپرده گذاری کند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان افزود: منبع و معادل همین مبلغ از منابع بانکی صرف اعطای تسهیلات با نرخ ۶ درصد به اشخاص حقیقی و حقوقی غیر دولتی برای ایجاد اشتغال در روستاها، نواحی صنعتی روستایی و پرداخت سرمایه در گردش با نرخ ۱۰ درصد در  شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت شود.

 

توصیفیان گفت: سهم استان همدان از تسهیلات روستایی کشور ۳.۱۱ درصد است که اختصاص این میزان از سهمیه به استان، بی سایقه بوده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*