۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » مازندران
  • شناسه : 44461
  • ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
  • 11 بازدید
  • ارسال توسط :
سه هزار و ۷۰۰ تن روغن خوراکی در مازندران آماده توزیع شد
سه هزار و ۷۰۰ تن روغن خوراکی در مازندران آماده توزیع شد

سه هزار و ۷۰۰ تن روغن خوراکی در مازندران آماده توزیع شد

ساری – آبرومند: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: سه هزار و ۷۰۰ تن روغن خوراکی سهم استان برای توزیع وارد استان شده است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حسینعلی قوانلو افزود: تاکنون حدود یک هزار و ۷۰۰ تن روغن خوراکی سهم مازندران در بین واحدهای صنفی و فروشگاه‌های […]

ساری – آبرومند: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: سه هزار و ۷۰۰ تن روغن خوراکی سهم استان برای توزیع وارد استان شده است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حسینعلی قوانلو افزود: تاکنون حدود یک هزار و ۷۰۰ تن روغن خوراکی سهم مازندران در بین واحدهای صنفی و فروشگاه‌های بزرگ در شهرهای مختلف استان توزیع شده است.

 

وی اضافه کرد: حدود ۲ هزار تن روغن خوراکی دیگر نیز در روزهای آینده در بین واحدهای صنفی و صنعتی در سطح استان مازندران توزیع می‌شود و بخشی از کمبودها روغن خوارکی در فروشگاه‌ها تامین خواهد شد.

 

رییس سازمان صمت مازندران دلیل کم شدن روغن خوراکی در برخی فروشگاه‌های مازندران را همانند بسیاری از استان‌های کشور ناشی از مشکلات حمل و نقل و ترخیص کالا از بنادر جنوبی کشور اعلام کرد و اظهار داشت : در حال حاضر مشکل در بنادر جنوبی کشور از جمله شهید رجایی رفع شد و مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات روغن خوراکی تامین و تولید از سر گرفته شد.

 

قوانلو خاطرنشان کرد: کمبود روغن خوراکی در فروشگاه‌های و واحدهای صنفی در سطح استان نسبت به سایر استان ها کمتر بود و با توزیعی که در حال انجام است، مشکلی برای تامین این مواد غذایی وجود ندارد.

 

وی در مورد شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت روغن خوراکی گفت: هیچ گونه افزایش قیمتی برای روغن خوراکی مصوب نشده است و این مواد غذایی باید با نرخ قبلی در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

 

رییس سازمان صمت مازندران از مردم خواست از خرید فله‌ای روغن خوراکی خودداری کنند زیرا مشکلی برای تامین این مواد غذایی در سطح ملی وجود ندارد.

 

براساس آمار میانگین سرانه مصرف روغن خوراکی در ایران حدود ۱۹ کیلوگرم است و این سرانه در کشورهای جهان حدود ۱۲ کیلوگرم است.

 

طبق آمار حدود ۹۰ درصد از مواد اولیه تولید روغن خوراکی ایران از خارج وارد می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*